Об утверждении Плана мероприятий по комплексной разработке Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан на 2011 - 2013 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 августа 2011 года № 106-р
1.Утвердить прилагаемый План мероприятий по комплексной разработке Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан на 2011 – 2013 годы (далее – План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства.
3. Агентству Республики Казахстан по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана мероприятий ежеквартально до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
4 Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 августа 2011 года № 106-р
План мероприятий по комплексной
разработке Генеральной схемы организации территории
Республики Казахстан на 2011 – 2013 годы
пп
Наименование работ и мероприятий
Форма
завершения
Ответственный
исполнитель
Срок
выполнения
1
2
3
4
5
1. Подготовительный этап
1. Организационные и институциональные мероприятия
1.
Разработка и согласование
структуры Генеральной схемы
Приказ
АДСиЖКХ
АДСиЖКХ
IV квартал
2011 года
2.
Разработка и утверждение единых
подходов, критериев и методики
комплексной оценки организации и
использования территории
Республики Казахстан
Приказ
АДСиЖКХ
АДСиЖКХ
IV квартал
2011 года
3.
Разработка и утверждение единой
методологии классификации
территорий административно-
территориальных единиц по видам
экономической специализации и их
преимущественного использования
Совместный
приказ
АДСиЖКХ, МЭРТ
IV квартал
2011 года
4.
Создание единого классификатора
цифровых условных обозначений,
межотраслевой терминологической
базы для формирования цифровой
картографической основы
Генеральной схемы
Приказ
АДСиЖКХ
АДСиЖКХ,
МСХ, МТК, МСИ, АУЗР
I квартал
2012 года
5.
Создание единой межведомственной
системы цифровых условных
обозначений (классификатор),
межотраслевой терминологической
базы, картографической основы и
межведомственной информационной
системы на основе
специализированной
географической информационной
среды
Приказ
АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МСИ
II квартал
2013 года
6.
Разработка и утверждение
методики передачи данных
государственными органами для
наполнения межведомственной
информационной системы
Генеральной схемы
Совместный
приказ
АДСиЖКХ, МСИ
II квартал
2013 года
2.Анализ современного состояния и комплексная оценка территории Республики Казахстан
1.
Сбор исходных данных, анализ и
оценка современного состояния
расселения населения и развития
населенных пунктов
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ,
МЭРТ, МСХ, акимы
областей, городов
Алматы и Астана
IV квартал
2011 года
2.
Сбор исходной информации, анализ
и оценка ресурсного потенциала и
современного состояния развития
производительных сил отраслей
экономики
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ,
МЭРТ, МСХ, МИНТ,
МНГ, МТС, МТК,
МТСЗН, МООС, МСИ,
МОН, АУЗР, АС, НКА,
акимы областей,
городов Алматы и
Астана, НЭПК
"Атамекен"
(по согласованию)
IV квартал
2011 года
3.
Сбор исходных данных, анализ и
оценка современного состояния
экономического развития
населенных пунктов
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ
МСХ, НЭПК
"Атамекен" (по
согласованию)
IV квартал
2011 года
4.
Сбор исходных данных, анализ и
оценка современного состояния
уровня культурно-бытового и
социального развития населенных
пунктов
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ,
МСХ, МК, МЗ, МОН,
МТСЗН, МЭРТ, АС,
акимы областей,
городов Алматы и
Астана, НЭПК
"Атамекен" (по
согласованию)
IV квартал
2011 года
5.
Сбор исходных данных, анализ и
оценка экологического и
санитарно-эпидемиологического
состояния территории Республики
Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МООС, МЗ,
акимы областей,
городов Алматы и
Астана
IV квартал
2011 года
6.
Сбор исходных данных, анализ и
оценка современного состояния
инженерной, туристской и
транспортно-коммуникационной
инфраструктуры территории
Республики Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МТК,
МСИ, МЧС, МНГ, МТС,
НКА, акимы областей,
городов Алматы и
Астана
IV квартал
2011 года
7.
Сбор исходных данных, анализ и
оценка экономического и
ресурсного потенциала
приграничных территорий
Республики Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МИНТ,
МИД, акимы областей,
КИСИ (по
согласованию), ИЭИ
(по согласованию),
НЭПК "Атамекен"
(по согласованию)
IV квартал
2011 года
8.
Анализ и оценка территории
Республики Казахстан, выявление
внутренних и внешних факторов,
влияющих на организацию и
эффективное использование
территории
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МИНТ,
МТК, МСХ, МНГ, МСИ,
МООС, МК, МВД, МО,
МИД, КИСИ (по
согласованию), ИЭИ
(по согласованию),
НЭПК "Атамекен"
(по согласованию)
IV квартал
2011 года
9.
Сбор исходных данных, анализ и
оценка влияния экономик
сопредельных государств,
Таможенного союза и ЕврАзЭС на
расселение населения и
размещение производительных сил
на территории Республики
Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МФ,
МИД, акимы областей,
городов Алматы и
Астана, КИСИ (по
согласованию), ИЭИ
(по согласованию),
НЭПК "Атамекен" (по
согласованию)
I квартал 2012
года
10.
Сбор исходных данных, анализ и
комплексная оценка территории
Республики Казахстан, в том
числе ее географического,
геополитического и
геоэкономического положения
Информация
в АДСиЖКХ
АДС и ЖКХ, МЭРТ, МО,
МИД, акимы областей,
КИСИ (по
согласованию), ИЭИ
(по согласованию)
I квартал 2012
года
2. Проектный этап

Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын кешенді әзірлеу жөнiндегi 2011 - 2013 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 10 тамыздағы № 106-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын кешенді әзірлеу жөнiндегi 2011 – 2013 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2)  тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 10 тамыздағы
№ 106-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын
кешенді әзірлеу жөнiндегi 2011 – 2013 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
Жұмыстар мен іс-шаралар атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушы
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1. Дайындық кезеңі
1. Ұйымдастырушылық және институционалдық іс-шаралар
1.
Бас схеманың құрылымын әзірлеу және келісу
ҚТҮКШІА бұйрығы
ҚТҮКШІА
2011 жылғы
IV тоқсан
2.
Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастыру мен пайдалануды кешенді бағалаудың бірыңғай тәсілдерін, өлшемдері мен әдістемесін әзірлеу және бекіту
ҚТҮКШІА бұйрығы
ҚТҮКШІА
2011 жылғы
IV тоқсан
3.
Әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумақтарын экономикалық мамандандыру және оларды басымдықпен пайдалану түрлері бойынша жіктеудің бірыңғай әдіснамасын әзірлеу және бекіту
Бірлескен бұйрық
ҚТҮКШІА, ЭДСМ
2011 жылғы
IV тоқсан
4.
Бас схеманың цифрлық картографиялық негізін қалыптастыру үшін цифрлық шартты белгілердің, салааралық терминологиялық базаның бірыңғай жіктеуішін жасау
ҚТҮКШІА бұйрығы
ҚТҮКШІА, АШМ, ККМ, БАМ, ЖРА
2012 жылғы
I тоқсан
5.
Бірыңғай ведомствоаралық цифрлық шартты белгілер (жіктеуіш) жүйесін салааралық терминологиялық базаны, картографиялық негізді және мамандандырылған географиялық ақпараттық ортаның негізінде ведомствоаралық ақпараттық жүйені жасау
ҚТҮКШІА бұйрығы
ҚТҮКШІА, БАМ
2013 жылғы
ІІ тоқсан
6.
Бас схеманың ведомствоаралық ақпараттық жүйесін толтыру үшін мемлекеттік органдардың деректерді беру әдістемесін әзірлеу және бекіту
Бірлескен бұйрық
ҚТҮКШІА, БАМ
2013 жылғы
IІ тоқсан
2. Қазақстан Республикасы аумағының қазіргі жай-күйін
талдау және кешенді бағалау
1.
Бастапқы деректерді жинау, халықты қоныстандырудың және елді мекендер дамуының қазіргі жай-күйін талдау және бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, АШМ, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2011 жылғы
IV тоқсан
2.
Бастапқы ақпаратты жинау, экономика салаларының өндіргіш күштерін дамытудың ресурстық әлеуетті және қазіргі жай-күйін талдау және бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, АШМ, ИЖТМ, МГМ, ТСМ, ККМ, Еңбекмині, Қоршағанортамині, БАМ, БҒМ, ЖРА, СА, ҰҒА, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері, «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2011 жылғы
IV тоқсан
3.
Бастапқы деректерді жинау, елді мекендердің экономикалық дамуының қазіргі жай-күйін талдау және бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, АШМ, «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2011 жылғы
IV тоқсан
4.
Бастапқы деректерді жинау, елді мекендердің мәдени-тұрмыстық және әлеуметтік даму деңгейінің қазіргі жай-күйін талдау және бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, АШМ, ММ, ДСМ, БҒМ, Еңбекмині, ЭДСМ, СА, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері, «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2011 жылғы
IV тоқсан
5.
Бастапқы деректерді жинау, Қазақстан Республикасы аумағының экологиялық және санитарлық-эпидемиологиялық жай-күйін талдау және бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, Қоршағанортамині, ДСМ, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2011 жылғы
IV тоқсан
6.
Бастапқы деректерді жинау, Қазақстан Республикасы аумағының инженерлік, туристік және көлік-коммуникациялық инфрақұрылымының қазіргі жай-күйін талдау және бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, ККМ, БАМ, ТЖМ, МГМ, ТСМ, ҰҒА, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2011 жылғы
IV тоқсан
7.
Бастапқы деректерді жинау, Қазақстан Республикасының шекара маңы аумақтарының экономикалық және ресурстық әлеуетін талдау және бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА,  ЭДСМ, ИЖТМ, СІМ, облыстардың әкімдері, ҚСЗИ (келісім бойынша), ЭЗИ (келісім бойынша), «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2011 жылғы
IV тоқсан
8.
Қазақстан Республикасының аумағын талдау және бағалау, аумақты ұйымдастыруға және тиімді пайдалануға әсер ететін ішкі және сыртқы факторларды анықтау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, ИЖТМ, ККМ, АШМ, МГМ, БАМ, Қоршағанортамині, ММ, ІІМ, Қорғанысмині, СІМ, ҚСЗИ (келісім бойынша), ЭЗИ (келісім бойынша), «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2011 жылғы
IV тоқсан
9.
Бастапқы деректерді жинау, Қазақстан Республикасы аумағында халықты қоныстандыруға және өндіргіш күштерді орналастыруға шектес мемлекеттер экономикаларының, Кеден одағы мен ЕурАзЭҚ-тің әсерін талдау және бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, Қаржымині, СІМ, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері, ҚСЗИ (келісім бойынша), ЭЗИ (келісім бойынша), «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2012 жылғы
I тоқсан
10.
Бастапқы деректерді жинау, Қазақстан Республикасының аумағын, оның ішінде оның географиялық, геосаяси және геоэкономикалық жағдайын талдау және кешенді бағалау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, Қорғанысмині, СІМ, облыстардың әкімдері, ҚСЗИ (келісім бойынша), ЭЗИ (келісім бойынша)
2012 жылғы
I тоқсан
2. Жобалау кезеңі

1. Разработка вариантов организации территории Республики Казахстан
1.
Разработка вариантов развития и
совершенствования сложившихся
схем расселения
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ,
МТСЗН
IV квартал
2012 года
2.
Разработка вариантов и
предложений по улучшению
демографической ситуации и
регулированию миграционных
процессов
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ,
МТСЗН, МЗ, МВД, АС
IV квартал
2012 года
3.
Разработка вариантов и
предложений по перспективному
размещению производительных сил,
формированию точек и зон
прорывного развития
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МСХ,
МИНТ, НЭПК
"Атамекен"
(по согласованию)
IV квартал
2012 года
4.
Разработка вариантов и
предложений по перспективному
развитию транспортно-
коммуникационной сети
Республики Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МТК,
МНГ, МСИ, АС, НЭПК
"Атамекен"
(по согласованию)
IV квартал
2012 года
5.
Разработка вариантов и
предложений по перспективному
развитию инженерной
инфраструктуры территории
Республики Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МТК,
АС, НЭПК "Атамекен"
(по согласованию)
IV квартал
2012 года
6.
Разработка вариантов и
предложений по перспективному
развитию крупных городов
Республики Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МООС,
АУЗР, АС,
акимы областей,
городов Алматы и
Астана
IV квартал
2012 года
7.
Разработка вариантов и
предложений по формированию
агломерации и управлению
процессами урбанизации и
субурбанизации на территории
Республики Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МВД,
МЗ, МОН, МТСЗН, АС
IV квартал
2012 года
8.
Разработка предложений по
улучшению экологического
состояния территории Республики
Казахстан
Информация
в АДСиЖКХ
МООС, МСХ, МТС, МЧС,
МНГ, МО, АУЗР, НКА,
УДП (по
согласованию),
АДСиЖКХ,
акимы областей,
городов Алматы и
Астаны
IV квартал
2012 года
2.Разработка проектных решений по организации территории Республики Казахстан
1.
Сбор информации для выработки
комплекса мер по расселению
населения и размещению
производительных сил на
территории Республики Казахстан
с учетом экономических,
экологических, социальных и
политических факторов развития
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ,
МЭРТ, МООС, МТСЗН,
МИД, МИНТ, МНГ, МО,
МСХ, МТК, УДП (по
согласованию), КИСИ
(по согласованию)
II квартал
2013 года
2.
Сбор информации для составления
схем зонирования территории
Республики Казахстан с
определением приоритетов и
ограничений на ее использование
при осуществлении
градостроительной деятельности
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МООС, МО,
МТК, МИНТ, МНГ, МСХ,
УДП (по
согласованию), АУЗР
II квартал
2013 года
3.
Разработка схем и проектов
развития территорий
административно-территориальных
единиц, объектов особого
регулирования и
градостроительной регламентации
республиканского и
межрегионального значения
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ,
акимы областей,
городов Алматы и
Астана
II квартал
2013 года
4.
Разработка основных направлений
развития инженерной,
транспортной, социальной,
туристкой и экологической
инфраструктур республиканского
значения
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МИНТ,
МТК, МТСЗН, МООС,
МСХ, УДП (по
согласованию), АУЗР,
акимы областей,
городов Алматы и
Астана
II квартал
2013 года
5.
Выработка комплекса мер по
улучшению экологической
обстановки, рациональному
использованию земель и природных
ресурсов, сохранению территорий
объектов историко-культурного и
природного наследия
Информация
в АДСиЖКХ
АДСиЖКХ, МЭРТ, МИНТ,
МТК, МООС, МСХ, МТС,
МК, АУЗР,
акимы областей,
городов Алматы и
Астана
II квартал
2013 года
6.
Разработка основных положений
Генеральной схемы
Постанов-
ление
Прави-
тельства
Республики
Казахстан
АДСиЖКХ,
МЮ, МФ, МЭРТ, МИНТ,
МТК, МСИ, МООС, МСХ,
МЗ, МОН, МТС, МВД,
АУЗР
III квартал
2013 года
7.
Согласование и утверждение
Генеральной схемы
Приказ
АДСиЖКХ
АДСиЖКХ
IV квартал
2013 года
Расшифровка аббревиатур:
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МК - Министерство культуры Республики Казахстан
МСИ – Министерство связи и информации Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
АЗК – Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
АC – Агентство Республики Казахстан по статистике
АУЗР – Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АДСиЖКХ – Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
НКА – Национальное космическое агентство Республики Казахстан
УДП - Управление делами Президента Республики Казахстан
КИСИ – Казахстанский институт стратегических исследований при
Президенте Республики Казахстан
ИЭИ – Институт экономических исследований Министерства
экономического развития и торговли Республики Казахстан
НЭПК "Атамекен" – Объединение юридических лиц "Национальная экономическая палата Казахстана "Союз "Атамекен"

1. Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың
нұсқаларын әзірлеу
1.
Қоныстандырудың қалыптасқан схемаларын дамыту мен жетілдіру нұсқаларын әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, Еңбекмині
2012 жылғы
IV тоқсан
2.
Демографиялық жағдайды жақсарту және көші-қон үдерістерін реттеу бойынша нұсқалар мен ұсыныстар әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, Еңбекмині, ДСМ, ІІМ, СА
2012 жылғы
IV тоқсан
3.
Өндіргіш күштерді перспективалық орналастыру, серпінді дамудың межелері мен аймақтарын қалыптастыру бойынша нұсқалар мен ұсыныстарды әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, АШМ, ИЖТМ, «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2012 жылғы
IV тоқсан
4.
Қазақстан Республикасының көлік-коммуникациялық желісін перспективалық дамыту бойынша болжамдық нұсқалар мен ұсыныстар әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, ККМ, МГМ, БАМ, «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2012 жылғы
IV тоқсан
5.
Қазақстан Республикасы аумағының инженерлік инфрақұрылымын перспективалық дамыту бойынша нұсқалар мен ұсыныстар әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, ККМ, «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2012 жылғы
IV тоқсан
6.
Қазақстан Республикасының ірі қалаларын перспективалық дамыту бойынша нұсқалар мен ұсыныстар әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, Қоршағанортамині, ЖРА, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2012 жылғы
IV тоқсан
7.
Қазақстан Республикасының аумағында агломерацияны қалыптастыру және урбанизация мен субурбанизация үдерістерін басқару бойынша нұсқалар мен ұсыныстар әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, ІІМ, ДСМ, БҒМ, Еңбекмині, СА
2012 жылғы
IV тоқсан
8.
Қазақстан Республикасы аумағының экологиялық жай-күйін жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
Қоршағанортамині, АШМ, ТСМ, ТЖМ, МГМ, Қорғанысмині, ЖРА, ҰҒА, ПІБ (келісім бойынша), ҚТҮКШІА, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2012 жылғы
IV тоқсан
2. Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастыру бойынша
жобалық шешімдерді әзірлеу
1.
Экономикалық, экологиялық, әлеуметтік және саяси даму факторларын ескере отырып, Қазақстан Республикасының аумағында халықты қоныстандыру және өндіргіш күштерді орналастыру бойынша шаралар кешенін әзірлеу үшін ақпарат жинау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, Қоршағанортамині, Еңбекмині, СІМ, ИЖТМ, МГМ, Қорғанысмині, АШМ, ККМ, ПІБ (келісім бойынша), ЖРА
2013 жылғы
IІ тоқсан
2.
Қала құрылысы қызметін жүзеге асыру кезінде оларды пайдаланудың басымдықтары мен шектеулерін анықтай отырып, Қазақстан Республикасының аумағын аймаққа бөлу схемаларын жасау үшін ақпарат жинау
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, Қоршағанортамині, Қорғанысмині, ККМ, ИЖТМ, МГМ, АШМ, ПІБ (келісім бойынша), ЖРА
2013 жылғы
IІ тоқсан
3.
Республикалық және өңіраралық маңызы бар әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумақтарын, айрықша реттеу мен қала құрылысы регламенттеу объектілерін дамытудың схемаларын және жобаларын әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2013 жылғы
IІ тоқсан
4.
Республикалық маңызы бар инженерлік, көліктік, әлеуметтік, туристік және экологиялық инфрақұрылымдарды дамытудың негізгі бағыттарын әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, ИЖТМ, ККМ, Еңбекмині, Қоршағанортамині, АШМ, ПІБ (келісім бойынша), ЖРА, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2013 жылғы
ІІ тоқсан
5.
Экологиялық жағдайды жақсарту, жерлерді және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану, тарихи-мәдени және табиғи мұра объектілерінің аумақтарын сақтау бойынша шаралар кешені әзірлеу
ҚТҮКШІА-ға ақпарат
ҚТҮКШІА, ЭДСМ, ИЖТМ, ККМ, Қоршағанортамині, АШМ, ТСМ, ММ, ЖРА, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2013 жылғы
ІІ тоқсан
6.
Бас схеманың негізгі ережелерін әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТҮКШІА,
Әділетмині, Қаржымині, ЭДСМ, ИЖТМ, ККМ, БАМ, Қоршағанортамині, АШМ, ДМ, БҒМ, ТСМ, ІІМ, ЖРА
2013 жылғы
ІІІ тоқсан
7.
Бас схеманы келісу және бекіту
ҚТҮКШІА бұйрығы
ҚТҮКШІА
2013 жылғы
IV тоқсан
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ТСМ – Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ММ – Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
БАМ – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі
БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)
СА – Қазақстан Республикасы Статистика Агенттігі
ЖРА – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
ҚТҮКШІА – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгi
ҰҒА – Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
ПІБ – Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
ҚСЗИ – Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты
ЭЗИ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің Экономикалық зерттеулер институты
«Атамекен» ҚҰЭП – «Атамекен» Одағы» Қазақстан ұлттық экономикалық палатасы» заңды тұлғалар бірлестігі