О создании рабочей группы по разработке проектов законов Республики Казахстан "О науке" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 сентября 2009 года № 138-р
В целях разработки проектов законов Республики Казахстан "О науке" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки":
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Орынбаев                    - Заместитель Премьер-Министра
Ербол Турмаханович            Республики Казахстан, руководитель
Туймебаев                   - Министр образования и науки
Жансеит Кансеитович           Республики Казахстан, заместитель
руководителя
Жакупов                     - вице-министр образования и науки
Айдар Бексултанович           Республики Казахстан, секретарь
Мынбай                      - заведующий Отделом внутренней
Дархан Камзабекулы            политики Администрации Президента
Республики Казахстан (по согласованию)
Тулеушин                    - заведующий сектором Отдела социально-
Каныш Аманбаевич              экономического мониторинга
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Дуйсенова                   - ответственный секретарь Министерства
Тамара Босымбековна           труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Онгарбаев                   - председатель Комитета науки
Еркин Ануарович               Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Ботаканова                  - заместитель председателя Налогового
Толганай Серикбаевна          комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
Алдашев                     - директор Департамента прямых
Рустем Агыбаевич              инвестиций и недропользования
Министерства  энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Амреев                      - директор Департамента инновационной
Галым Махмутбаевич            политики Министерства индустрии
и торговли Республики Казахстан
Бекнияз                     - директор Департамента экологической
Болат Кабыкенович             политики и устойчивого развития
Министерства охраны окружающей
среды Республики Казахстан
Курмангалиева               - директор Департамента развития
Аида Даденовна                социальной сферы Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Омаров                      - директор Департамента науки
Жандар Даниярбекович          Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Хамзина                     - директор Департамента науки и
Нургуль Калиевна              человеческих ресурсов Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Жумабаева                   - начальник управления финансового,
Алия Ермековна                бюджетного и социального
законодательства Департамента
законодательства Министерства
юстиции Республики Казахстан
Тасмаганбетов               - эксперт Центра стратегических
Гани Мергалиевич              разработок и анализа Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Бектурганов                 - председатель правления акционерного
Нуралы Султанович             общества "Научно-технологический
холдинг "Парасат" (по согласованию)
Жумагулов                   - ректор республиканского
Бакытжан Турсынович           государственного предприятия
"Казахский национальный университет
имени Аль-Фараби" Министерства
образования и науки
Республики Казахстан
Журинов                     - президент республиканского
Мурат Журинович               общественного объединения
"Национальная академия наук
Республики Казахстан" (по согласованию)
Раманкулов                  - генеральный директор республиканского
Ерлан Мирхайдарович           государственного предприятия
"Национальный центр биотехнологии
Республики Казахстан"
Алгашов                     - представитель акционерного общества
Нурлан Адилбекович            "Новый университет города Астаны"
(по согласованию)
Кусаин                      - представитель акционерного общества
Ерден Шахимарденулы           "Новый университет города Астаны"
(по согласованию).

Қазақстан Республикасының "Ғылым туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарының жобаларын әзірлеу жөніндегі жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 25 қыркүйектегі N 138-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының "Ғылым туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарының жобаларын әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Орынбаев              - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Ербол Тұрмаханұлы       орынбасары, жетекші
Түймебаев             - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Жансейіт Қансейітұлы    министрі, жетекшінің орынбасары
Жақыпов               - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Айдар Бексұлтанұлы      вице-министрі, хатшы
Мыңбай                - Қазақстан Республикасы Президентінің
Дархан Қамзабекұлы      Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі
(келісім бойынша)
Төлеушин              - Қазақстан Республикасы Президентінің
Қаныш Аманбайұлы        Әкімшілігі Әлеуметтік-экономикалық мониторинг
бөлімінің сектор меңгерушісі (келісім
бойынша)
Дүйсенова             - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
Тамара Босымбекқызы     әлеуметтік қорғау министрлігінің жауапты
хатшысы
Оңғарбаев             - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Еркін Әнуарұлы          министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы
Ботақанова            - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Толғанай Серікбайқызы   Салық комитеті төрағасының орынбасары
Алдашев               - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Рүстем Ағыбайұлы        минералдық ресурстар министрлігі Тікелей
инвестициялар және жер қойнауын пайдалану
департаментінің директоры
Әміреев               - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
Ғалым Махмұтбайұлы      министрлігі Инновациялық саясат
департаментінің директоры
Бекнияз               - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
Болат Қабыкенұлы        министрлігі Экологиялық саясат және орнықты
даму департаментінің директоры
Құрманғалиева         - Қазақстан Республикасы Экономика және
Аида Дәденқызы          бюджеттік жоспарлау министрлігі Әлеуметтік
саланы дамыту департаментінің директоры
Омаров                - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Жандар Даниярбекұлы     министрлігі Ғылым департаментінің директоры
Хамзина               - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Нұргүл Қалиқызы         министрлігі Ғылым және адами ресурстар
департаментінің директоры
Жұмабаева             - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Әлия Ермекқызы          Заңнама департаменті қаржы, бюджет және
әлеуметтік заңнама басқармасының бастығы
Тасмағанбетов         - Қазақстан Республикасы Президентінің
Ғани Мерғалиұлы         Әкімшілігі Стратегиялық әзірлемелер және
талдау орталығының сарапшысы (келісім
бойынша)
Бектұрғанов           - "Парасат" ғылыми-технологиялық холдингі"
Нұралы Сұлтанұлы        акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Жұмағұлов             - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Бақытжан Тұрсынұлы      министрлігі "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
университеті" республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының ректоры
Жұрынов               - "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым
Мұрат Жұрынұлы          академиясы" республикалық қоғамдық
бірлестігінің президенті (келісім бойынша)
Раманқұлов            - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Ерлан Мирхайдарұлы      министрлігі Ғылым комитетінің "Қазақстан
Республикасының Ұлттық биотехнология
орталығы" республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының бас директоры
Алғашов               - "Астана қаласының жаңа университеті"
Нұрлан Әділбекұлы       акционерлік қоғамының өкілі (келісім бойынша)
Құсайын               - "Астана қаласының жаңа университеті"
Ерден Шахимарденұлы     акционерлік қоғамының өкілі (келісім
бойынша).

2. Рабочей группе в двухмесячный срок внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проекты законов Республики Казахстан "О науке" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки".
3. Контроль за исполнением, настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т.
Премьер-Министр                            К. Масимов

2. Жұмыс тобы екі ай мерзімде Қазақстан Республикасының "Ғылым туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарының жобаларын Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына енгізсін.
3. Осы өкімінің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр                                К. Мәсімов