О создании рабочей группы для выработки предложений по улучшению позиций Казахстана в рейтингах глобальной конкурентоспособности Всемирного экономического форума и "Doing Business" Всемирного банка
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 ноября 2008 года № 264-р
В целях выработки предложений по улучшению позиций Казахстана в рейтингах глобальной конкурентоспособности Всемирного экономического форума и "Doing Business" Всемирного банка:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Орынбаев                   - Заместитель Премьер-Министра
Ербол Турмаханович           Республики Казахстан, руководитель
Пирматов                   - вице-министр экономики и бюджетного
Галымжан Олжаевич            планирования Республики Казахстан,
заместитель руководителя
Ибраев                     - заместитель Руководителя Канцелярии
Азамат Болатович             Премьер-Министра Республики Казахстан,
секретарь
Айдарбеков                 - заведующий Отделом индустриально-
Серик Кенганович             инновационного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Краубаев                   - заведующий Отделом
Алихан Султанмуратович       макроэкономического анализа и
программного мониторинга Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Пизиков                    - внештатный советник Премьер-
Сергей Валерьевич            Министра Республики Казахстан -
директор проекта по Казахстану
Корпорации Прагма USAID
(по согласованию)
Куанганов                  - ответственный секретарь Министерства
Фархад Шаймуратович          образования и науки Республики
Казахстан
Маханбетажиев              - ответственный секретарь Агентства
Батыр Апенович               Республики Казахстан по информатизации
и связи
Мамытбеков                 - вице-министр индустрии и торговли
Едиль Куламкадырович         Республики Казахстан
Даленов                    - вице-министр финансов Республики
Руслан Ерболатович           Казахстан
Бекетаев                   - вице-министр юстиции Республики
Марат Бакытжанович           Казахстан
Евниев                     - вице-министр сельского хозяйства
Арман Кайратович             Республики Казахстан
Нусупова                   - вице-министр здравоохранения
Асем Бековна                 Республики Казахстан
Касымбек                   - вице-министр транспорта и
Женис Махмудович             коммуникаций Республики Казахстан
Дилимбетова                - вице-министр труда и социальной
Гульнара Аманкуловна         защиты населения Республики Казахстан
Таджияков                  - заместитель Председателя
Бисенгали Шамгалиевич        Национального банка Республики
Казахстан (по согласованию)
Смагулов                   - заместитель Председателя Агентства
Кайрат Молдрахманович        Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
Кожахметов                 - заместитель Председателя Агентства
Жанат Муратулы               Республики Казахстан по защите
конкуренции
Омаров                     - заместитель председателя Агентства
Жаслан Искакович             Республики Казахстан по статистике
Макажанов                  - заместитель председателя Агентства
Ныгметжан Койшибаевич        Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Карбузов                   - председатель Комитета таможенного
Козы-Корпеш Жапархапович     контроля Министерства финансов
Республики Казахстан
Ергожин                    - председатель Налогового комитета
Даулет Едилович              Министерства финансов Республики
Казахстан
Ашикбаев                   - председатель Комитета
Нржан Нигматуллаулы          международной информации Министерства
иностранных дел Республики Казахстан
Санкубаев                  - начальник Управления координации -
Амирбек Буриович             представитель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций в городе Астане (по
согласованию)
Колышпаева                 - директор Департамента стратегического
Нина Георгиевна              планирования и анализа Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Манасова                   - председатель правления акционерного
Аяна Токтагановна            общества "Национальный аналитический
центр при Правительстве и Национальном
банке Республики Казахстан"
Айтекенов                  - исполняющий обязанности управляющего
Кайрат Медыбаевич            директора акционерного общества "Фонд
национального благосостояния
"Самрук-Казына"
Перуашев                   - председатель Объединения юридических
Азат Турлыбекулы             лиц "Национальная экономическая палата
Казахстана "Союз "Атамекен"
(по согласованию)
Курбанбаева                - председатель Ассоциации
Гульнар Туретаевна           предпринимателей Карагандинской
области (по согласованию)
Никитинская                - первый заместитель председателя
Екатерина Сергеевна          Объединения юридических лиц
"Национальная экономическая палата
Казахстана "Союз "Атамекен"
(по согласованию)
Нюсупов                    - заместитель председателя правления
Саят Нурмухамбетович         акционерного общества "Национальный
научный технологический холдинг
"Парасат"
Куанганова                 - представитель Форума предпринимателей
Гульнара Шаймуратовна        Казахстана (по согласованию)
Коянбаева                  - руководитель регионального проекта
Малика Ураловна              USAID по либерализации торговли и
таможенной реформе (RTLC) по Казахстану
(по согласованию)
Крупочкина                 - консультант проекта USAID по
Елизавета Юрьевна            улучшению бизнес среды
(по согласованию)

Дүниежүзілік экономикалық форумның ғаламдық бәсекеге қабілеттілік және Дүниежүзілік банктің "Doing Business" рейтингтерінде Қазақстанның ұстанымын жақсарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 1 қарашадағы N 264-ө Өкімі
Дүниежүзілік экономикалық форумның ғаламдық бәсекеге қабілеттілік және Дүниежүзілік банктің "Doing Business" рейтингтерінде Қазақстанның ұстанымын жақсарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Орынбаев                         - Қазақстан Республикасы Премьер- Ербол Тұрмаханұлы                  Министрінің орынбасары, жетекші
Пірматов                         - Қазақстан Республикасының
Ғалымжан Олжаұлы                   Экономика және бюджеттік жоспарлау
вице-министрі, жетекшінің
орынбасары
Ыбыраев                          - Қазақстан Республикасы
Азамат Болатұлы                    Премьер-Министрінің Кеңсесі
Басшысының орынбасары, хатшы
Айдарбеков                       - Қазақстан Республикасы
Серік Кенғанұлы                    Премьер-Министрі Кеңсесінің
Индустриялық-инновациялық даму
бөлімінің меңгерушісі
Қыраубаев                        - Қазақстан Республикасы
Әлихан Сұлтанмұратұлы              Премьер-Министрі Кеңсесінің
Макроэкономикалық талдау және
бағдарламалық мониторинг бөлімінің
меңгерушісі
Пизиков                          - Қазақстан Республикасы
Сергей Валерьевич                  Премьер-Министрінің штаттан тыс
кеңесшісі - USAID Прагма
корпорациясының Қазақстан бойынша
жобасының директоры (келісім
бойынша)
Қуанғанов                        - Қазақстан Республикасы Білім және
Фархад Шаймұратұлы                 ғылым министрлігінің жауапты
хатшысы
Маханбетәжиев                    - Қазақстан Республикасы
Батыр Әпенұлы                      Ақпараттандыру және байланыс
агенттігінің жауапты хатшысы
Мамытбеков                       - Қазақстан Республикасының
Еділ Құламқадырұлы                 Индустрия және сауда вице-министрі
Дәленов                          - Қазақстан Республикасының Қаржы
Руслан Ерболатұлы                  вице-министрі
Бекетаев                         - Қазақстан Республикасының Әділет
Марат Бақытжанұлы                  вице-министрі
Евниев                           - Қазақстан Республикасының Ауыл
Арман Қайратұлы                    шаруашылығы вице-министрі
Нүсіпова                         - Қазақстан Республикасының
Әсем Бекқызы                       Денсаулық сақтау вице-министрі
Қасымбек                         - Қазақстан Республикасының Көлік
Жеңіс Махмұдұлы                    және коммуникация вице-министрі
Ділімбетова                      - Қазақстан Республикасының Еңбек
Гүлнәр Аманқұлқызы                 және халықты әлеуметтік қорғау
вице-министрі
Тәжияқов                         - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Бисенғали Шамғалиұлы               Банкі төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Смағұлов                         - Қазақстан Республикасы Табиғи
Қайрат Молдрахманұлы               монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының орынбасары
Қожахметов                       - Қазақстан Республикасы
Жанат Мұратұлы                     Бәсекелестікті қорғау агенттігі
төрағасының орынбасары
Омаров                           - Қазақстан Республикасы Статистика
Жасұлан Ысқақұлы                   агенттігі төрағасының орынбасары
Мақажанов                        - Қазақстан Республикасы Жер
Нығметжан Қойшыбайұлы              ресурстарын басқару агенттігі
төрағасының орынбасары
Кәрбозов                         - Қазақстан Республикасы Қаржы
Қозы-Көрпеш Жапарханұлы            министрлігі Кедендік бақылау
комитетінің төрағасы
Ерғожин                          - Қазақстан Республикасы Қаржы
Дәулет Еділұлы                     министрлігі Салық комитетінің
төрағасы
Ашықбаев                         - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Ержан Нығматоллаұлы                істер министрлігі Халықаралық
ақпарат комитетінің төрағасы
Сәнкібаев                        - Қазақстан Республикасы Қаржы
Әмірбек Бөриұлы                    нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу
және қадағалау агенттігінің Астана
қаласындағы өкілі - Үйлестіру
басқармасының бастығы (келісім
бойынша)
Колышпаева                       - Қазақстан Республикасы Экономика
Нина Георгиевна                    және бюджеттік жоспарлау
министрлігі Стратегиялық жоспарлау
және талдау департаментінің
директоры
Манасова                         - "Қазақстан Республикасы Үкіметінің
Аяна Тоқтағанқызы                  және Ұлттық банкінің жанындағы
ұлттық талдау орталығы"
акционерлік қоғамының басқарма
төрайымы
Әйтекенов                        - "Қазына-Самұрық ұлттық әл-ауқат
Қайрат Медібайұлы                  қоры" акционерлік қоғамы басқарушы
директорының міндетін атқарушы
Перуашев                         - "Атамекен" Одағы" Қазақстан ұлттық
Азат Тұрлыбекұлы                   экономикалық палатасы" заңды
тұлғалар бірлестігінің төрағасы
(келісім бойынша)
Құрбанбаева                      - Қарағанды облысы кәсіпкерлер
Гүлнәр Төретайқызы                 қауымдастығының төрайымы
(келісім бойынша)
Никитинская                      - "Атамекен" Одағы" Қазақстан ұлттық
Екатерина Сергеевна                экономикалық палатасы" заңды
тұлғалар бірлестігі төрағасының
бірінші орынбасары (келісім
бойынша)
Нүсіпов                          - "Парасат" ұлттық ғылыми
Саят Нұрмұхамбетұлы                технологиялық холдингі"
акционерлік қоғамы басқарма
төрағасының орынбасары
Қуанғанова                       - Қазақстан кәсіпкерлері форумының
Гүлнәр Шаймұратқызы                өкілі (келісім бойынша)
Қоянбаева                        - USAID сауданы ырықтандыру және
Малика Оралқызы                    кедендік реформа (RTLC) жөніндегі
өңірлік жобаның Қазақстан бойынша
жетекшісі (келісім бойынша)
Крупочкина                       - USAID-тің бизнес органы жақсарту
Елизавета Юрьевна                  жөніндегі жобасының консультанты
(келісім бойынша)

2. Рабочей группе в месячный срок разработать и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения по улучшению Казахстана в рейтингах глобальной конкурентоспособности Всемирного экономического форума и "Doing Business" Всемирного банка.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить
на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т.
Премьер-Министр                            К. Масимов

2. Жұмыс тобы бір ай мерзімде Дүниежүзілік экономикалық форумның ғаламдық бәсекеге қабілеттілік және Дүниежүзілік банктің "Doing Business" рейтингтерінде Қазақстанның ұстанымын жақсарту жөнінде ұсыныстар әзірлесін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр                              К. Мәсімов