О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 января 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования торговой деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 33-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 января 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования торговой деятельности" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 марта 2011 года № 33-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 января 2011
года "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
регулирования торговой деятельности"
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Государст-
венный
орган,
ответствен-
ный за
исполнение
Срок
исполне-
ния
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении минимальных
нормативов обеспеченности
населения торговой площадью
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ,
МЗ, МТК,
МЧС, МИНТ,
АЗК, АДСиЖКХ
Май
2011
года
2.
Об утверждении Правил
возмещения части затрат
экспортеров по продвижению
обработанных отечественных
товаров на внешние рынки
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, МСХ,
МФ, МЭРТ
АЗК
Март
2011
года
3.
Об утверждении перечня
обработанных отечественных
товаров, по которым
частично возмещаются
затраты экспортеров по их
продвижению на внешние
рынки
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, МСХ,
МФ, МЭРТ
Март
2011
года
4.
Об утверждении Правил
установления пороговых
значений розничных цен
на социально значимые
продовольственные товары и
размера предельно
допустимых розничных цен на
них
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ, АЗК,
МСХ, МФ
Март
2011
года
5.
Об установлении общих
требований к осуществлению
деятельности объектов
общественного питания по
категориям: ресторан, кафе,
бар, столовая
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ,
МЗ, МЧС,
АЗК,
АДСиЖКХ
Март
2011
года
6.
Об определении органа
(организации),
уполномоченного на
определение статуса товара
таможенного союза и (или)
иностранного товара
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, МФ
Март
2011
года
7.
О признании утратившими
силу некоторых решений
Правительства Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ
Март
2011
года
8.
О внесении дополнения в
постановление Правительства
Республики Казахстан от 31
декабря 2009 года № 2319
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ, МФ
Март
2011
года
9.
Об утверждении формы
проверочного листа при
осуществлении
государственного контроля
за соблюдением размера
предельно допустимых
розничных цен на социально
значимые продовольственные
товары
Приказ
МЭРТ
Март
2011
года
10.
Об утверждении формы
ведомственной отчетности в
сфере контроля за
соблюдением размера
предельно допустимых
розничных цен на социально
значимые продовольственные
товары
Приказ
МЭРТ
Март
2011
года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникации Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
АДСиЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 33-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 11 наурыздағы
№ 33-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сауда
қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы
26 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Халықтың сауда алаңдарымен қамтамасыз етілуінің ең төменгі нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ, Қаржымині, ДСМ, ККМ, ТЖМ, ИЖТМ, БҚА, ҚТКШІА
2011 жылғы мамыр
2.
Экспорттаушылардың өңделген отандық тауарларды сыртқы нарықтарға жылжыту жөніндегі шығындарының бір бөлігін өтеу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, АШМ, Қаржымині, ЭДСМ, БҚА
2011 жылғы наурыз
3.
Экспорттаушылардың сыртқы нарықтарға жылжыту жөніндегі шығындары ішінара өтелетін өңделген отандық тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, АШМ, Қаржымині, ЭДСМ
2011 жылғы наурыз
4.
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек бағаның шекті мәндерін және олардың бөлшек бағасының рұқсат етілетін шекті мөлшерін белгілеудің қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ, БҚА, АШМ, Қаржымині
2011 жылғы наурыз
5.
Мейрамхана, дәмхана, бар, асхана санаттары бойынша қоғамдық тамақтандыру объектілерінің қызметін жүзеге асыруға қойылатын жалпы талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ, Қаржымині, ДСМ, ТЖМ, БҚА, ҚТКШІА
2011 жылғы наурыз
6.
Кеден одағы тауарының және (немесе) шетелдік тауардың мәртебесін айқындауға уәкілетті органды (ұйымды) айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, Қаржымині
2011 жылғы наурыз
7.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2011 жылғы наурыз
8.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2319 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ, Қаржымині
2011 жылғы наурыз
9.
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Бұйрық
ЭДСМ
2011 жылғы наурыз
10.
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің ведомстволық есептілігінің нысанын бекіту туралы
Бұйрық
ЭДСМ
2011 жылғы наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ҚТКШІА - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
БҚА - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі