Об утверждении Плана мероприятий по реализации поручений Главы государства, данных по итогам II Съезда Молодежного крыла "Жас Отан" Народно-демократической партии "Нур Отан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 февраля 2013 года № 21-р
В целях реализации поручений Главы государства, данных по итогам II Съезда Молодежного крыла «Жас Отан» Народно-демократической партии «Нур Отан»:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации поручений Главы государства, данных по итогам II Съезда Молодежного крыла «Жас Отан» Народно-демократической партии «Нур Отан» (далее – План мероприятий).
2. Заинтересованным государственным органам, акимам областей, городов Астаны и Алматы, а также иным организациям обеспечить своевременную реализацию Плана мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 февраля 2013 года № 21-р
План мероприятий
по реализации поручений Главы государства, данных по итогам II
Съезда Молодежного крыла «Жас Отан»
Народно-демократической партии «Нур Отан»
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок  представления НПА и информации в Правительство
1
2
3
4
5
1.
Учесть при разработке проекта Концепции государственной молодежной политики до 2020 года основные положения Стратегии развития «Жастар Отанға!» до 2020 года Молодежного крыла «Жас Отан» Народно-
демократической партии «Нур Отан»
Проект Концепции с учетом основных положений Стратегии развития «Жастар Отанға!» до 2020 года
МОН (созыв), МКИ, МЭБП, МФ, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НДП «Нур Отан»  (по согласованию)
до 15 февраля  2013 года
2.
Принять меры по расширению программ строительства молодежных и студенческих общежитий
Информация в Правительство РК
МОН (созыв), МТСЗН, МЭБП, МФ, МРР, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НДП «Нур Отан»  (по согласованию)
до 15 февраля 2013 года
3.
Обеспечить участие представителей ведущих республиканских молодежных организаций в составе консультативно-
совещательных советов по взаимодействию с институтами гражданского общества при центральных и местных исполнительных органах
Информация в Правительство РК
МОН (созыв), ЦМГО, НДП «Нур Отан»  (по согласованию)
до 15 февраля 2013 года
4.
Проработать вопросы создания Фонда молодежных инициатив и внести соответствующие предложения
Предложения в Правительство РК
МОН (созыв), МКИ, МЭБП, МТСЗН, МФ, МИНТ, МСХ, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 15 февраля 2013 года
5.
Внести предложения по строительству Дворца молодежи в г. Астане
Предложения в Правительство РК
Акимат
г. Астаны (созыв), МОН, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 15 февраля 2013 года
6.
Создать единый веб-портал «Молодежная биржа труда» для информирования молодежи, систематизации и упрощения процедур регистрации и участия молодежи в программах занятости и трудоустройства
Информация в Правительство
МТСЗН (созыв), МОН, МТК, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 15 февраля 2013 года
7.
Обеспечить в рамках государственного социального заказа эффективное практическое взаимодействие всех центральных и местных исполнительных органов с ведущими республиканскими молодежными организациями
Информация в Правительство РК
МОН (созыв), ЦМГО, НДП «Нур Отан» (по согласованию), РМО (по согласованию)
до 15 февраля 2013 года
8.
Принять меры по выстраиванию адресной работы с молодежью и обеспечению ее повсеместного охвата по месту жительства, учебы и работы
Информация в Правительство РК
МОН (созыв), МТСЗН, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 1 марта 2013 года
9.
Принять меры по созданию Советов по работе с молодежью в трудовых коллективах АО «ФНБ «Самрук-Казына»
Информация в Правительство РК
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 1 марта 2013 года
10.
Внести дополнения в Программу занятости 2020 с целью обеспечения гарантированного участия выпускников общеобразовательных школ в получении технического и профессионального образования и последующего их трудоустройства
Информация в Правительство РК
МТСЗН (созыв), МОН, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 1 апреля 2013 года
11.
Обеспечить на текущей и долгосрочной основе мониторинг и анализ рынка труда молодежи
Информация в Правительство РК
МТСЗН (созыв), МОН, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 1 апреля 2013 года
12.
Предусмотреть на предприятиях, принимающих участие в государственных программах индустриализации, дорожной карты бизнеса и занятости квоты по обучению и трудоустройству молодежи
Информация в Правительство РК
МОН (созыв), МИНТ, МЭБП, МТСЗН, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НЭП Союз «Атамекен» (по согласованию), Федерация профсоюзов Республики Казахстан (по согласованию)
до 1 апреля 2013 года
13.
Внести изменения в Программу «Дорожная карта бизнеса 2020», направленные на повсеместное расширение инструментов кредитной и консалтинговой поддержки начинающих молодых предпринимателей
Проект постановления Правительства РК
МРР (созыв), МФ, МИНТ, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 1 апреля 2013 года
14.
Обеспечить качественную доработку и оперативное внесение в Правительство Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан»
Проект Закона РК
МОН (созыв), МФ, МЭБП, МЮ, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
до 15 апреля  2013 года
15.
Выработать в первом полугодии 2013 года механизмы по определению специальностей для обучения и дальнейшего трудоустройства выпускников колледжей и вузов
Информация в Правительство РК
МОН (созыв), МТСЗН, акимы гг. Астаны и Алматы, областей, НЭП «Союз «Атамекен» (по согласованию), Федерация профсоюзов Республики Казахстан (по согласованию)
до 1 мая 2013 года
16.
Принять в первом полугодии 2013 года меры по расширению молодежной практики и программы по обеспечению молодежи социальными рабочими местами
Информация в Правительство РК
МТСЗН (созыв), МОН, акимы
гг. Астаны и Алматы, областей, НЭП «Союз «Атамекен» (по согласованию), Федерация профсоюзов Республики Казахстан (по согласованию)
до 1 мая 2013 года
17.
Включить до конца 2014 года индикаторы по работе с молодежью в стратегические планы всех центральных и местных исполнительных органов
Информация в Правительство РК
МОН (созыв), ЦМГО
до сентября  2014 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИНТ
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МКИ
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МРР
Министерство регионального развития Республики Казахстан
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
НДП «Нур Отан»
«Народно-Демократическая партия «Нур Отан»
АО «ФНБ «Самрук-Казына»
Акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
НЭП «Союз «Атамекен»
Национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен»
ЦМГО
Центральные и местные государственные органы Республики Казахстан
РМО
Республиканские молодежные организации

Мемлекет басшысының "Нұр Отан" халықтық-демократиялық партиясы "Жас Отан" жастар қанаты II съезінің қорытындылары бойынша берген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 11 ақпандағы № 21-ө Өкімі
Мемлекет басшысының «Нұр Отан» халықтық-демократиялық партиясы «Жас Отан» жастар қанаты II съезінің қорытындылары бойынша берген тапсырмаларын іске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының «Нұр Отан» халықтық-демократиялық партиясы «Жас Отан» жастар қанаты II съезінің қорытындылары бойынша берген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, сондай-ақ өзге де ұйымдар Іс-шаралар жоспарының уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр                                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 11 ақпандағы
№ 21-ө өкімімен
бекітілген
Мемлекет басшысының «Нұр Отан» халықтық-демократиялық партиясы
«Жас Отан» жастар қанаты II съезінің қорытындылары бойынша
берген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шара атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Үкіметке НҚА мен ақпаратты ұсыну мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Мемлекеттік жастар саясатының 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасының жобасын әзірлеу кезінде «Нұр Отан» халықтық-демократиялық партиясы «Жас Отан» Жастар қанатының 2020 жылға дейінгі «Жастар - Отанға!» даму стратегиясының негізгі ережелерін ескеру
2020 жылға дейінгі «Жастар - Отанға!» даму стратегиясының негізгі ережелері ескерілген Тұжырымдама жобасы
БҒМ (жинақтау), МАМ, ЭБЖМ, Қаржымині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 ақпанға дейін
2.
Жастар және студенттік жатақханалар салу бағдарламаларын кеңейту жөніндегі шаралар қабылдау
ҚР Үкіметіне ақпарат
БҒМ (жинақтау), Еңбекмині, ЭБЖМ, Қаржымині, ӨДМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 ақпанға дейін
3.
Жетекші республикалық жастар ұйымдары өкілдерінің орталық және жергілікті атқарушы органдар жанындағы азаматтық қоғам институттарымен өзара іс-қимыл жөніндегі консультативтік-кеңесші кеңестер құрамына қатысуын қамтамасыз ету
ҚР Үкіметіне ақпарат
БҒМ (жинақтау), ОЖМО, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 ақпанға дейін
4.
Жастар бастамашылдығы қорын құру мәселелерін пысықтау және тиісті ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ (жинақтау), МАМ, ЭБЖМ, Еңбекмині, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 ақпанға дейін
5.
Астана қаласында Жастар сарайын салу жөніндегі ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
Астана қаласының әкімдігі (жинақтау), БҒМ, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 ақпанға дейін
6.
Жастарды ақпараттандыру, жастардың жұмыспен қамту және жұмысқа орналастыру бағдарламаларына тіркелуі мен қатысуы рәсімдерін жүйелендіру мен оңайлату үшін «Жастардың еңбек биржасы» бірыңғай веб-порталын құру
ҚР Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині (жинақтау), БҒМ, ККМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 ақпанға дейін
7.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде барлық орталық және жергілікті атқарушы органдардың жетекші республикалық жастар ұйымдарымен тиімді практикалық өзара іс-қимылын қамтамасыз ету
ҚР Үкіметіне ақпарат
БҒМ (жинақтау), ОЖМО, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша), РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 ақпанға дейін
8.
Жастармен атаулы жұмысты жолға қою және оны тұрғылықты жері, оқу мен жұмыс орны бойынша жер-жерде қамтуды қамтамасыз ету жөніндегі шаралар қабылдау
ҚР Үкіметіне ақпарат
БҒМ (жинақтау), Еңбекмині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 наурызға дейін
9.
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ еңбек ұжымдарында Жастармен жұмыс жөніндегі кеңестерді құру бойынша шаралар қабылдау
ҚР Үкіметіне ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 наурызға дейін
10.
Жалпы білім беретін мектептер түлектерінің техникалық және кәсіптік білім алуға кепілді қатысуын және кейіннен олардың жұмысқа орналасуын қамтамасыз ету мақсатында Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына толықтырулар енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині (жинақтау), БҒМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 сәуірге дейін
11.
Ағымдағы және ұзақ мерзімді негізде жастардың еңбек нарығын мониторингілеу мен талдауды қамтамасыз ету
ҚР Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині (жинақтау), БҒМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 сәуірге дейін
12.
Индустрияландыру, бизнестің жол картасы мен жұмыспен қамту мемлекеттік бағдарламаларына қатысатын кәсіпорындарда жастарды оқыту мен жұмысқа орналастыру бойынша квота көздеу
ҚР Үкіметіне ақпарат
БҒМ (жинақтау), ИЖТМ, ЭБЖМ, Еңбекмині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Атамекен» одағы» ҰЭП (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы кәсіподақтарының федерациясы (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 сәуірге дейін
13.
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасына жаңадан бастаушы жас кәсіпкерлерді қолдаудың кредиттік және консалтингтік құралдарын жер-жерде кеңейтуге бағытталған өзгерістер енгізу
ҚР Үкіметі қаулысының жобасы
ӨДМ (жинақтау), Қаржымині, ИЖТМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 сәуірге дейін
14.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын сапалы пысықтауды және Қазақстан Республикасының Үкіметіне жедел енгізуді қамтамасыз ету
ҚР Заң жобасы
БҒМ (жинақтау), Қаржымині, ЭБЖМ, Әділетмині, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 сәуірге дейін
15.
2013 жылдың бірінші жартыжылдығында колледждер мен жоғары оқу орындар түлектерін оқыту мен одан әрі жұмысқа орналастыру үшін мамандықтарды белгілеу жөніндегі тетіктерді әзірлеу
ҚР Үкіметіне ақпарат
БҒМ (жинақтау), Еңбекмині, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Атамекен» одағы» ҰЭП (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы кәсіподақтарының федерациясы (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 мамырға дейін
16.
2013 жылдың бірінші жартыжылдығында жастарды әлеуметтік жұмыс орындарымен қамтамасыз ету жөніндегі жастар практикасы мен бағдарламаларын кеңейту бойынша шаралар қабылдау
ҚР Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині (жинақтау), БҒМ, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Атамекен» одағы» ҰЭП (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы кәсіподақтарының федерациясы (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 мамырға дейін
17.
2014 жылдың соңына дейін барлық орталық және жергілікті атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына жастармен жұмыс жөніндегі индикаторларды енгізу
ҚР Үкіметіне ақпарат
БҒМ (жинақтау), ОЖМО
2014 жылғы
қыркүйекке дейін
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
«Нұр Отан» ХДП – «Нұр Отан» халықтық-демократиялық партиясы
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ – «Самұрық-Қазына» Ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«Атамекен» ҰЭП одағы – «Атамекен» одағы» Қазақстан ұлттық экономикалық палатасы
ОЖМО – Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті мемлекеттік органдары
РЖҰ – Республикалық жастар ұйымдары