О создании рабочей группы для выработки предложений по подготовке условий участия Республики Казахстан в Конвенции Организации Объединенных Наций о правах инвалидов и Факультативном протоколе к Конвенции Организации Объединенных Наций о правах инвалидов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 октября 2008 года № 251-р
В целях выработки предложений по подготовке условий участия Республики Казахстан в Конвенции Организации Объединенных Наций о правах инвалидов (далее - Конвенция) и Факультативном протоколе к Конвенции Организации Объединенных Наций о правах инвалидов (далее - Факультативный протокол):
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Сапарбаев                   - Министр труда и социальной защиты
Бердибек Машбекович           населения Республики Казахстан,
руководитель
Дилимбетова                 - вице-министр труда и социальной защиты
Гульнара Аманкуловна          населения Республики Казахстан,
заместитель руководителя
Каирбекова                  - исполняющий обязанности заместителя
Алиса Абдилевна               директора Департамента социальной
помощи и социальных услуг Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан, секретарь
Курмангалиева               - ответственный секретарь Министерства
Жанна Дулатовна               культуры и информации Республики
Казахстан
Бектуров                    - вице-министр транспорта и коммуникаций
Азат Габбасович               Республики Казахстан
Окасов                      - руководитель аппарата Министерства по
Сейткаже Кажикенович          чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Балтабай                    - судья Верховного Суда Республики
Марзия Аппасовна              Казахстан (по согласованию)
Бишигаев                    - заместитель Председателя Агентства
Аскар Дарушевич               Республики Казахстан по информатизации
и связи
Макажанов                   - заместитель Председателя Агентства
Ныгмеджан Койшибаевич         Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Трошихин                    - заместитель председателя Комитета по
Михаил Васильевич             делам сельских территорий Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Баянов                      - заместитель Председателя Агентства
Нурман Нурдаулетович          Республики Казахстан по статистике
Абишев                      - секретарь Комиссии по правам человека
Тастемир Даутович             при Президенте Республики Казахстан
(по согласованию)
Исмаилов                    - директор Департамента организации
Жумагали Казыбаевич           медицинской помощи Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Малгаждарова                - директор Департамента правовой
Бибигуль Толепбергеновна      работы и государственных закупок
Министерства  здравоохранения
Республики Казахстан
Королева                    - директор Департамента развития спорта
Светлана Викторовна           Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Жармухаметов                - начальник филиала Центральной военно-
Арман Муратович               врачебной комиссии Министерства обороны
Республики Казахстан
Отегенова                   - начальник управления многостороннего
Асель Еркеновна               культурно-гуманитарного сотрудничества
Департамента многостороннего
сотрудничества Министерства иностранных
дел Республики Казахстан
Умербаев                    - начальник управления социального
Арман Муратович               обеспечения и социальной помощи
Департамента развития социальной сферы
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Косыбаева                   - начальник управления кадровой работы и
Раушан Зкрыевна               документационного обеспечения
Департамента административной работы
Агентства Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий
Моисеева                    - эксперт секретариата Национальной
Нелля Яковлевна               комиссии по делам женщин и семейно-
демографической политики при Президенте
Республики Казахстан (по согласованию)
Жузенов                     - заместитель начальника управления по
Марат Енсегенович             работе с личным составом Департамента
кадровой работы Министерства внутренних
дел Республики Казахстан
Ахметова                    - главный эксперт сектора экспертизы
Акерке Естаевна               международных договоров со странами
Европы и Америки Департамента
международного права и защиты
имущественных прав государства
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Мурзагалиева                - главный эксперт управления
Бахыт Кенжегалиевна           воспитательной работы и координации
деятельности интернатных учреждений
Департамента среднего образования
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Шәріп                       - главный эксперт управления правового
Бауыржан Кұтжанұлы            обеспечения и разработки нормативных
правовых актов Департамента правового
обеспечения Агентства Республики
Казахстан по защите конкуренции
Касенова                    - заведующая отделом по обращениям
Марал Каирбаевна              граждан Национального Центра по правам
человека (по согласованию)
Кайрлиев                    - эксперт управления экспертизы и
Арман Ерболатович             разработки нормативных правовых актов
Департамента юридической работы
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Мүгедектердің құқықтары туралы Біріккен Ұлттар Ұйымының конвенциясына және Мүгедектердің құқықтары туралы Біріккен Ұлттар Ұйымының конвенциясына факультативтік хаттамаға қатысу шарттарын дайындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 8 қазандағы N 251-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының Мүгедектердің құқықтары туралы Біріккен Ұлттар Ұйымының конвенциясына (бұдан әрі - Конвенция) және Мүгедектердің құқықтары туралы Біріккен Ұлттар Ұйымының конвенциясына факультативтік хаттамаға (бұдан әрі - Факультативтік хаттама) қатысу шарттарын дайындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Сапарбаев                      - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Бердібек Машбекұлы               халықты әлеуметтік қорғау министрі,
жетекші
Ділімбетова                    - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлнәр Аманқұлқызы               халықты әлеуметтік қорғау
вице-министрі, жетекшінің орынбасары
Қайырбекова                    - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Алиса Әбділқызы                  халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі Әлеуметтік көмек және
әлеуметтік қызметтер департаменті
директоры орынбасарының міндетін
атқарушы, хатшы
Құрманғалиева                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Жанна Дулатқызы                  ақпарат министрлігінің жауапты
хатшысы
Бектұров                       - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы                   коммуникация вице-министрі
Оқасов                         - Қазақстан Республикасы Төтенше
Сейітқажы Қажыкенұлы             жағдайлар министрлігінің аппарат
басшысы
Балтабай                       - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Мәрзия Аппасқызы                 Сотының судьясы (келісім бойынша)
Бишығайов                      - Қазақстан Республикасы
Асқар Дәрушұлы                   Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі төрағасының орынбасары
Мақажанов                      - Қазақстан Республикасы Жер
Нығметжан Қойшыбайұлы            ресурстарын басқару агенттігі
төрағасының орынбасары
Трошихин                       - Қазақстан Республикасы Ауыл
Михаил Васильевич                шаруашылығы министрлігі Ауылдық
аумақтар істері комитеті төрағасының
орынбасары
Баянов                         - Қазақстан Республикасы Статистика
Нұрман Нұрдәулетұлы              агенттігі төрағасының орынбасары
Әбішев                         - Қазақстан Республикасы Президентінің
Тастемір Дәуітұлы                жанындағы Адам құқықтары жөніндегі
комиссияның хатшысы (келісім
бойынша)
Исмайылов                      - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Жұмағали Қазыбайұлы              сақтау министрлігі Медициналық көмек
ұйымдастыру департаментінің
директоры
Малғаждарова                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Бибігүл Төлепбергенқызы          сақтау министрлігі Құқықтық жұмыс
және мемлекеттік сатып алу
департаментінің директоры
Королева                       - Қазақстан Республикасы Туризм және
Светлана Викторовна              спорт министрлігі Спортты дамыту
департаментінің директоры
Жармұхаметов                   - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Арман Мұратұлы                   министрлігі Орталық
әскери-дәрігерлік комиссия
филиалының бастығы
Өтегенова                      - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Әсел Еркінқызы                   министрлігінің Көпжақты
ынтымақтастық департаменті көпжақты
мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық
басқармасының бастығы
Өмірбаев                       - Қазақстан Республикасы Экономика
Арман Мұратұлы                   және бюджеттік жоспарлау
министрлігінің Әлеуметтік саланы
дамыту департаменті Әлеуметтік
қамсыздандыру және әлеуметтік көмек
басқармасының бастығы
Қосыбаева                      - Қазақстан Республикасы Табиғи
Раушан Зікірияқызы               монополияларды реттеу агенттігінің
Әкімшілік жұмыс департаменті кадр
жұмысы және құжаттамалық қамтамасыз
ету басқармасының бастығы
Моисеева                       - Қазақстан Республикасы Президентінің
Нелля Яковлевна                  жанындағы Әйелдер істері және
отбасылық демографиялық саясат
жөніндегі Ұлттық комиссия
хатшылығының сарапшысы (келісім
бойынша)
Жүзенов                        - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Марат Еңсегенұлы                 министрлігінің Кадр жұмысы
департаменті жеке құраммен жұмыс
басқармасы бастығының орынбасары
Ахметова                       - Қазақстан Республикасы Әділет
Ақерке Естайқызы                 министрлігінің Халықаралық құқық
және мемлекеттің мүліктік құқықтарын
қорғау департаменті Еуропа және
Америка елдерімен халықаралық
шарттарды сараптау секторының бас
сарапшысы
Мырзағалиева                   - Қазақстан Республикасы Білім және
Бақыт Кенжеғалиқызы              ғылым министрлігінің Орта білім беру
департаменті тәрбиелік жұмыс және
интернат мекемелерінің қызметін
үйлестіру басқармасының бас
сарапшысы
Шәріп                          - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Құтжанұлы               Бәсекелестікті қорғау агенттігінің
Құқықтық қамтамасыз ету департаменті
құқықтық қамтамасыз ету және
нормативтік құқықтық актілерді
әзірлеу басқармасының бас сарапшысы
Қасенова                       - Адам құқықтары жөніндегі ұлттық
Марал Қайырбайқызы               орталығы азаматтардың арыздары
жөніндегі бөлімінің меңгерушісі
Қайырлиев                      - Қазақстан Республикасы Индустрия
Арман Ерболатұлы                 және сауда министрлігінің Заң жұмысы
департаменті нормативтік құқықтық
актілерді сараптау және әзірлеу
басқармасының сарапшысы

2. Рабочей группе в срок до 1 апреля 2009 года разработать и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по подготовке условий участия Республики Казахстан в Конвенции и Факультативном протоколе.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сапарбаева Б.М.
Премьер-Министр                            К. Масимов

2. Жұмыс тобы 2009 жылғы 1 сәуірге дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Конвенцияға және Факультативтік хаттамаға қатысу шарттарын дайындау жөнінде ұсыныстар әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі Б.М. Сапарбаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов