О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 27 июня 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости и социальной защиты населения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 2011 года № 93-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 июня 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости и социальной защиты населения» (далее – перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от «__» _______ 2011 года № __
Перечень нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Закона Республики Казахстан от 27 июня 2011 года «О внесении
изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам занятости и социальной
защиты населения»
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении Правил приватизации жилищ
из государственного жилищного фонда,
включающий:
- порядок приватизации служебных жилищ;
- порядок приватизации жилищ,
приравненных к служебным
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСиЖКХ, МФ, МЭРТ
Июль
2011 года
2
О внесении изменений в постановление
Правительства Республики Казахстан от 8
февраля 2010 года № 76 «Об утверждении
стандарта оказания государственной
услуги «Постановка на учет граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом в частном
жилищном фонде в местном исполнительном
органе района (города областного
значения), города республиканского
значения, столицы»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСиЖКХ, МТСЗН,
МЭРТ, МФ
Июль
2011 года
3
Об утверждении Правил предоставления
жилищ из государственного жилищного
фонда или жилища, арендованного местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде и пользования ими,
включающий:
- порядок предоставления служебного
жилища, предназначенного для заселения
гражданами Республики Казахстан на
период выполнения ими обязанностей,
связанных с характером их трудовых
отношений и пользования им;
- порядок предоставления жилищ,
приравненных к служебным и пользования
ими
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСиЖКХ, МФ, МЭРТ
Июль
2011 года
4
Об утверждении Правил назначения и
размера выплаты пособия опекунам или
попечителям на содержание ребенка-сироты
(детей-сирот) и ребенка (детей),
оставшегося без попечения родителей
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МОН, МФ
Июль
2011 года
5
О внесении изменений и дополнений в
постановление Правительства Республики

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 27 маусымдағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 22 шілдедегі № 93-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 27 маусымдағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметіне қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 22 шілдедегі
№ 93-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан
Республикасының 2011 жылғы 27 маусымдағы Заңын іске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1
Мыналарды:
- қызметтік тұрғын үйлерге теңестірілген тұрғын үйлерді жекешелендіру тәртібін;
- қызметтік тұрғын үйлерді жекешелендіру тәртібін қамтитын Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТҮКШІА, Қаржымині, ЭДСМ,
2011 жылғы шілде
2
«Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 76 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТҮКШІА, Еңбекмині, ЭДСМ, Қаржымині,
2011 жылғы шілде
3
Мыналарды:
- қызметтік тұрғын үйлерге теңестірілген тұрғын үйлерді беру және оларды пайдалану тәртібін;
- Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбек қатынастарының сипатына байланысты өз міндеттерін орындауы кезеңінде оларды қоныстандыруға арналған қызметтік тұрғын үйді беру және оны пайдалану тәртібін қамтитын Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын  үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді беру және оларды пайдалану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТҮКШІА, Қаржымині, ЭДСМ,
2011 жылғы шілде
4
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау қағидасын және оны төлеу мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ, Қаржымині
2011 жылғы шілде
5

Казахстан от 24 декабря 2001 года № 1685
«О мерах по реализации Закона Республики
Казахстан «О государственной адресной
социальной помощи»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МЭРТ, МФ
Август
2011 года
6
О внесении изменений и дополнений в
постановление Правительства Республики
Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О
мерах по реализации Закона Республики
Казахстан от 23 января 2001 года «О
занятости населения», включающий:
- порядок организации и финансирования
социальных рабочих мест;
- порядок организации и финансирования
молодежной практики
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МОН, МФ
Июль
2011 года
7
Об утверждении Правил организации и
финансирования обучения, содействия в
трудоустройстве лиц, участвующих в
активных мерах содействия занятости, и
предоставления им мер государственной
поддержки
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МОН, МФ,
МЭРТ
Июль
2011 года
8
Об утверждении Правил организации и
финансирования государственной поддержки
развития предпринимательства лицам,
участвующим в активных мерах
содействия занятости
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МФ, МСХ,
МЭРТ, АДСиЖКХ
Июль
2011 года
9
Об утверждении Правил кредитования
микрокредитных организаций и кредитных
товариществ на конкурсной основе
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МФ, МЭРТ,
АДСиЖКХ
Июль
2011 года
10
Об утверждении Правил содействия
повышению мобильности лиц, участвующих в
активных мерах содействия занятости, и
оказания им мер государственной
поддержки, включающий: - порядок
предоставления служебного жилища,
предназначенного для заселения
гражданами Республики Казахстан,
участвующими в активных мерах содействия
занятости и пользования им
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, МЭРТ, МСХ,
МФ, АДСиЖКХ
Июль
2011 года
11
Об утверждении Правил по определению
критериев отнесения граждан Республики
Казахстан, к самостоятельно занятым,
безработным и малообеспеченным при
реализации активных мер содействия
занятости
Приказ
МТСЗН, АС
Июль
2011 года
12
Об утверждении методики расчета размера
платы за пользование жилищем из
государственного жилищного фонда
Приказ
АДСиЖКХ, МФ
Июль
2011 года
13
Об утверждении методики
пропорционального распределения жилищ из
государственного жилищного фонда или
жилищ, арендованных местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде
Приказ
АДСиЖКХ
Июль
2011 года
14
Об утверждении Правил исчисления
совокупного дохода семьи (гражданина
Республики Казахстан), претендующей на
получение жилищной помощи, а также на
предоставление жилища из
государственного жилищного фонда или
жилища, арендованного местным
исполнительным органом в частном
жилищном фонде
Приказ
АДСиЖКХ
Июль
2011 года
15
О внесении изменений и дополнений в
приказ Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан от

«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы № 1685 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ЭДСМ, Қаржымині
2011 жылғы тамыз
6
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына:
- әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру тәртібін;
- жастар практикасын ұйымдастыру және қаржыландыру тәртібін қамтитын өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, БҒМ, Қаржымині
2011 жылғы шілде
7
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын адамдарды оқытуды, олардың жұмысқа орналасуына жәрдемдесуді және оларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуді ұйымдастыру және қаржыландыру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, БҒМ, Қаржымині, ЭДСМ
2011 жылғы шілде
8
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын адамдарға кәсіпкерлікті дамытуға мемлекеттік қолдау көрсетуді ұйымдастыру және қаржыландыру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, Қаржымині, АШМ, ЭДСМ, ҚТҮКШІА
2011 жылғы шілде
9
Микрокредиттік ұйымдар мен кредиттік серіктестіктерге конкурстық негізде кредит беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, Қаржымині, ЭДСМ, ҚТҮКШІА
2011 жылғы шілде
10
Мынаны:
- жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын Қазақстан Республикасының азаматтарын қоныстандыруға арналған қызметтік тұрғын үйді беру және оны пайдалану тәртібін қамтитын Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын адамдардың  ұтқырлығын арттыруға жәрдемдесу және оларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсету қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ЭДСМ, АШМ, Қаржымині, ҚТҮКШІА
2011 жылғы шілде
11
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру кезінде Қазақстан Республикасының азаматтарын өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар және табысы аз адамдарға жатқызу критерийлерін айқындау жөніндегі қағиданы бекіту туралы
Бұйрық
Еңбекмині, СА
2011 жылғы шілде
12
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Бұйрық
ҚТҮКШІА, Қаржымині
2011 жылғы шілде
13
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді барабар бөлу әдістемесін бекіту туралы
Бұйрық
ҚТҮКШІА
2011 жылғы шілде
14
Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы
Бұйрық
ҚТҮКШІА
2011 жылғы шілде
15

28 июля 2009 года № 237-п «Об
утверждении Правил исчисления
совокупного дохода лица (семьи),
претендующего на получение
государственной адресной социальной
помощи»
Приказ
МТСЗН
Август
2011 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
АДСиЖКХ – Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
АС – Агентство Республики Казахстан по статистике

«Мемлекеттік атаулы әлеуметті көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө бұйрығына  өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бүйрық
Еңбекмині
2011 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
ҚТҮКШІА - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі