О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 20 ноября 2008 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственных закупках"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 декабря 2008 года № 281-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 20 ноября 2008 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 декабря 2008 года № 281-р
Перечень
нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Закона Республики Казахстан от 20 ноября 2008 года
"О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан
"О государственных закупках"
п/п
Наименование
Форма акта
Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
испол нения
1
2
3
4
5
1
О внесении изменений
и дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан от
27 декабря 2007 года
№ 1301
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
заинтересо-
ванные
государствен-
ные органы
Декабрь
2008 года
2
О внесении изменений
и дополнения в
постановление
Правительства
Республики Казахстан от
26 декабря 2007 года
№ 1292
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
АФН (по со-
гласованию),
НБ (по со-
гласованию),
АРДРФЦА (по
согласованию)
Декабрь
2008 года
3
Об утверждении перечня
специализированных
организаций (агентов),
осуществляющих закупоч-
ные операции и ценовые
интервенции
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ (созыв),
МФ
Декабрь
2008 года
4
О внесении изменений
и дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан от
29 декабря 2007 года
№ 1353
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
заинтересо-
ванные
государствен-
ные органы
Декабрь
2008 года
5
О признании утратившим
силу постановления
Правительства
Республики Казахстан от
28 декабря 2007 года
№ 1309
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Декабрь
2008 года
6
О внесении изменений
в постановление
Правительства
Республики Казахстан от
20 марта 2008 года
№ 272
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
заинтересо-
ванные
государствен-
ные органы
Декабрь
2008 года
7
О внесении изменений
и дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан от
29 ноября 2007 года
№ 1149
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Декабрь
2008 года
8
Об определении единого
оператора в сфере
электронных государ-
ственных закупок
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Декабрь
2008 года
9
Об утверждении Особого
порядка осуществления
государственных закупок
для обеспечения
потребности обороны
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МО (созыв),
МФ заинте-
ресованные
государствен-
ные органы
Декабрь
2008 года
10
Об утверждении перечня
акционерных обществ и
хозяйственных това-
риществ, сто процентов
голосующих акций (долей
участия) которых при-
надлежат государству, у
которых государственные
органы, осуществляющие
права владения и
пользования ими,
приобретают товары,
работы и услуги без
применения норм Закона
Республики Казахстан
«О государственных
закупках»,
регламентирующих выбор
поставщика и заключение
с ним договора о госу-
дарственных закупках
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
заинтересо-
ванные
государствен-
ные органы
Декабрь
2008 года
11
Об утверждении Правил
сбора, обобщения и
анализа отчетности с
учетом информации об
объемах казахстанского
содержания при закупках
товаров, работ, услуг
Приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
Декабрь
2008 года
12
Об утверждении Правил
оказания электронных
услуг субъектам системы
государственных закупок
и другим заинтересован-
ным лицам
Приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
Декабрь
2008 года
13
Об утверждении Правил
хранения информации,
размещенной на веб-
портале государственных
закупок
Приказ
Министра
финансов
Республики
Казахстан
МФ
Декабрь
2008 года
Примечание: расшифровка буквенных аббревиатур:
МФ      - Министерство финансов Республики Казахстан
МСХ     - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МИТ     - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МО      - Министерство обороны Республики Казахстан
АФН     - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
АРДРФЦА - Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра города
Алматы
НБ      - Национальный банк Республики Казахстан

"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қарашадағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 15 желтоқсандағы N 281-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қарашадағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілерді әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 15 желтоқсандағы
N 281-ө өкімімен бекітілген
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қарашадағы Заңын
іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с
N
Атауы
Актіні ң нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік
орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы N 1301 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2008 жылғы желтоқсан
2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 желтоқсандағы N 1292 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), ҚҚА (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша), АӨҚОҚРА (келісім бойынша)
2008 жылғы желтоқсан
3
Сатып алу операцияларын және баға интервенциясын жүзеге асыратын мамандандырылған ұйымдардың (агенттердің) тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ (жинақтау), Қаржымині
2008 жылғы желтоқсан
4
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1353 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2008 жылғы желтоқсан
5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1309 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2008 жылғы желтоқсан
6
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 наурыздағы N 272 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2008 жылғы желтоқсан
7
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 1149 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2008 жылғы желтоқсан
8
Электрондық мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай операторды анықтау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2008 жылғы желтоқсан
9
Қорғаныс қажеттілігін қамтамасыз ету үшін мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині (жинақтау), Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2008 жылғы желтоқсан
10
Дауыс беретін акцияларының жүз пайызы (қатысу үлесі) мемлекетке тиесілі, оларға иелік ету және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік органдар "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының өнім берушіні таңдау және онымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасуды регламенттейтін нормаларын қолданбай тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2008 жылғы желтоқсан
11
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамтылу көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2008 жылғы желтоқсан
12
Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілері мен басқа да мүдделі тұлғаларға электрондық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2008 жылғы желтоқсан
13
Мемлекеттік сатып алу веб-порталында орналастырылған ақпараттың сақталу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2008 жылғы желтоқсан
Ескертпе: ә ріптік аббревиатураларды ң толы қ жазылуы:
Қаржымині            - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
АШМ                  - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ИСМ                  - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
Қорғанысмині         - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ҚҚА                  - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен
қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау
агенттігі
АӨҚОҚРА              - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу
агенттігі
ҰБ                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі