"О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 11 июля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования законодательства Республики Казахстан о платежах и переводах денег, бухгалтерском учете и финансовой отчетности финансовых организаций, банковской деятельности и деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 августа 2009 года № 112-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 июля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования законодательства Республики Казахстан о платежах и переводах денег, бухгалтерском учете и финансовой отчетности финансовых организаций, банковской деятельности и деятельности Национального Банка Республики Казахстан" (далее - перечень).
2. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) разработать и в установленном законодательством порядке внести проект нормативного правового акта согласно пункту 1 перечня.
3. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) и Агентству Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (по согласованию) принять нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 августа 2009 года № 112-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 июля
2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
совершенствования законодательства Республики Казахстан о
платежах и переводах денег, бухгалтерском учете и финансовой
отчетности финансовых организаций, банковской деятельности
и деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
№ п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и
дополнений в Указ
Президента Республики
Казахстан от 31 декабря
2003 года № 1271
Указ
Президента
Республики
Казахстан
НБ (созыв),
АФН(по
согласованию),
МФ,
МЭБП,
МЮ
Сентябрь
2009 года
2.
О порядке и сроках
публикации финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Республики Казахстан и
внесении изменений в
некоторые постановления
Правления Национального
Банка Республики
Казахстан
Постановление
Правления НБ
НБ (по
согласованию)
Август
2009 года
3.
О внесении изменений и
дополнений в некоторые
постановления Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
по вопросам совмещения
организациями,
осуществляющими
операции по инкассации
банкнот, монет и
ценностей, операций
по приему, обработке,
хранению и выдаче
наличных денег банкам
и их клиентам по
поручению банков
Постановление
Правления НБ
НБ (по
согласованию)
Август
2009 года
4.
О внесении изменений
и дополнений в
постановление Совета
директоров
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года
№ 247 "Об утверждении
Инструкции по учету
операций с уставным и
резервным капиталами и
счетами переоценки
Национального Банка
Республики Казахстан"
Постановление
Совета
директоров НБ
НБ (по
согласованию)
Август
2009 года
5.
О внесении изменений и
дополнений в некоторые
постановления Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
(по вопросам платежей
и переводов денег)
Постановление
Правления НБ
НБ (по
согласованию)
Август
2009 года
6.
Об утверждении Правил
консервации банков
второго уровня и
осуществления временной
администрацией по
управлению банком
(временным управляющим
банка) операций по
одновременной передаче
активов и обязательств
банка на стадии
консервации другому
(другим) банкам
Постановление
Правления
АФН
АФН (по
согласованию)
Август
2009 года
7.
Об утверждении Правил
проведения операции по
одновременной передаче
активов и обязательств
банка, лишенного
лицензии на проведение
банковских операций,
другому (другим) банку
(банкам)
Постановление
Правления
АФН
АФН (по
согласованию)
Август
2009 года
8.
Об утверждении Правил
создания,
лицензирования,
формирования
минимального размера
уставного и
собственного капиталов
стабилизационного банка
Постановление
Правления АФН
АФН (по
согласованию)
Август
2009 года
9.
Об утверждении Правил
управления
стабилизационным
банком, заключения
сделок, в отношении
совершения которых
установлены особые
условия, и прекращения
деятельности
стабилизационного банка
Постановление
Правления
АФН
АФН (по
согласованию)
Август
2009 года
10.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление Правления
Агентства Республики
Казахстан по
регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 30 июля 2005 года
№ 268 "Об утверждении
Правил государственной
регистрации выпуска
объявленных акций,
утверждения отчета
об итогах размещения
акций и аннулирования
выпуска акций"
Постановление
Правления
АФН
АФН (по
согласованию)
Август
2009 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақша төлемі мен аударымы, қаржы ұйымдарының бухгалтерлік есебі мен қаржылық есептілігі, банк қызметі және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 11 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 6 тамыздағы N 112-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақша төлемі мен аударымы, қаржы ұйымдарының бухгалтерлік есебі мен қаржылық есептілігі, банк қызметі және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 11 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі (келісім бойынша) тізбенің 1-тармағына сәйкес нормативтік құқықтық актінің жобасын әзірлесін  және заңнамада белгіленген тәртіппен енгізсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі (келісім бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (келісім бойынша) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 6 тамыздағы
N 112-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақша төлемі мен аударымы, қаржы ұйымдарының бухгалтерлік есебі мен қаржылық есептілігі, банк қызметі және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 11 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуы үшін жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы  N 1271 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰБ (жинақтау), ҚҚА (келісім бойынша), Қаржымині, ЭБЖМ, Әділетмині
2009 жылғы қыркүйек
2.
Қазақстан Республикасы қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті жариялау тәртібі мен мерзімдері және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
ҰБ Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
3.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау бойынша операцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың қолма-қол ақшаны қабылдау, өңдеу, сақтау және банктер мен банктердің тапсырмасы бойынша олардың клиенттеріне беру бойынша операцияларды қоса атқаруы мәселелері жөнінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
4.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің жарғылық және резервтік капиталдарымен және қайта бағалау шоттарымен жүргізілетін операцияларды есепке алу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Директорлар кеңесінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 247 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ Директорлар кеңесінің қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
5.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы (ақша төлемі және аударымы мәселелері бойынша)
ҰБ Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
6.
Екінші деңгейдегі банктерді консервациялау және банкті басқару жөніндегі уақытша әкімшіліктің (банкті уақытша басқарушының) консервациялау сатысындағы банктің активтері мен міндеттемелері  басқа (банкке) банктерге бір мезгілде өткізу жөніндегі операцияларды жүзеге асыруы ережесін бекіту туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
7.
Банк операцияларын жүргізуге арналған лицензиядан айырылған банктің активтері мен міндеттемелері басқа банкке (банктерге) бір мезгілде өткізу жөніндегі операцияларды жүргізу ережесін бекіту туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
8.
Тұрақтандыру банкін құру, лицензиялау, жарғылық және меншікті капиталдарының ең төменгі мөлшерін қалыптастыру ережесін бекіту туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
9.
Тұрақтандыру банкін басқару, жасалуына қатысты ерекше шарттар белгіленген мәмілелерді жасасу және тұрақтандыру банкінің қызметін тоқтату ережесін бекіту туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
10.
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді, акцияларды орналастыру және акциялар шығарылымын жою қорытындысы туралы есепті бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 268 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
НБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі