О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между органами государственного управления"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 июля 2013 года № 99-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между органами государственного управления» (далее – перечень).
2. Центральным государственным органам и местным исполнительным органам областей, города республиканского значения и столицы:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 июля 2013 года № 99-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару органдары арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 1 шілдедегі № 99-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару органдары арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 1 шілдедегі
№ 99-ө өкімімен
бекітілген

от 13 июня 2013 года «О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам разграничения полномочий между органами
государственного управления»
№ п/п
Наименование нормативного правового и правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 780 «Об утверждении Положения о Республиканской бюджетной комиссии»
Указ Президента Республики Казахстан
МЭБП
август 2013 года
2.

«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару органдары арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Республикалық бюджет комиссиясы туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 780 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЭБЖМ
2013 жылғы тамыз
2.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 августа 2009 года № 861 «Об утверждении Правил разработки проекта республиканского бюджета»
Указ Президента Республики Казахстан
МЭБП
август 2013 года
3.
О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
АДР
август 2013 года
4.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
август 2013 года
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС
август 2013 года
6.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
август 2013 года
7.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
август 2013 года
8.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
август 2013 года
9.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
август 2013 года
10.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
август 2013 года
11.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1130 «Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
август 2013 года
12.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
август 2013 года
13.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2011 года № 523 «Об утверждении Правил организации и проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, периодичности прохождения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, а также формы диагностической карты технического осмотра»
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
август 2013 года
14.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 593 «Об утверждении платы на закуп осетровых видов рыб, изъятых из естественной среды обитания, и их икры»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС
август 2013 года
15.

«Республикалық бюджет жобасын әзірлеу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 26 тамыздағы № 861 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЭБЖМ
2013 жылғы тамыз
3.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДІА
2013 жылғы тамыз
4.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2013 жылғы тамыз
5.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині
2013 жылғы тамыз
6.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2013 жылғы тамыз
7.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2013 жылғы тамыз
8.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2013 жылғы тамыз
9.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2013 жылғы тамыз
10.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2013 жылғы тамыз
11.
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2013 жылғы тамыз
12.
«Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы тамыз
13.
«Механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқауды үйымдастыру және жүргізу қағидасын, механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудан өткізудің кезеңділігін, сондай-ақ техникалық байқаудың диагностикалық картасының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 мамырдағы № 523 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы тамыз
14.
«Табиғи мекендеу ортасынан алып қойылған бекіре тұқымдас балықтарды және оның уылдырығын сатып алуға төлемақыны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 593 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині
2013 жылғы тамыз
15.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 720 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых»
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ
август 2013 года
16.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 1463 «О некоторых вопросах лицензирования деятельности по перевозке пассажиров»
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
август 2013 года
17.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
приказ
МЭБП
август 2013 года
18.
Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан
приказ
МВД
август 2013 года
19.
Об утверждении Правил деятельности центров адаптации и интеграции оралманов
приказ
МТСЗН
август 2013 года
20.
Об утверждении Правил деятельности центров временного размещения
приказ
МТСЗН
август 2013 года
21.
Об утверждении Правил присвоения статуса оралмана
приказ
МТСЗН
август 2013 года
22.
Об утверждении Правил проведения работ по зарыблению водоемов, рыбохозяйственной мелиорации водных объектов
приказ
МООС
август 2013 года
23.
Об утверждении Инструкции по определению расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения, а также помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
приказ
АДР
август 2013 года
24.
О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 74-п «Об утверждении форм документов, связанных с несчастным случаем на производстве»
приказ
МТСЗН
август 2013 года
25.
О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 96 «Об утверждении Правил определения региона деятельности»
приказ
МТК
август 2013 года
26.
Об утверждении схем административно-территориального устройства соответствующих административно-территориальных единиц
решение маслихатов соответствующих административно-территориальных единиц
акимы областей, городов Астаны и Алматы
июль 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДР
-
Агентство Республики Казахстан по делам религий
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ
-
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИНТ
-
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МКИ
-
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС
-
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТК
-
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МСХ
-
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан
МЧС
-
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЭБП
-
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.

«Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 720 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы
ИЖТМ
2013 жылғы тамыз
16.
«Жолаушыларды тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 1463 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы тамыз
17.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭБЖМ
2013 жылғы тамыз
18.
Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2013 жылғы тамыз
19.
Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары қызметінің қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Еңбекмині
2013 жылғы тамыз
20.
Уақытша орналастыру орталықтары қызметінің қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Еңбекмині
2013 жылғы тамыз
21.
Оралман мәртебесін беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Еңбекмині
2013 жылғы тамыз
22.
Су қоймаларына балық жіберу, су объектілерін балық шаруашылық мелиорациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Қоршағанортамині
2013 жылғы тамыз
23.
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың, сондай-ақ ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлардың орналастырылуын айқындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
бұйрық
ДІА
2013 жылғы тамыз
24.
«Өндірістегі жазатайым оқиғаларға байланысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 74-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Еңбекмині
2013 жылғы
25.
«Қызмет өңірін айқындау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 96 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ККМ
2013 жылғы тамыз
26.
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің әкімшілік-аумақтық құрылысының схемаларын бекіту туралы
тиісті әкімшілік- аумақтық бірліктер мәслихаттарының шешімдері
облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері
2013 жылғы шілде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДІА              - Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі
ІІМ              - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ             - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ИЖТМ             - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
МАМ              - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
БҒМ             - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
ККМ              - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Еңбекмині        - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
АШМ             - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қаржымині        - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ТЖМ              - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
ЭБЖМ             - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі.