О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра, Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и некоторыми членами Правительства Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 мая 2010 года № 61-р
Сноска. Заголовок в редакции распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 29.12.2011 № 157-p.
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра, Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и некоторыми членами Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 29.12.2011 № 157-p.
2. Установить, что министры и председатели агентств несут персональную ответственность за деятельность возглавляемых ими государственных органов по реализации стратегических приоритетов и документов в соответствии с системой государственного планирования Республики Казахстан, ориентированной на результат.
3. Признать утратившими силу:
1) распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 марта 2009 года № 41-р "О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан";
2) распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 99-р "О внесении дополнения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 марта 2009 года № 41-р".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 мая 2010 года № 61-р
Распределение обязанностей между Премьер-Министром,
заместителями Премьер-Министра, Руководителем Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан и некоторыми членами
Правительства Республики Казахстан
Сноска. Заголовок в редакции распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 29.12.2011 № 157-p.
Премьер-Министр Республики Казахстан Масимов К.К.
Сноска. Раздел с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 29.12.2011 № 157-p.
Руководство деятельностью Правительства.
Стратегические вопросы экономической, финансовой, фискальной, региональной и инвестиционной, таможенной политики, государственного бюджета.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Вопросы деятельности регионального финансового центра г. Алматы, регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций.
Вопросы информатизации и связи.
Вопросы обороны и правопорядка.
Вопросы сельского хозяйства и агропромышленного комплекса.
Вопросы развития нефтегазового сектора.
Координация законотворческой деятельности.
Кадровые вопросы Правительства.
Руководство работой Республиканской бюджетной комиссии, Совета по экономической политике, Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики и другими консультативно-совещательными органами, возглавляемыми Премьер-Министром Республики Казахстан.
Вопросы развития государственного языка.
Вопросы развития оборонно-промышленного комплекса.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным Советом, Верховным Судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Шукеев У.Е.
Сноска. Раздел исключен распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 29.12.2011 № 157-p.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Орынбаев Е.Т.
Обеспечение реализации административной реформы государственных органов, а также снижения административных барьеров для предпринимателей.
Вопросы макроэкономической политики, развития статистики.
Вопросы занятости, демографической и миграционной политики.
Вопросы развития образования, науки, информации, культуры, в том числе реализации проектов "Назарбаев Университет", "Назарбаев Интеллектуальные школы", здравоохранения, туризма и спорта, социальной политики и социального партнерства.
Вопросы развития малого и среднего предпринимательства, координация взаимосвязи бизнес-сообщества с государственными органами.
Вопросы координации и реализации проектов Всемирного Банка, Европейской комиссии и Американско-Казахстанской инициативы государственно-частного экономического партнерства.
Вопросы развития государственно-частного партнерства.
Координация подготовки и реализации Программы "Дорожная карта бизнеса 2020".
Заместитель Премьер-Министра - Министр индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
Исекешев А.О.
Сноска. Раздел с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 26.07.2011 № 94-р; от 29.12.2011 № 157-p.
Вопросы оперативного управления экономикой.

Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 5 мамырдағы № 61-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 30 қаңтардағы № 11-ө Өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2012.12.30 № 11-ө Өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу бекітілсін.
2. Министрлер мен агенттіктердің төрағалары өздері басқаратын мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының нәтижеге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес стратегиялық басымдықтар мен құжаттарды іске асыру жөніндегі қызметі үшін дербес жауаптылықта болады деп белгіленсін.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 18 наурыздағы № 41-ө өкімі;
2) «Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 18 наурыздағы № 41-ө өкіміне толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 13 шілдедегі № 99-ө өкімі.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 5 мамырдағы
№ 61-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі К.Қ. Мәсімов
Үкіметтің қызметіне басшылық жасау.
Экономикалық, қаржы, фискалдық және кеден саясатының, мемлекеттік бюджеттің стратегиялық мәселелері.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелері.
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қызметінің, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері.
Ақпараттандыру және байланыс мәселелері.
Қорғаныс және құқық тәртібі мәселелері.
Мұнай-газ секторын дамыту мәселелері.
Заң шығару қызметін үйлестіру.
Үкіметтің кадр мәселелері.
Республикалық бюджет комиссиясының, Экономикалық саясат жөніндегі кеңестің, Экономиканы жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі басшылық ететін басқа да консультативтік-кеңесші органдардың жұмысына басшылық ету.
Мемлекеттік тілді дамыту мәселелері.
Қорғаныс өнеркәсібі кешенін дамыту мәселелері.
Қазақстан Республикасының Президентімен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкіметтің атынан өкілдік ету.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Ө.Е. Шөкеев
Экономиканы жедел басқару, өңірлік және инвестициялық саясат мәселелері.
Ауыл шаруашылығы мен агроөнеркәсіптік кешен, ауылдық аумақтарды дамыту, жер және су қатынастары, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды пайдалану, құрылыс, ғарыш қызметі мәселелері.
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту және жаңғырту мәселелері.
Өндірістік инфрақұрылымды дамыту және Көлік стратегиясын іске асыру мәселелері.
Төтенше жағдайлар және жұмылдыру жұмысы мәселелері.
Сауда және тарифтік саясат, бәсекелестік, Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі, ТМД елдерімен және олардың ықпалдастық бірлестіктерімен өзара қарым-қатынастар мәселелері.
Еуразия экономикалық қоғамдастығы (ЕурАзЭҚ) шеңберіндегі ынтымақтастық мәселелері.
Кеден одағы (Қазақстан Республикасы - Ресей Федерациясы - Беларусь Республикасы) шеңберіндегі ынтымақтастық мәселелері.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі болмаған кезде оны алмастырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
Мемлекеттік органдардың әкімшілік реформаны іске асыруын, сондай-ақ кәсіпкерлер үшін әкімшілік кедергілерді азайтуды қамтамасыз ету.
Макроэкономикалық саясат, статистиканы дамыту мәселелері.
Жұмыспен қамту, демографиялық және көші-қон саясаты мәселелері.
Білім беруді, ғылымды, ақпаратты, мәдениетті, оның ішінде «Назарбаев Университеті», «Назарбаев Интеллектуалды мектептері» жобаларын іске асыру, денсаулық сақтауды, туризм мен спортты, әлеуметтік саясат пен әлеуметтік әріптестікті дамыту мәселелері.
Шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, бизнес-қоғамдастықтың мемлекеттік органдармен өзара байланысын үйлестіру мәселелері.
Дүниежүзілік Банктің, Еуропа комиссиясы мен Американдық-қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік экономикалық әріптестік бастамасы жобаларын үйлестіру және іске асыру мәселелері.
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту мәселелері.
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасын дайындау мен іске асыруды үйлестіру.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешев
Ескерту. Бөлімге өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2011.07.26 № 94-ө Өкімімен.