Об утверждении Плана мероприятий по проведению Национального конкурса "Мерейлі отбасы" на 2012 год
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 августа 2012 года № 142-р
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по проведению Национального конкурса «Мерейлі отбасы» на 2012 год (далее – План мероприятий).
2. Центральным, местным исполнительным органам и иным организациям (по согласованию):
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана мероприятий;

"Мерейлі отбасы" ұлттық конкурсын өткізу жөнінде 2012 жылға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2012 жылғы 3 тамыздағы № 142-ө Өкiмi
1. Қоса беріліп отырған «Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсын өткізу жөнінде 2012 жылға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық, жергілікті атқарушы органдар және өзге ұйымдар (келісім бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарының тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;

2) представлять отчетную информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство культуры и информации Республики Казахстан ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан ежеквартально, к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.

2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы есептік ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.

4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 августа 2012 года № 142-р
План мероприятий
по проведению Национального конкурса «Мерейлі отбасы»
на 2012 год
Мероприятия
Сроки исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования (тыс. тенге)
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
1
Разработка правил проведения Национального конкурса «Мерейлі отбасы», Положения о Комиссии по присуждению звания лауреата Национального конкурса «Мерейлі отбасы» и ее состава
август
МКИ
Не требуется
-
2
Обеспечение производства и трансляции анонсового видеоролика, размещение в республиканских и региональных средствах массовой информации, информационных агентствах объявлений о начале проведения Национального конкурса «Мерейлі отбасы»
август
МКИ, АО «Агентство «Хабар» (по согласованию),
АО «НК «Казинформ» (по согласованию),
АО «Казконтент» (Bnews) (по согласованию), акимы областей, гг.Астаны и Алматы
В рамках государственного информационного задания
Республи-
канский и местный бюджеты
3
Организация работы по сбору соответствующего пакета документов для участия в Национальном конкурсе «Мерейлі отбасы»
август
НКДЖСДП (по согласованию), акимы областей, гг.Астаны и Алматы
Не требуется
-
4
Формирование списков претендентов на получение звания «Мерейлі отбасы»
1) на районном уровне;
2) на областном уровне
до 5 августа до 10 августа
акимы областей, гг.Астаны и Алматы
Не требуется
-
5
Формирование списков претендентов на получение звания «Мерейлі отбасы» на республиканском уровне и представление их на телеканал «Ел арна» для производства теледневников
до 15 августа
НКДЖСДП (по согласованию)
Не требуется
-
6
Обеспечение своевременного производства теледневников
август-сентябрь
МКИ,
АО «Агентство «Хабар» (по согласованию)
В рамках государственного информационного задания
Республи-
канский бюджет
7
Обеспечение пополнения сайта www.ncgp.kz материалами о семьях-конкурсантах для последующего интерактивного голосования на данном сайте
август-декабрь
МКИ, НКДЖСДП (по согласованию)
Не требуется
-
8
Обеспечение производства, выхода и ротации в эфире ведущих республиканских телеканалов теледневников об одной семье с каждого региона страны
сентябрь-ноябрь
МКИ,
АО «Агентство «Хабар» (по согласованию)
В рамках государственного информационного задания
Республи-
канский бюджет
9
Обеспечение интерактивного голосования на сайте www.ncgp.kz, www.elarna.kz, www.khabar.kz во время трансляции Национального конкурса «Мерейлі отбасы»
сентябрь-декабрь
НКДЖСДП (по согласованию), МКИ
Не требуется
-
10
Обеспечение интерактивного телефонного голосования с выделением многоканального телефона во время трансляции Национального конкурса «Мерейлі отбасы»
сентябрь-декабрь
МТК,
АО «Казахтелеком» (по согласованию)
Внебюджетные средства
-
11
Обеспечение выхода сюжетов в рамках информационно-новостных выпусков о ходе подготовки и проведения Национального конкурса «Мерейлі отбасы»
сентябрь-декабрь
МКИ
В рамках государственного информационного задания
Республи-
канский бюджет
12
Обеспечение работы специальных рубрик и модулей в газетах с размещением информации о семьях-конкурсантах, а также по итогам Национального конкурса «Мерейлі отбасы» о семьях-победителях
сентябрь – декабрь
МКИ
В рамках государственного информационного задания
Республи-
канский бюджет
13
Производство и распространение в эфире государственного телеканала торжественной церемонии награждения лауреата Национального конкурса «Мерейлі отбасы» в формате телешоу
декабрь
МКИ, МТСЗН, НКДЖСДП (по согласованию),
АО «Агентство «Хабар» (по согласованию)
В рамках государственного информационного задания
Республи-
канский бюджет
14
Организация по итогам Национального конкурса «Мерейлі отбасы» выхода расширенных материалов, сюжетов в новостных и в итоговых выпусках о семье – победителе
декабрь
МКИ
В рамках государственного информационного задания
Республи-
канский бюджет
Примечание: расшифровка буквенных аббревиатур
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникации Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
НКДЖСДП – Национальная комиссия по делам женщин и семейно- демографической политике при Президенте Республики Казахстан
АО «Агентство «Хабар» – Акционерное общество «Агентство «Хабар»
АО «Казахтелеком» – Акционерное общество «Казахтелеком»
АО «Казконтент» – Акционерное общество «Казконтент»
АО «НК «Казинформ» – Акционерное общество «Национальная компания «Казахское информационное агентство»
АО «НИТ» – Акционерное общество «Национальные информационные технологии»

4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 3 тамыздағы
№ 142-ө өкімімен
бекітілген
«Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсын өткізу жөнінде
2012 жылға арналған іс-шаралар жоспары
Іс-шаралар
Орындау мерзімі
Орындауға жауаптылар
Қаржыландыру көлемі (мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
1
«Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсын өткізу ережесін, «Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсының лауреаты атағын тағайындау комиссиясы туралы ереже мен оның құрамын әзірлеу
тамыз
МАМ
Талап етілмейді
-
2
Құлақтандыру видеороликтерін шығаруды және трансляциялауды, республикалық және өңірлік бұқаралық ақпарат құралдарында, ақпараттық агенттіктерде «Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсын өткізуді бастау туралы хабарламаны орналастыруды қамтамасыз ету
тамыз
МАМ, «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша), «Қазақпарат» (келісім бойынша), «Қазконтент» АҚ (Bnews) (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Мемлекеттік ақпараттық тапсырма шеңберінде
Республикалық және жергілікті бюджеттер
3
«Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсына қатысу үшін тиісті құжаттар пакетін жинау бойынша жұмысты ұйымдастыру
тамыз
ӘІОДСҰК (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Талап етілмейді
-
4
«Мерейлі отбасы» атағын алуға үміткерлердің тізімін қалыптастыру:
1) аудандық деңгейде;
2) облыстық деңгейде
5 тамызға дейін 10 тамызға дейін
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Талап етілмейді
-
5
«Мерейлі отбасы» атағын республикалық деңгейде алуға үміткерлердің тізімін қалыптастыру және «Ел арна» телеарнасына телекүнделіктер шығару үшін ұсыну
15 тамызға дейін
ӘІОДСҰК (келісім бойынша)
Талап етілмейді
-
6
Телекүнделіктерді уақтылы шығаруды қамтамасыз ету
тамыз-қыркүйек
МАМ, «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік ақпараттық тапсырма шеңберінде
Республикалық бюджет
7
www.ncgp.kz сайтында кейіннен интерактивті дауыс беру үшін аталған сайтты үміткер-отбасылар туралы материалдармен толықтыруды қамтамасыз ету
тамыз-желтоқсан
МАМ, ӘІОДСҰК (келісім бойынша)
Талап етілмейді
-
8
Жетекші республикалық телеарналар эфирінде еліміздің әрбір өңірінен бір отбасы туралы телекүнделіктер шығаруды, шығарылымын және ротациясын қамтамасыз ету
қыркүйек-қараша
МАМ, «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік ақпараттық тапсырма шеңберінде
Республикалық бюджет
9
«Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсын www.ncgp.kz, www.elarna.kz, www.khabar.kz сайтында трансляциялау кезінде интерактивті дауыс беруді қамтамасыз ету
қыркүйек- желтоқсан
ӘІОДСҰК (келісім бойынша), МАМ
Талап етілмейді
-
10
«Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсын трансляциялау кезінде көп арналы телефон бөле отырып, телефонмен интерактивті дауыс беруді қамтамасыз ету
қыркүйек- желтоқсан
ККМ, «Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
Бюджеттен тыс қаржылар
-
11
«Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсын даярлау және өткізу барысы туралы ақпараттық-жаңалықтар жарияланымдар аясында сюжеттерді шығаруды қамтамасыз ету
қыркүйек- желтоқсан
МАМ
Мемлекеттік ақпараттық тапсырма шеңберінде
Республикалық бюджет
12
Конкурсант отбасылар, сондай-ақ «Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсының қорытындысы бойынша жеңімпаз отбасылар туралы ақпаратты газеттерге орналастыру арқылы арнайы айдарлар мен модульдер жұмысын қамтамасыз ету
қыркүйек– желтоқсан
МАМ
Мемлекеттік ақпараттық тапсырма шеңберінде
Республикалық бюджет
13
Мемлекеттік телеарна эфирінде телешоу нысанында «Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсының лауреаттарын салтанатты марапаттауды шығару және тарату
желтоқсан
МАМ, Еңбекмині, ӘІОДСҰК (келісім бойынша) «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік ақпараттық тапсырма шеңберінде
Республикалық бюджет
14
«Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсының қорытындысы бойынша кең материалдарды, жаңалықтар және қорытынды шығарылымдарда жеңімпаз отбасылар туралы сюжеттерді шығаруды ұйымдастыру
желтоқсан
МАМ
Мемлекеттік ақпараттық тапсырма шеңберінде
Республикалық бюджет
Ескертпе: әріптік аббревиатуралардың толық жазылуы:
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ӘІОДСҰК – Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер iстерi және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссия
«Хабар» агенттігі» АҚ - «Хабар» агенттігі» акционерлік қоғамы
«Қазақтелеком» АҚ - «Қазақтелеком» акционерлік қоғамы
«Қазконтент» АҚ – «Қазконтент» акционерлік қоғамы
«Қазақпарат» ҰК» АҚ – «Қазақ ақпараттық агенттігі» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
«ҰАТ»АҚ – «Ұлттық ақпараттық технологиялар» акционерлік қоғамы