О подготовке и проведении неформального саммита Организации Договора о коллективной безопасности на территории Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 августа 2011 года № 107-р
В целях укрепления многостороннего сотрудничества в рамках Организации Договора о коллективной безопасности (далее – ОДКБ) и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению 12 августа 2011 года неформального саммита ОДКБ (далее – Саммит) на территории Республики Казахстан в период с 11 по 14 августа 2011 года:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан:
обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке к проведению Саммита;
обеспечить и организовать ужин для официальных делегаций государств-членов ОДКБ, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации 12 августа 2011 года от имени Министра иностранных дел Республики Казахстан, а также чайный стол.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
обеспечить совместно с Министерством иностранных дел Республики
Казахстан размещение делегаций в городе Астане и курортной зоне Боровое;
принять организационные меры по обслуживанию глав и членов официальных делегаций (по формату 1 + 5), а также Генерального секретаря ОДКБ (формат 1) на высшем уровне;
обеспечить финансирование расходов за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2011 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов", 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне" и 004 "Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан" согласно приложению.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав государств-членов ОДКБ над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны, а также техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов и вертолетов в аэропортах городов Астаны и Кокшетау;
совместно с Управлением делами Президента Республики Казахстан (по согласованию), Министерством обороны Республики Казахстан и акиматом Акмолинской области в установленном порядке обеспечить подготовку вертолетов (необходимое количество) для делегаций, формирование спецпоезда для глав государств и делегаций по маршруту город Астана – курортная зона Боровое – Астана;
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан и акиматом Акмолинской области в установленном порядке обеспечить техническое обслуживание, стоянку (вертолетная площадка) и заправку вертолетов в аэропортах городов Астаны, Кокшетау и курортной зоне Боровое;
совместно с акиматами города Астаны и Акмолинской области техническую готовность аэропортов городов Астаны и Кокшетау, железнодорожных вокзалов города Астаны и станции Боровое в городе Щучинск.

Қазақстан Республикасының аумағында Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымының бейресми саммитін дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 11 тамыздағы № 107-ө Өкімі
Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымы (бұдан әрі – ҰҚШҰ) шеңберінде көпжақты ынтымақтастықты нығайту және 2011 жылғы 11 – 14 тамыз кезеңінде Қазақстан Республикасының аумағында ҰҚШҰ-ның бейресми саммитін (бұдан әрі – Саммит) дайындау және 2011 жылғы 12 тамызда өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі:
Саммитті өткізуге дайындық жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін;
2011 жылғы 12 тамызда Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің атынан ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттердің ресми делегацияларына, бірге жүретін адамдарға және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдеріне кешкі ас, сондай-ақ шай дастарқанын қамтамасыз етсін және ұйымдастырсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, делегацияларды Астана қаласында және Бурабай курорттық аймағында орналастыруды қамтамасыз етсін;
ресми делегациялардың басшыларына және мүшелеріне (1+5 форматы бойынша), сондай-ақ ҰҚШҰ Бас хатшысына (1 форматта) жоғары деңгейде қызмет көрсету бойынша ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
қосымшаға сәйкес шығыстарды 2011 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету», 003 «Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» және 004 «Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер басшыларының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын, сондай-ақ техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және Астана, Көкшетау қалаларының әуежайларында арнайы ұшақтар мен тікұшақтардың тұрағы мен оларға жанармай құюды қамтамасыз етсін;
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасымен (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен және Ақмола облысының әкімдігімен бірлесіп, белгіленген тәртіппен делегациялар үшін тікұшақтар (қажетті мөлшерде) дайындауды, мемлекеттер мен делегациялар басшыларына Астана қаласы – Бурабай курорт аймағы – Астана бағыты бойынша арнайы поезд қалыптастыруды қамтамасыз етсін;
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен және Ақмола облысының әкімдігімен бірлесіп, белгіленген тәртіппен Астана, Көкшетау қалаларының әуежайларында және Бурабай курорт аймағында тікұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын (тікұшақтар алаңын) және жанармай құюды қамтамасыз етсін;
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдіктермен бірлесіп, Астана және Көкшетау қалалары әуежайларының, Астана қаласының және Щучинск қаласындағы Бурабай станциясының теміржол вокзалдарының техникалық әзірлігін қамтамасыз етсін.

4. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по оформлению аэропорта и улиц города Астаны (флаги в гостиницах и аэропорту города Астаны).
5. Акимату Акмолинской области обеспечить и организовать:
соответствующие мероприятия по подготовке курортной зоны Боровое к проведению Саммита;
транспортное обслуживание делегаций;
техническую готовность железнодорожной станции Боровое и автомобильной дороги от станции до курортной зоны Боровое;
культурную программу.
6. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Министерству обороны Республики Казахстан, Республиканской гвардии Республики Казахстан и Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить безопасность охраняемых лиц, а также в местах проведения мероприятий.
7. Министерству культуры Республики Казахстан обеспечить организацию концертной программы и необходимую техническую поддержку мероприятия (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время приема от имени Президента Республики Казахстан в честь глав государств-членов ОДКБ.
8. Министерству связи и информации Республики Казахстан обеспечить техническое и информационное обслуживание представителей средств массовой информации (пресс-центр, компьютеры, факс, международная связь, скоростной интернет).
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов глав государств в аэропорту города Астаны.
10. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить упрощенные процедуры досмотра участников Саммита и ввоза грузов (товары, изделия, экспонаты, оборудование), предназначенных для использования в рамках Саммита.
11. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) оказать содействие в организации упрощенной процедуры паспортного контроля (без фотографирования в системе "Беркут") на пограничном посту аэропорта города Астаны для участников, прибывающих на Саммит.
12. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                                  К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 августа 2011 года № 107-р
Организационные меры по обеспечению и обслуживанию
глав государств-членов ОДКБ и сопровождающих лиц

4. Астана қаласының әкімдігі Астана қаласының әуежайын және көшелерін ресімдеу (қонақүйлерде және Астана қаласының әуежайында жалаулар ілу) бойынша ұйымдастыру іс-шараларын орындауды қамтамасыз етсін.
5. Ақмола облысының әкімдігі:
Саммитті өткізуге Бурабай курорт аймағын дайындау бойынша тиісті іс-шараларды;
делегацияларға көліктік қызмет көрсетуді;
Бурабай теміржол станциясының және станциядан Бурабай курорт аймағына дейінгі автокөлік жолының техникалық әзірлігін;
мәдени бағдарламаны ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі, Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі қорғалатын адамдардың, сондай-ақ іс-шаралар өткізілетін орындардың қауіпсіздігін қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер басшыларының құрметіне өткізілетін қабылдау кезінде концерттік бағдарламаны ұйымдастыруды және іс-шараны қажетті техникалық қолдауды (дыбыспен, жарықпен қамтамасыз етуді және сахнаны ресімдеуді) қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдеріне техникалық және ақпараттық (баспасөз орталығы, компьютерлер, факс, халықаралық байланыс, жылдам интернет) қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы (келісім бойынша) Астана қаласының әуежайында мемлекеттер басшыларын қарсы алу және шығарып салу рәсімдеріне қатыссын.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті Саммитке қатысушыларды тексерудің және Саммит шеңберінде пайдалануға арналған жүктерді (тауарлар, бұйымдар, экспонаттар, жабдықтар) әкелудің жеңілдетілген рәсімдерін қамтамасыз етсін.
11. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Саммитке келген қатысушылар үшін Астана қаласы әуежайының шекаралық бекетінде паспорттық бақылаудың жеңілдетілген рәсімін («Бүркіт» жүйесінде суретке түсірместен) ұйымдастыруға жәрдем көрсетсін.
12. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 11 тамыздағы
№ 107-ө өкіміне
қосымша
ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер басшыларын және бірге жүретін
адамдарды қамтамасыз ету және оларға қызмет көрсету жөніндегі
ұйымдастыру шаралары

1. Размещение глав и членов официальных делегаций (по формату 1+5), а также Генерального секретаря ОДКБ (формат 1) и сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах города Астаны и курортной зоны Боровое.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы, спецпропуски на автомобили, кувертные карты, пригласительные и т.д.), а также канцелярских принадлежностей (блокноты, ручки и т.д.).
3. Организация чайного стола и цветочного оформления в аэропортах городов Астана и Кокшетау при встрече и проводах делегаций государств-членов ОДКБ и Генерального секретаря ОДКБ.
4. Организация 12 августа 2011 года рабочего завтрака для глав государств от имени Президента Республики Казахстан в честь глав государств-членов ОДКБ.
5. Организация неформальных приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Президента Республики Казахстан в честь глав государств-членов ОДКБ, сопровождающих лиц, а также технических столов.
6. Приобретение подарков и сувениров для глав государств-членов ОДКБ.
7. Транспортное обслуживание глав и членов официальных делегаций, а также сопровождающих лиц с 11 по 14 августа 2011 года.
8. Медицинское обслуживание глав и членов официальных делегаций, а также сопровождающих лиц.
9. Обеспечение оплаты аренды помещений, оформления залов, в том числе цветочного, а также технической поддержки мероприятий Саммита (микрофоны, спич-трибуна, столы, баннеры, кресла, звуковое и световое усиление и т.д.).

1. Ресми делегациялар басшылары мен мүшелерін (1+5 форматы), сондай-ақ ҰҚШҰ Бас хатшысын (1 форматы) және Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін Астана қаласының және Бурабай курорт аймағының қонақүйлерінде орналастыру.
2. Баспа өнiмдерін (бейдждер, бағдарламалар, автокөліктерге арнайы рұқсаттар, куверттік карталар, шақырулар және т.б.), сондай-ақ кеңселік жабдықтарды (қойын дәптерлер, қаламдар және тағы басқалар) дайындау.
3. ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер делагацияларын және ҰҚШҰ Бас хатшысын Астана және Көкшетау қалаларының әуежайларында қарсы алу және шығарып салу кезінде шай дастарқанын ұйымдастыру және гүлмен безендіру.
4. 2011 жылғы 12 тамызда Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер басшыларының құрметіне жұмыс бабындағы таңғы ас беруді ұйымдастыру.
5. ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер басшыларының, олармен бірге жүретін адамдардың құрметіне Қазақстан Республикасы Президентінің атынан бейресми қабылдаулар (таңғы ас, түскі ас, кешкі ас), сондай-ақ техникалық үстелдер ұйымдастыру.
6. ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер басшылары үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
7. 2011 жылғы 11-14 тамызда ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне, сондай-ақ олармен бірге жүретін адамдарға көліктік қызмет көрсету.
8. Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне, сондай-ақ олармен бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.
9. Ғимараттарды жалға алу үшін ақы төлеуді, залдарды безендіруді, оның ішінде гүлмен безендіруді, сондай-ақ Саммит іс-шараларына техникалық қолдау көрсетуді (микрофондар, спич-трибуна, үстелдер, баннерлер, орындықтар, дыбысты және жарықты күшейту және т.б.) қамтамасыз ету.