О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 29 января 2013 года "О документах, удостоверяющих личность" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам документов, удостоверяющих личность"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 72-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 29 января 2013 года «О документах, удостоверяющих личность» и «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам документов, удостоверяющих личность» (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 апреля 2013 года № 72-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов Республики Казахстан,
принятие которых необходимо в целях реализации законов
Республики Казахстан от 29 января 2013 года «О документах,
удостоверяющих личность» и «О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам документов, удостоверяющих личность»
№ п/п
Наименование
нормативного правового
акта
Форма акта
Государственный орган,
ответственный
за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан и перечня должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан
Указ  Президента
Республики
Казахстан
МИД
май 2013 года
2.
Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения, образца паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства и удостоверения беженца
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
май 2013 года
3.
Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения свидетельства на возвращение и образца свидетельства на возвращение и требований к его защите
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИД
май 2013 года
4.
Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения свидетельства о рождении
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
май 2013 года
5
Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения удостоверения личности моряка Республики Казахстан и образца удостоверения личности моряка и требований к их защите
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
май 2013 года
6.
Об утверждении образцов паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, удостоверения беженца и требований к их защите
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
май 2013 года
7.
Об утверждении образцов дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан и требований к их защите
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИД
май 2013 года
8.
Об утверждении образца свидетельства о рождении и требований к его защите
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
май 2013 года
9

Қазақстан Республикасының "Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке басты куәландыратын құжаттар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 29 қаңтардағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 72-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының «Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке басты куәландыратын құжаттар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 29 қаңтардағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 29 сәуірдегі
№ 72-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының «Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке басты куәландыратын құжаттар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 29 қаңтардағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық және құқықтық актілерінің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын және Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
СІМ
2013 жылғы мамыр
2
Қазақстан Республикасының азаматы паспортының үлгісін, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын, азаматтығы жоқ адамның куәлігін және босқынның куәлігін ресiмдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2013 жылғы мамыр
3.
Қайтаруға куәлікті және қайтаруға куәліктің үлгілерін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын және оны қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2013 жылғы мамыр
4.
Туу туралы куәлікті ресiмдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы мамыр
5
Қазақстан Республикасы теңiзшiсінің жеке куәлігінің үлгісін және теңiзшiнің жеке куәлігі үлгісін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын және оны қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы мамыр
6.
Қазақстан Республикасының азаматы паспортының, Қазақстан Республикасының азаматы жеке куәлігінің, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын, азаматтығы жоқ адам куәлігінің және босқын куәлігінің үлгілерін және оларды қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2013 жылғы мамыр
7.
Қазақстан Республикасы дипломатиялық және қызметтік паспорттарының үлгілерін және оларды қорғауға қойылатын талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2013 жылғы мамыр
8.
Туу туралы куәліктің үлгісін және оларды қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы мамыр
9.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2007 года № 343 «Об утверждении Правил создания, ведения и использования национальных реестров идентификационных номеров»
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
май 2013 года
10
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2007 года № 406 «Об утверждении Правил формирования идентификационного номера, Правил обращения физических и юридических лиц (филиалов и представительств), а также индивидуальных предпринимателей для формирования идентификационного номера и переоформления ранее выданных документов»
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
май 2013 года
11.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан»
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
май 2013 года
12.
Об утверждении образца проездного документа беженца
приказ
МВД
май 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан

«Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiн жасау, жүргiзу және пайдалану ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 сәуірдегі № 343 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2013 жылғы мамыр
10.
«Сәйкестендiру нөмiрiн қалыптастыру ережесiн, Жеке және заңды тұлғалардың (филиалдар мен өкiлдiктердiң), сондай-ақ дара кәсiпкерлердiң сәйкестендiру нөмiрiн қалыптастыру және бұрын берiлген құжаттарын қайта ресiмдеу үшiн өтiнiш жасау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 22 мамырдағы № 406 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2013 жылғы мамыр
11.
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2013 жылғы мамыр
12.
Босқынның жол жүру құжаты үлгісін бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2013 жылғы мамыр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі