О подготовке и проведении официального визита Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 04 октября 2011 года № 132-р
В целях подготовки и проведения официального визита Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте в Республику Казахстан:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению официального визита Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте в Республику Казахстан 5 – 8 октября 2011 года в городе Астана (далее – визит).
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Литовской Республики на высшем уровне по формату «1+10» согласно приложению, обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2011 год по программам 001 «Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов», 003 «Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне» и 004 «Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан».
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальной делегации Литовской Республики в аэропорту города Астана, в местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астана;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Астана.
5. Министерству связи и информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан организовать первое заседание казахстанско-литовского Делового совета.
7. Министерству культуры Республики Казахстан организовать концертную программу во время официального приема от имени Президента Республики Казахстан и рабочего завтрака от имени Премьер-Министра Республики Казахстан.

Литва Республикасының Президенті Даля Грибаускайтенің Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 4 қазандағы № 132-ө Өкімі
Литва Республикасының Президенті Даля Грибаускайтенің Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2011 жылғы 5 – 8 қазан кезеңінде Астана қаласында Литва Республикасының Президенті Даля Грибаускайтенің Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрі – сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) қосымшаға сәйкес «1+10» форматы бойынша жоғары деңгейде Литва Республикасының ресми делегациясының мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын, сапарды өткізуге қатысты шығыстарды 2011 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету» және 003 «Халықтың республикалық деңгейдегі санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» және 004 «Жекелеген азаматтар санатына медициналық көмек көрсету» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Литва Республикасының делегациясы мүшелерінің Астана қаласының әуежайында, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Литва Республикасы Президентінің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайында қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі сапарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Экономикалық және даму министрлігі Қазақстан-Литва Іскерлік кеңесінің бірінші отырысын өткізсін.
7. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ресми қабылдау және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан жұмыс бабындағы таңғы ас беру кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.

8. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Литовской Республики в аэропорту города Астаны, оформлению аэропорта и улиц, сопровождению в местах посещений, а также организацию культурных программ, в том числе организации осмотра литовской делегацией экспозиции Президентского культурного центра, установление памятного знака литовским узницам АЛЖИРа на территории одноименного музейно-мемориального комплекса.
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте.
10. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 04 октября 2011 года № 132-р
Организационные меры по обслуживанию
членов официальной делегации Литовской Республики
1. Размещение членов официальной делегации Литовской Республики (по формату 1+10) и сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице города Астана.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
3. Организация чайного стола и цветочного оформления в аэропорту города Астана при встрече и проводах официальной делегации Литовской Республики.
4. Организация приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Президента Республики Казахстан Н.Назарбаева в честь Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте в городе Астана.
5. Организация приема от имени Премьер-Министра Республики Казахстан К.Масимова в честь Президента Литовской Республики Д.Грибаускайте в ресторане города Астана.
6. Приобретение подарков и сувениров для главы и членов официальной делегации.
7. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
8. Транспортное обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.
9. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.
10. Аренда зала и организация чайного стола во время встречи Премьер-Министра Республики Казахстан К.Масимова с Президентом Литовской Республики Д.Грибаускайте в гостинице «Риксос Президент Астана».

8. Астана қаласының әкімдігі Литва Республикасының ресми делегациясын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды және көшелерді безендіруді, баратын орындарға бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарламаларды, оның ішінде Литва делегациясының Президенттік мәдениет орталығының экспозияциясын көруін, АЛЖИР мұражай-мемориалдық кешенінің аумағында литва тұтқын әйелдерінің ескерткіш белгісінің орнатылуын ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Литва Республикасының Президентін қарсы алу және шығарып салу ресми рәсімдеріне қатыссын.
10. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 4 қазандағы
№ 132-ө өкіміне
қосымша
Литва Республикасы ресми делегациясының мүшелеріне
қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Литва Республикасы ресми делегациясының мүшелерін (1+10 форматы бойынша) және Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін Астана қаласындағы қонақүйге орналастыру.
2. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапардың бағдарламалары, автокөліктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
3. Литва Республикасының ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана қаласының әуежайында шай дастарханын ұйымдастыру және гүлдермен безендіру.
4. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың атынан Астана қаласында Литва Республикасының Президенті Даля Грибаускайтенің құрметіне (таңғы, түскі, кешкі қонақасылар) қабылдаулар ұйымдастыру.
5. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі К.Мәсімовтың атынан Литва Республикасының Президенті Д.Грибаускайтенің құрметіне Астана қаласының мейрамханасында қонақасы беруді ұйымдастыру.
6. Ресми делегация басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
7. Іс-шараларды өткізу орындарын гүлмен безендіру.
8. Ресми делегацияның мүшелері мен бірге жүретін адамдарға көліктік қызмет көрсету.
9. Ресми делегацияның мүшелері мен бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.
10. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі К.Мәсімовтың Литва Республикасының Президенті Д.Грибаускайтемен «Риксос Президент Астана» қонақүйінде кездесуі уақытында залды жалға алу және шай дастарханын ұйымдастыру.