О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 августа 2016 года № 61-р
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Установить, что министры несут персональную ответственность за деятельность возглавляемых ими государственных органов по реализации стратегических приоритетов и документов в соответствии с системой государственного планирования Республики Казахстан, ориентированной на результат.
3. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 ноября 2013 года № 180-р "О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан".
Премьер-Министр К. Масимов
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 августа 2016 года № 61-р
Распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан Масимов К.К.
Руководство деятельностью Правительства.
Стратегические вопросы экономической, финансовой, фискальной и таможенной политики, государственного бюджета.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Вопросы привлечения иностранных инвестиций и улучшения инвестиционного климата.
Вопросы информатизации и связи.
Вопросы обороны и правопорядка.
Вопросы развития нефтегазового сектора.
Вопросы макроэкономической политики.
Вопросы бюджетной, налоговой и таможенной политики.
Вопросы системы государственного планирования.
Вопросы управления государственными активами.
Вопросы финансового сектора.
Вопросы реализации административной реформы государственных органов.
Вопросы координации развития "электронного правительства".
Координация законотворческой деятельности.
Кадровые вопросы Правительства.
Руководство работой Республиканской бюджетной комиссии, Совета по экономической политике, Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики и других консультативно­совещательных органов, возглавляемых Премьер-Министром Республики Казахстан.
Вопросы развития государственного языка.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также Парламентом, Конституционным Советом, Верховным Судом, Генеральной прокуратурой и другими государственными органами.
Координация деятельности акционерных обществ "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", автономной организации образования "Назарбаев Университет", автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий".
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Сагинтаев Б.А.
Оперативные вопросы региональной политики.
Вопросы оперативного управления экономикой и региональной политики.
Вопросы охраны окружающей среды, использования природных ресурсов.
Вопросы развития строительства и модернизации жилищно-коммунального хозяйства.
Вопросы развития транспортной инфраструктуры и логистики с вхождением при необходимости в состав руководящего органа или наблюдательного совета юридических лиц с участием государства, а также организаций, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат указанным юридическим лицам, на основании решения Правительства.
Вопросы автоматизации государственных услуг.
Вопросы чрезвычайных ситуаций и мобилизационной работы.
Вопросы развития оборонно-промышленного комплекса.
Вопросы подготовки и прохождения отопительных сезонов.
Вопросы развития малого и среднего предпринимательства.
Вопросы деятельности социально-предпринимательских корпораций.
Вопросы торговой политики.
Вопросы космической деятельности.
Вопросы Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017.
Вопросы развития энергосбережения и повышения энергоэффективности, возобновляемых источников энергии, угольной промышленности, атомной промышленности и ядерной энергетики с вхождением при необходимости в состав руководящего органа или наблюдательного совета юридических лиц с участием государства, а также организаций, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат указанным юридическим лицам, на основании решения Правительства.
Вопросы развития государственно-частного партнерства, включая вопросы концессий.
Вопросы регулирования естественных монополий, развития конкуренции и защиты прав потребителей.
Вопросы тарифной политики.
Вопросы развития статистики.
Вопросы снижения административных барьеров для предпринимателей (вопросы "Doing Business").
Вопросы координации и реализации проектов Всемирного банка, Европейской комиссии, Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР).
Вопросы реализации государственной политики по увеличению доли казахстанского содержания при закупках товаров, работ и услуг организациями и государственными органами.
Вопросы развития промышленности, инноваций, технического регулирования, привлечения иностранных инвестиций, электроэнергетики, геологии и недропользования, нефтехимии, информационных технологий, туризма, экспортного контроля.
Вопросы развития золотодобывающей отрасли (разведка, добыча, переработка, реализация и ввоз-вывоз).
Вопросы развития логистики.
Вопросы координации развития специальных экономических и индустриальных зон.
Вопросы сотрудничества в рамках Всемирной торговой организации, Евразийского экономического союза.

Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 5 тамыздағы № 61-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу бекітілсін.
2. Министрлер өздері басқаратын мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының нәтижеге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес стратегиялық басымдықтар мен құжаттарды іске асыру жөніндегі қызметі үшін дербес жауапты болады деп белгіленсін.
3. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 12 қарашадағы № 180-ө өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министрі К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 5 тамыздағы
№ 61-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
К.Қ. Мәсімов
Үкіметтің қызметіне басшылық жасау.
Экономикалық, қаржы, фискалдық және кеден саясатының, мемлекеттік бюджеттің стратегиялық мәселелері.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелері.
Шетелдік инвестициялар тарту және инвестициялық ахуалды жақсарту мәселелері.
Ақпараттандыру және байланыс мәселелері.
Қорғаныс және құқықтық тәртіп мәселелері.
Мұнай-газ секторын дамыту мәселелері.
Макроэкономикалық саясат мәселелері.
Бюджет, салық және кеден саясатының мәселелері.
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің мәселелері.
Мемлекеттік активтерді басқару мәселелері.
Қаржы секторының мәселелері.
Мемлекеттік органдардың әкімшілік реформасын іске асыру мәселелері.
"Электрондық үкіметті" дамытуды үйлестіру мәселелері.
Заң шығару қызметін үйлестіру.
Үкіметтің кадр мәселелері.
Республикалық бюджет комиссиясының, Экономикалық саясат жөніндегі кеңестің, Экономиканы жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі басшылық ететін басқа да консультативтік-кеңесші органдардың жұмысына басшылық ету.
Мемлекеттік тілді дамыту мәселелері.
Қазақстан Республикасының Президентімен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да мемлекеттік органдармен қатынастарда Үкіметтің атынан өкілдік ету.
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" және "Бәйтерек" ұлттық басқару холдингі" акционерлік қоғамдарының, "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының, "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының қызметін үйлестіру.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
Б.Ә. Сағынтаев
Өңірлік саясаттың жедел мәселелері.
Экономиканы жедел басқару және өңірлік саясат мәселелері.
Қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды пайдалану мәселелері.
Құрылысты дамыту және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту мәселелері.
Көлік инфрақұрылымын және логистиканы дамыту мәселелері, қажет болған жағдайда Үкімет шешімінің негізінде мемлекет қатысатын заңды тұлғалар, сондай-ақ дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталдағы үлесінің) елу және одан да көп пайызы аталған заңды тұлғаларға тиесілі ұйымдардың басқарушы органының немесе байқаушы кеңесінің құрамына кіру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыру мәселелері.
Төтенше жағдайлар және жұмылдыру жұмысы мәселелері.
Қорғаныс-өнеркәсіп кешенін дамыту мәселелері.
Жылыту маусымдарына дайындық және оны өткізу мәселелері.
Шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту мәселелері.
Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар қызметі мәселелері.
Сауда саясаты мәселелері.
Ғарыш қызметінің мәселелері.
ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесі мәселелері.
Энергия үнемдеуді және энергия тиімділігін арттыруды, энергияның жаңартылатын көздерін, көмір өнеркәсібін, атом өнеркәсібін және ядролық энергетиканы дамыту мәселелері, қажет болған жағдайда Үкімет шешімінің негізінде мемлекет қатысатын заңды тұлғалар, сондай-ақ дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталдағы үлесінің) елу және одан да көп пайызы аталған заңды тұлғаларға тиесілі ұйымдардың басқарушы органының немесе байқаушы кеңесінің құрамына кіру.
Концессия мәселелерін қоса алғанда, мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту мәселелері.
Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті дамыту және тұтынушылардың құқығын қорғау мәселелері.
Тариф саясаты мәселелері.
Статистиканы дамыту мәселелері.
Кәсіпкерлер үшін әкімшілік кедергілерді азайту мәселелері ("Doing Business" мәселелері).
Дүниежүзілік Банктің, Еуропалық комиссияның, Экономикалық ынтымақтастық пен даму ұйымының (ЭЫДҰ) жобаларын үйлестіру және іске асыру мәселелері.
Ұйымдар мен мемлекеттік органдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуы кезінде қазақстандық қамту үлесін ұлғайту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру мәселелері.
Өнеркәсіпті, инновацияларды дамыту, техникалық реттеу, шетелдік инвестицияларды тарту, электр энергетикасы, геология және жер қойнауын пайдалану, мұнай химиясы, ақпараттық технологиялар, туризм, экспорттық бақылау мәселелері.
Алтын өндіру (барлау, ендіру, өңдеу, сату және әкелу-әкету) саласын дамыту мәселелері.
Логистиканы дамыту мәселелері.
Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарды дамытуды үйлестіру мәселелері.
Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымы, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ынтымақтастық мәселелері.

Вопросы координации реализации Государственной программы инфраструктурного развития "Нұрлы жол" на 2015-2019 годы, Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы.
Вопросы координации реализации Программы развития регионов до 2020 года.
Координация деятельности акционерных обществ "Национальная атомная компания "Казатомпром", "Национальная компания "Қазақстан темір жолы", "Фонд развития предпринимательства "Даму".
Замещает заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Назарбаеву Д.Н. в период ее отсутствия.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Назарбаева Д.Н.
Вопросы развития образования и науки.
Вопросы здравоохранения.
Вопросы социальной модернизации, социальной политики, занятости.
Вопросы развития спорта.
Вопросы религии.
Вопросы демографической и миграционной политики.
Вопросы информации.
Вопросы реализации проектов "Назарбаев Интеллектуальные школы", "Кәсіпқор".
Вопросы развития культуры.
Вопросы координации реализации государственной информационной политики.
Вопросы информационно-имиджевой работы внутри страны и за рубежом по продвижению бренда Казахстана, Всемирной зимней Универсиады 2017 года и Международной специализированной выставки "ЭКСПО-2017".
Вопросы координации реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016 - 2019 годы, Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016 - 2019 годы, Государственной программы "Информационный Казахстан - 2020".
Координация деятельности некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
Координация деятельности трехсторонних комиссий (республиканской, региональных и отраслевых) по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений.
Замещает заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мырзахметова А.И. в период его отсутствия.
Заместитель Премьер-Министра - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан Мырзахметов А.И.
Вопросы агропромышленного комплекса, земельных отношений, водных ресурсов, лесного хозяйства и животного мира.
Вопросы координации реализации Государственной программы управления водными ресурсами Казахстана.
Вопросы координации реализации Программы "Агробизнес-2020"Координация деятельности акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро".
Замещает Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Сагинтаева Б. А. в период его отсутствия.
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Кошанов Е.Ж.
Вопросы информационно-аналитического, правового, организационного, протокольного, документационного, материально-технического и иного обеспечения Премьер-Министра и руководства Правительства.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, по вопросам соблюдения государственной и исполнительской дисциплины, защиты государственных секретов и обеспечения информационной безопасности.
Контроль за исполнением актов и поручений Главы государства, данных Правительству, актов Правительства, поручений Премьер-Министра и его заместителей, протокольных решений заседаний Правительства.
Координация деятельности по созданию единой системы информационно-телекоммуникационного обеспечения государственных органов, в том числе информационных баз данных.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с Администрацией Президента, аппаратами палат Парламента и акиматами областей.
Обеспечение деятельности советов директоров акционерных обществ "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и "Национальный управляющий холдинг "Байтерек".

Инфрақұрылымды дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған "Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасын, Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2015-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыруды үйлестіру мәселелері.
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасын іске асыруды үйлестіру мәселелері.
"Қазатомпром" ұлттық атом компаниясы", "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамдарының қызметін үйлестіру.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Д.Н. Назарбаева болмаған кезеңде оны алмастырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Д.Н. Назарбаева
Білім беруді және ғылымды дамыту мәселелері.
Денсаулық сақтау мәселелері.
Әлеуметтік жаңғырту, әлеуметтік саясат, жұмыспен қамту мәселелері.
Спортты дамыту мәселелері.
Дін мәселелері.
Демографиялық және көші-қон саясаты мәселелері.
Ақпарат мәселелері.
"Назарбаев Зияткерлік мектептері", "Кәсіпқор" жобаларын іске асыру мәселелері.
Мәдениетті дамыту мәселелері.
Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыруды үйлестіру мәселелері.
Қазақстан брендін, 2017 жылғы Бүкіләлемдік қысқы Универсиаданы және "ЭКСПО-2017" халықаралық мамандандырылған көрмесін ілгерілету бойынша ел аумағында және шетелде ақпараттық-имидждік жұмыс мәселелері.
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016 - 2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын, Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2016 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, "Ақпараттық Қазақстан-2020" мемлекеттік бағдарламасын іске асыруды үйлестіру мәселелері.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру
Әлеуметтік әріптестік, әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі үшжақты комиссиялардың (республикалық, өңірлік, салалық) қызметін үйлестіру.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары А.И. Мырзахметов болмаған кезеңде оны алмастырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ауыл шаруашылығы министрі
А.И. Мырзахметов
Агроөнеркәсіптік кешен, жер қатынастары, су ресурстары, орман шаруашылығы және жануарлар әлемі мәселелері.
Қазақстанның су ресурстарын басқарудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруды үйлестіру мәселелері.
"Агробизнес-2020" бағдарламасын іске асыруды үйлестіру мәселелері.
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Б.Ә. Сағынтаев болмаған кезеңде оны алмастырады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы
Е.Ж. Қошанов
Премьер-Министрді және Үкіметтің басшылығын ақпараттық-талдау, құқықтық, ұйымдастырушылық, протоколдық, құжаттамалық, материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз ету мәселелері.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, ведомстволардың Үкіметтің шешімдерін дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру бөлігіндегі, мемлекеттік және орындаушылық тәртіпті сақтау, мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіру.
Мемлекет басшысының актілері мен Үкіметке берген тапсырмаларының, Үкімет актілерінің, Премьер-Министр мен оның орынбасарлары тапсырмаларының, Үкімет мәжілістерінің хаттамалық шешімдерінің орындалуын бақылау.
Мемлекеттік органдарды ақпараттық-телекоммуникациялық қамтамасыз етудің бірыңғай жүйесін, оның ішінде ақпараттық деректер қорын құру жөніндегі қызметті үйлестіру.
Үкіметтің кадр саясатын іске асыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру.
Премьер-Министр Кеңсесінің Президент Әкімшілігімен, Парламент палаталары аппараттарымен және облыс әкімдіктерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету.
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" және "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамдары директорлар кеңестерінің қызметін қамтамасыз ету.