О мерах по реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам Высшего Судебного Совета, судебной системы и статуса судей" и Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 150-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам Высшего Судебного Совета, судебной системы и статуса судей" и Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 декабря 2015 года № 150-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына Жоғары Сот Кеңесі, сот жүйесі мен судьялардың мәртебесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын және "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 150-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына Жоғары Сот Кеңесі, сот жүйесі мен судьялардың мәртебесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын және "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі − тізбе) бекітілсін.
2. Тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 150-ө өкімімен
бекітілген

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам Высшего Судебного Совета, судебной системы и статуса судей" и Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
п/п
Наименование нормативного правового акта Форма
акта
Ответственные государственные органы Срок
исполнения
Ответственное
лицо
1
2
3
4
5
6
1
О мерах по совершенствованию деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
АП (по согласованию)
декабрь 2015 года
Испанов И.С.
2

"Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына Жоғары Сот Кеңесі, сот жүйесі мен судьялардың мәртебесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын және "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
Жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ПӘ (келісім бойынша)
2015 жылғы желтоқсан
І.С. Испанов
2

О внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 26 июня 2001 года № 643 "Об утверждении положений, предусмотренных Конституционным законом Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" и от 3 ноября 2010 года № 1093 "Об утверждении Положения о Департаменте по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарате Верховного Суда Республики Казахстан)"
Указ Президента Республики Казахстан
ВС (по согласованию)
декабрь 2015 года
Испанов И.С.
3
О создании Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
ВС (по согласованию)
декабрь 2015 года
Испанов И.С.
4
Об утверждении Правил прохождения полиграфологического исследования кандидатами в судьи
постановление Правительства Республики Казахстан
ВСС (по согласованию)
февраль 2016 года
Смолин А.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АП - Администрация Президента Республики Казахстан
ВСС - Высший Судебный Совет Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сот аппараты) туралы ережені бекіту туралы" 2010 жылғы 3 қарашадағы № 1093 және "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңында көзделген ережелерді бекіту туралы" 2001 жылғы 26 маусымдағы № 643 жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЖС (келісім бойынша)
2015 жылғы желтоқсан
І.С. Испанов
3
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЖС (келісім бойынша)
2015 жылғы желтоқсан
І.С. Испанов
4
Полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖСК (келісім бойынша)
2016 жылғы ақпан
А.С. Смолин
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
ПӘ - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
ЖСК - Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты