О создании рабочей группы для выработки предложений по определению механизма возмещения ущерба, причиненного в результате реализации акций компании «Nations Energy Company Ltd»
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 ноября 2008 года № 273-р
В целях выработки предложений по определению механизма возмещения ущерба, причиненного государству в связи с неуплатой участниками сделки подоходного налога от прироста стоимости при реализации 100% акций компании "Nations Energy Company Ltd" (Канада):
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Даленов                    - вице-министр финансов Республики
Руслан Ерболатович           Казахстан, руководитель
Утепбаева                  - главный эксперт специализированного
Расима Кабировна             управления Налогового комитета
Министерства финансов Республики
Казахстан, заместитель руководителя
Кудайберген                - эксперт специализированного управления
Габитжан Баянкулулы          Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан,
секретарь
Кунакаев                   - директор Департамента прямых инвестиций
Саяхат Алпысович             в недропользование Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Куанышбаев                 - заместитель директора Департамента
Ермек Мекебаевич             международного права и защиты
имущественных прав государства
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Токтабаев                  - заместитель директора Департамента
Тимур Серикович              прямых инвестиций в недропользование
Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Данабеков                  - начальник управления Департамента
Олжас Кайратович             подзаконных актов Министерства юстиции
Республики Казахстан
Ескенов                    - начальник управления организации
Найман Еркинович             конкурсов и прямых переговоров
Департамента прямых инвестиций в
недропользование Министерства энергетики
и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Раисов                     - начальник управления Департамента по
Улан Ермуханович             раскрытию экономических и финансовых
преступлений Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью (финансовая
полиция) (по согласованию)
Кашимова                   - эксперт управления международного
Ляйлим Бакиевна              налогообложения Налогового комитета
Министерства финансов Республики
Казахстан
Утеев                      - начальник управления Департамента по
Шаттык Тынымбаевич           борьбе с экономической и коррупционной
преступностью по Мангистауской области
Агентства Республики Казахстан по борьбе
с экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция)
(по согласованию)
Сулейменов                 - Директор департамента налогового учета
Тимур Муратович              и налогового планирования акционерного
общества "Разведка Добыча "КазМунайГаз"
(по согласованию)

"Nations Energy Company Ltd" компаниясының акцияларын сату нәтижесінде келтірілген зиянды өтеу тетігін анықтау бойынша ұсыныстар әзірлеу үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 24 қарашадағы N 273-ө Өкімі
"Nations Energy Company Ltd" компаниясының (Канада) 100 % акцияларын сату кезінде мәмілеге қатысушылардың құн өсімінен түсетін табыс салығын төлемеуіне байланысты мемлекетке келтірілген зиянды өтеу тетігін анықтау бойынша ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Дәленов                        - Қазақстан Республикасының Қаржы
Руслан Ерболатұлы                вице-министрі, жетекші
Өтепбаева                      - Қазақстан Республикасы Қаржы
Рәсима Кәбірқызы                 министрлігінің Салық комитеті
мамандандырылған басқармасының бас
сарапшысы, жетекшінің орынбасары
Құдайберген                    - Қазақстан Республикасы Қаржы
Ғабитжан Баянқұлұлы              министрлігінің Салық комитеті
мамандандырылған басқармасының
сарапшысы, хатшы
Қонақаев                       - Қазақстан Республикасы Энергетика
Саяхат Алпысұлы                  және минералдық ресурстар
министрлігінің Жер қойнауын
пайдалануға тартылатын тікелей
инвестициялар департаментінің
директоры
Қуанышбаев                     - Қазақстан Республикасы Әділет
Ермек Мекебайұлы                 министрлігінің Халықаралық құқық
және мемлекеттің мүліктік құқықтарын
қорғау департаменті директорының
орынбасары
Тоқтабаев                      - Қазақстан Республикасы Энергетика
Тимур Серікұлы                   және минералдық ресурстар
министрлігінің Жер қойнауын
пайдалануға тартылатын тікелей
инвестициялар департаменті
директорының орынбасары
Данабеков                      - Қазақстан Республикасы Әділет
Олжас Қайратұлы                  министрлігі Заңға тәуелді актілер
департаментінің басқарма бастығы
Ескенов                        - Қазақстан Республикасы Энергетика
Найман Еркінұлы                  және минералдық ресурстар
министрлігінің Жер қойнауын
пайдалануға тартылатын тікелей
инвестициялар департаменті
конкурстар және тікелей келіссөздер
ұйымдастыру басқармасының бастығы
Райысов                        - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Ұлан Ермұханұлы                  қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттігінің (қаржы
полициясы) Экономикалық және
қаржылық қылмыстарды ашу
департаменті басқармасының бастығы
(келісім бойынша)
Кашимова                       - Қазақстан Республикасы Қаржы
Ләйлім Бәкиқызы                  министрлігінің Салық комитеті
халықаралық салық салу басқармасының
сарапшысы
Өтеев                          - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Шаттық Тынымбайұлы               қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттігі (қаржы
полициясы) Маңғыстау облысы бойынша
Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес
департаментінің басқарма бастығы
(келісім бойынша)
Сүлейменов                     - "ҚазМұнайГаз" Барлау Өндіру"
Тимур Мұратұлы                   акционерлік қоғамының Салықтық есеп
және салықтық жоспарлау
департаментінің директоры (келісім
бойынша)

2. Рабочей группе в срок до 15 декабря 2008 года выработать и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по определению механизма возмещения ущерба, причиненного государству в связи с неуплатой участниками сделки подоходного налога от прироста стоимости при реализации 100% акций компании "Nations Energy Company Ltd".
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов

2. Жұмыс тобы 2008 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде "Nations Energy Company Ltd" компаниясының 100 % акцияларын сату кезінде мәмілеге қатысушылардың құн өсімінен түсетін табыс салығын төлемеуіне байланысты мемлекетке келтірілген зиянды өтеу тетігін анықтау бойынша ұсыныстар әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов