О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 10 июля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам информационно-коммуникационных сетей"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 августа 2009 года № 125-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 июля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам информационно-коммуникационных сетей" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 августа 2009 года № 125-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации Закона Республики Казахстан от 10 июля 2009 года
внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
информационно- коммуникационных сетей"
п/п
Наименование
нормативного правового
акта
Форма
завершения
Ответственный
исполнитель
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1
Правила осуществления
операторами связи сбора и
хранения служебной
информации об абонентах
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС (созыв),
КНБ (по сог-
ласованию),
МВД
Ноябрь
2009 года
2
Об уполномоченной
организации в области
информатизации
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Август
2009 года
3
О национальном операторе
в сфере информатизации
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Август
2009 года
4
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 22 июля 2003
года № 724
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Август
2009 года
5
О внесении изменений в
постановление
Правительства Республики
Казахстан от 21 ноября
2007 года № 1124
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Август
2009 года
6
О внесении изменений в
некоторые решения
Правительства Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС (созыв),
МФ
Август
2009 года
7
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 17 января
2008 года № 24
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС (созыв),
КНБ (по
согласованию)
Август
2009 года
8
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 14 апреля
2009 года № 513
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Август
2009 года
9
О внесении изменений и
дополнений в приказ и.о.
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
информатизации и связи
от 29 сентября 2004 года
№ 204-П "Об утверждении
Правил оказания услуг
телефонной связи"
Приказ АИС
АИС (созыв),
КНБ (по
согласованию)
Август
2009 года
10
О внесении изменений в
приказ Председателя
Агентства Республики
Казахстан по
информатизации и связи от

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпараттық-коммуникациялық желілер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 10 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 25 тамыздағы N 125-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпараттық-коммуникациялық желілер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 10 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілер қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 25 тамыздағы
N 125-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпараттық-коммуникациялық желілер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 10 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушы
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Байланыс операторларының абоненттер туралы қызметтік ақпаратты жинау мен сақтауды жүзеге асыру ережесі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА (жинақтау),ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ
2009 жылғы қараша
2
Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті ұйым туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА
2009 жылғы тамыз
3
Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА
2009 жылғы тамыз
4
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 724 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА
2009 жылғы тамыз
5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 қарашадағы N 1124 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА
2009 жылғы тамыз
6
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА (жинақтау), Қаржымині
2009 жылғы тамыз
7
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 қаңтардағы N 24 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
8
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 513 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА
2009 жылғы тамыз
9
"Телефон байланысы қызметтерін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 29 қыркүйектегі N 204-П бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АБА бұйрығы
АБА (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
10

23 января 2009 года № 33
"Об утверждении Правил
оказания услуг сотовой
связи"
Приказ АИС
АИС (созыв),
КНБ (по
согласованию)
Август
2009 года
11
О внесении изменений и
дополнений в приказ и.о.
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
информатизации и связи от
5 апреля 2005 года № 88-б
"Об утверждении Правил
распределения доменного
пространства
казахстанского сегмента
сети Интернет"
Приказ АИС
АИС (созыв),
КНБ (по
согласованию)
Август
2009 года
12
Об утверждении Правил
эксплуатации и
взаимодействия электронных
информационных ресурсов и
информационных систем,
а также информационно-
коммуникационных сетей
государственных органов
Приказ АИС
АИС
Август
2009 года
13
Об утверждении Правил
испытаний, регистрации,
передачи, хранения,
обеспечения полноты
депонирования и
представления сведений о
регистрации, передаче и
хранении программных
продуктов, программных
кодов и нормативно-
технической документации
в депозитарий
Приказ АИС
АИС
Август
2009 года
14
Об утверждении требований
к сетям и средствам связи
для проведения оперативно-
розыскных мероприятий на
сетях связи
Приказ АИС
АИС (созыв),
КНБ (по
согласованию)
Август
2009 года
Примечание: расшифровка аббревиатур :
МФ       - Министерство финансов Республики Казахстан
МВД      - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
АИС      - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
КНБ      - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан

"Ұялы байланыс қызметтерін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2009 жылғы 23 қаңтардағы N 33 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
АБА бұйрығы
АБА (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
11
"Интернет желісінің Қазақстандық сегментінің домендік кеңістігін бөлу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2005 жылғы 5 сәуірдегі  N 88-б бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АБА бұйрығы
АБА (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
12
Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық-коммуникациялық желілерін пайдалану және өзара іс-қимыл ережесін бекіту туралы
АБА бұйрығы
АБА
2009 жылғы тамыз
13
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды сынақтан өткізу, оларды және нормативтік құжаттаманы тіркеу, беру, сақтау, депозитке берудің толықтығын қамтамасыз ету және оларды тіркеу, депозитарийге беру мен сақтау туралы мәліметтерді ұсыну ережесін бекіту туралы
АБА бұйрығы
АБА
2009 жылғы тамыз
14
Байланыс желілерінде жедел іздестіру іс-шараларын жүргізу үшін байланыс желілеріне және құралдарына қойылатын талаптарды бекіту туралы
АБА бұйрығы
АБА (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
2009 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині    - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ІІМ          - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
АБА          - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі
ҰҚК          - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті