О подготовке и проведении встречи глав государств-учредителей Международного Фонда спасения Арала в городе Алматы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 апреля 2009 года № 57-р
В целях подготовки и проведения встречи (далее - встреча) глав государств-учредителей Международного Фонда спасения Арала (далее - МФСА) в городе Алматы и Алматинской области в период с 27 по 29 апреля 2009 года:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению встречи.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять организационные меры по обслуживанию членов делегаций Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана и Узбекистана (далее - делегации) по формату "1+5" согласно приложению;
2) обеспечить финансирование расходов на проведение встречи за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2009 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов делегаций в аэропорту города Алматы, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов делегаций.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав делегаций над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Алматы;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов глав делегаций в аэропорту города Алматы.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение встречи в средствах массовой информации, а также организовать концертные программы на время проведения мероприятий.
6. Акимам города Алматы и Алматинской области обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегаций в аэропорту города Алматы, сопровождение в местах посещения, медицинское обслуживание членов делегаций, организацию культурных программ, подготовку и оформление аэропорта, улиц города Алматы, мест проведения мероприятий (в том числе, цветочное), аренду залов и мест проведения встреч Президента Республики Казахстан с главами делегаций сторон. Выделение штабной комнаты для передовой группы Протокола Президента Республики Казахстан и Министерства иностранных дел Республики Казахстан в местах проведения мероприятий. Обеспечение канцелярскими товарами и сувенирной продукцией.

Алматы қаласында Халықаралық Аралды құтқару қорының құрылтайшы мемлекеттері басшыларының кездесуін дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 23 сәуірдегі N 57-ө Өкімі
2009 жылғы 27 - 29 сәуір кезеңінде Алматы қаласында және Алматы облысында Халықаралық Аралды құтқару қорының (бұдан әрі - ХАҚҚ) құрылтайшы мемлекеттері басшыларының кездесуін (бұдан әрі - кездесу) дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі кездесуді дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
1) қосымшаға сәйкес Қырғызстан, Тәжікстан, Түрікменстан және Өзбекстан делегацияларының (бұдан әрі - делегациялар) мүшелеріне "1+5" форматы бойынша қызмет көрсету жөнінде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2) кездесуді өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды 2009 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі делегация мүшелерінің Алматы қаласының әуежайында, тұратын және болатын орындарында қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ делегациялардың арнайы ұшақтарын күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, делегациялар басшыларының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Алматы қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Алматы қаласының әуежайында делегациялар басшыларының арнайы ұшақтарына техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі кездесуді бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін, сондай-ақ іс-шаралар өткізу уақытында концерттік бағдарламалар ұйымдастырсын.
6. Алматы қаласы мен Алматы облысының әкімдері делегацияларды Алматы қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын, баратын жерлерінде бірге жүруді, делегациялар мүшелеріне медициналық қызмет көрсетуді, мәдени бағдарламалар ұйымдастыруды, Алматы қаласының әуежайын, көшелерін, іс-шаралар өткізетін жерлерді дайындау мен безендіруді (оның ішінде гүлмен көркемдеу), Қазақстан Республикасы Президентінің тараптар делегациялары басшыларымен кездесу өткізетін залдар мен орындарды жалға алуды қамтамасыз етсін, Қазақстан Республикасы Президентінің Протоколы мен Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің алдыңғы тобы үшін іс-шаралар өткізілетін жерлерде штаб бөлмесін бөлу. Кеңсе тауарларымен және кәдесыйлармен қамтамасыз ету.

7. Агентству по информатизации и связи Республики Казахстан и Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить организацию и работу пресс-центра на время проведения мероприятий.
8. Агентству по информатизации и связи Республики Казахстан, Министерству культуры и информации Республики Казахстан и Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить техническое и звуковое сопровождение в местах проведения мероприятий.
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие во встрече/проводах глав делегаций в аэропорту города Алматы.
10. Закрепить за делегацией Кыргызской Республики - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан Куришбаева Ахылбека Кажигуловича, за делегацией Республики Таджикистан - Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан - Ашимова Нургали Садвакасовича, за делегацией Туркменистана - Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан - Мынбаева Сауата Мухаметбаевича, за делегацией Республики Узбекистан - Первого Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева Умирзака Естаевича.
11. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                              К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 апреля 2009 года № 57-р
Организационные меры по обслуживанию
членов делегаций Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана и
Узбекистана
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов кыргызской, таджикской, туркменской и узбекской делегаций по формату "1+5" в гостиницах города Алматы и Алматинской области.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах города Алматы и Алматинской области.
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы - встречи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарков и сувениров для глав и членов делегаций сторон.
5. Организация чайных столов в аэропорту города Алматы при встрече и проводах делегаций сторон.
6. Организация приемов (завтраки, обеды и ужины) от имени Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в честь глав государств и членов делегаций сторон и обслуживание технических столов для сопровождающих лиц.

7. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі іс-шаралар өткізілетін уақытта баспасөз орталығын ұйымдастыруды және оның жұмысын қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі және Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) іс-шаралар өтетін жерлерде техникалық және дыбыспен сүйемелдеуді қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Алматы қаласының әуежайында делегациялар басшыларын қарсы алуға/шығарып салуға қатыссын.
10. Қырғыз Республикасының делегациясына - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі - Ақылбек Қажығұлұлы Күрішбаев, Тәжікстан Республикасының делегациясына - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрі - Нұрғали Сәдуақасұлы Әшімов, Түрікменстан делегациясына - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрі - Сауат Мұхаметбайұлы Мыңбаев, Өзбекстан Республикасының делегациясына - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Өмірзақ Естайұлы Шөкеев бекітілсін.
11. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 24 сәуірдегі
N 57-ө өкіміне
қосымша
Қырғызстан, Тәжікстан, Түрікменстан және Өзбекстан делегацияларының мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Қырғызстан, Тәжікстан, Түрікменстан және Өзбекстан делегациялары мүшелерін Алматы қаласының және Алматы облысының қонақ үйлеріне "1+5" форматы бойынша орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін Алматы қаласының және Алматы облысының қонақ үйлеріне орналастыру.
3. Баспа өнімдерін (бейдждер, кездесу бағдарламалары, автомобильдерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Тараптар делегацияларының басшылары мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
5. Тараптар делегацияларын Алматы қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың атынан тараптардың мемлекет басшыларының және делегациялар мүшелерінің құрметіне қабылдаулар (таңертеңгі, түскі және кешкі ас) ұйымдастыру және бірге жүретін адамдар үшін техникалық үстелдерге қызмет көрсету.

7. Обеспечение закупа и наличия необходимого инвентаря в местах проведения мероприятий (одежда, спортивный инвентарь, столы, кресла и т.д.).
8. Медицинское обслуживание членов делегаций и сопровождающих лиц.

7. Іс-шаралар өтетін жерлерде қажетті мүкәммал (киім-кешек, спорттық мүкәммал, үстелдер, креслолар және т.б.) сатып алуды және болуын қамтамасыз ету.
8. Делегация мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.