О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года "О Фонде национального благосостояния" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2012 года № 56-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года «О Фонде национального благосостояния» и «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния» (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 марта 2012 года № 56
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан, принятие
которых необходимо в целях реализации законов Республики
Казахстан от 1 февраля 2012 года «О Фонде национального
благосостояния» и «О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
деятельности Фонда национального благосостояния»
п/п
Наименование
нормативного правового
акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений в
Указ Президента
Республики Казахстан от
18 июня 2009 года № 827
«О Системе
государственного
планирования в
Республике Казахстан»
Указ
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МФ, АО «ФНБ
«Самрук-Қазына»
Март
2012 года
2.
Об утверждении Правил
размещения отчетности,
необходимой
государственным
органам, на
интернет-ресурсе Фонда
национального
благосостояния, а также
перечня, форм и
периодичности
размещения отчетности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
центральные
государственные
органы, АО «ФНБ
«Самрук-Қазына»
Март
2012 года
3.
Об утверждении Правил
отнесения социально-
значимых и (или)
индустриально-
инновационных проектов,
реализуемых Фондом
национального
благосостояния или
организацией, входящей
в группу Фонда
национального
благосостояния, к
низкорентабельным
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МФ, МИНТ,
АО «ФНБ
«Самрук-Қазына»
Март
2012 года
4.
Об утверждении
Соглашения о
взаимодействии между
Правительством
Республики Казахстан и
акционерным обществом
«Фонд национального
благосостояния
«Самрук-Казына»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МФ, МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-Қазына»
Март
2012 года
5.
Об утверждении перечня
национальных институтов
развития, национальных
компаний и других
юридических лиц, более
пятидесяти процентов
голосующих акций (долей
участия) которых
принадлежат Фонду
национального
благосостояния на праве
собственности или
доверительного
управления, в отношении
которых не
распространяется
законодательство
Республики Казахстан об
инвестиционных фондах
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МФ, МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-Қазына»
Март
2012 года
6.
О внесении изменений в
некоторые решения
Правительства
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МФ, АО «ФНБ
«Самрук-Қазына»
Март
2012 года
7.
Об утверждении
Минимальных требований
к содержанию плана
развития Фонда
национального
благосостояния
Приказ МЭРТ
МЭРТ (созыв),
АО «ФНБ
«Самрук-Қазына»
Март
2012 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан

"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 1 ақпандағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 20 наурыздағы № 56-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 1 ақпандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 20 наурыздағы
№ 56-ө өкімімен
бекітілген
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» және «Қазақстан Республикасының
кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің
мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 1 ақпандағы заңдарын іске
асыру мақсатындақабылдануы қажет Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Републикасы Президентінің Жарлығы
ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
2012 жылғы наурыз
2.
Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын, сондай-ақ есептіліктің тізбесін, нысандарын және орналастыру кезеңділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), орталық мемлекеттік органдар, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
2012 жылғы наурыз
3.
Ұлттық әл-ауқат қоры немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйымдар іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және/немесе индустриялық-инновациялық жобаларды рентабелділігі төмендерге жатқызу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
2012 жылғы наурыз
4.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы арасындағы өзара іс-қимыл туралы келісімді мақұлдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
2012 жылғы наурыз
5.
Ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығымен Қорға тиесілі, оларға қатысты Қазақстан Республикасының инвестициялық қорлар туралы заңнамасы қолданылмайтын басқа да заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
2012 жылғы наурыз
6.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
2012 жылғы наурыз
7.
Ұлттық әл-ауқат қорының даму жоспарының мазмұнына қойылатын ең төменгі талаптарды бекіту туралы
ЭДСМ бұйрығы
ЭДСМ (жинақтау), «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
2012 жылғы наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі