О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам перехода Республики Казахстан к "зеленой экономике"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2016 года № 70-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам перехода Республики Казахстан к "зеленой экономике" (далее - перечень).
2. Ответственным государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие нормативные правовые и правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство энергетики Республики Казахстан о принятых мерах до 30 сентября 2016 года.
3. Министерству энергетики Республики Казахстан до 10 октября 2016 года представать оводнуф информацию о ходе исполнения настоящего распоряжения в Правительство Республики Казахстан.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 августа 2016 года № 70-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам перехода Республики Казахстан к "зеленой экономике"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 16.04.2021 № 82-р.
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение нормативного правового и правового акта
1 2 3 4 5 6
1.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Джаксалиев Б.М.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
август 2016 года
Нысанбаев Е.Н.
3.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 23 тамыздағы № 70-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының жауапты мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігін 2016 жылғы 30 қыркүйекке дейін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі 2016 жылғы 10 қазанға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне осы өкімнің орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 23 тамыздағы
№ 70-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 16.04.2021 № 82-ө өкімімен.
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актіні сапалы және уақтылы әзірлеу мен енгізуге жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Б.М. Жақсалиев
2.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2016 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
3.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 271 "Об утверждении Правил определения фиксированных тарифов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
декабрь 2016 года
Джаксалиев Б.М.
4.
Об утверждении Правил формирования и использования резервного фонда
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Джаксалиев Б.М.
5.
Об утверждении типового договора о подключении объектов по использованию возобновляемых источников энергии, а также порядка и сроков его заключения
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Джаксалиев Б.М.
6.
Об утверждении Правил формирования перечня энерго производящих организаций, использующих возобновляемые источники энергии
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Джаксалиев Б.М.
7.
Об утверждении Правил купли-продажи электроэнергии от нетто- потребителей
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Джаксалиев Б.М.
8.
Об утверждении Правил формирования плана размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Джаксалиев Б.М.
9.
Об утверждении критериев отнесения отходов потребления к вторичному сырью
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Садибеков Г.К.
10.
Об утверждении Правил учета отходов производства и потребления
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Садибеков Г.К.
11.
Об утверждении методики расчета тарифа на сбор, вывоз, утилизацию, переработку и захоронение твердых бытовых отходов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Садибеков Г.К.
12.
Об утверждении формы заполнения кадастровых дел по объектам размещения отходов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Садибеков Г.К.
13.
Об утверждении формы отчета по инвентаризации отходов и инструкции по ее заполнению
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2016 года
Садибеков Г.К.
14.
Об утверждении методики по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
август 2016 года
Нысанбаев Е.Н.
15.
Об утверждении единой системы классификации качества воды в водных объектах
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
август 2016 года
Нысанбаев Е.Н.
16.
Об утверждении методики разработки целевых показателей качества воды в поверхностных водных объектах и мероприятий по их достижению
совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра энергетики Республики Казахстан
МСХ,
МЭ
август 2016 года
Нысанбаев Е.Н.
17.
Об утверждении Правил и порядка государственного ведения мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель в Республике Казахстан и информационного банка данных о мелиоративном состоянии земель сельскохозяйственного назначения
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
август 2016 года
Нысанбаев Е.Н.
18.
Об утверждении укрупненных норм водопотребления и водоотведения для отдельных отраслей экономики
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
август 2016 года
Нысанбаев Е.Н.
19.
Об утверждении натуральных норм материально-технического оснащения техникой и оборудованием, норм расхода материалов для эксплуатационных затрат, норм положенности химических реактивов и лабораторной посуды, полевого снаряжения и специальной одежды, норм времени и загруженности работников гидрогеолого-мелиоративной службы для проведения мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
август 2016 года
Нысанбаев Е.Н.
20.
Об утверждении Правил управления бесхозяйными отходами, признанными решением суда поступившими в коммунальную собственность
решения маслихагов районов и городов областного значения, города республикан ского значения, столицы
МИО
август 2016 года
Айтмухаметов К.К.,
Аукенов Е.М.,
Отаров К.М.,
Абдраимов Г.Р.,
Искалиев Г.Н.,
Накпаев С.Ж.,
Мусин Д.М.,
Орынбеков Б.С.,
Конысбаева Б.Т.,
Мамалинов Ш.К.,
Нурмухамбетов Г.Т.,
Кожаниязов С.С.,
Амиржанов P.M.,
Касенов Б.К.,
Федяев А.В.,
Бокенбаев Ж.К.
21.
Об утверждении целевых показателей развития сектора возобновляемых источников энергии
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
декабрь 2016 года
Джаксалиев Б.М.
22.

"Тіркелген тарифтерді айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 271 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
4.
Резервтік қорды қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Б.М. Жақсалиев
5.
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін қосу туралы үлгілік шартты, сондай-ақ оны жасасу тәртібі мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Б.М. Жақсалиев
6.
Жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдардың тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Б.М. Жақсалиев
7.
Нетто-тұтынушылардан электр энергиясын сатып алу-сату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Б.М. Жақсалиев
8.
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Б.М. Жақсалиев
9.
Тұтыну қалдықтарын қайталама шикізатқа жатқызу өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Ғ.Қ. Сәдібеков
10.
Өндіріс және тұтыну қалдықтарын есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Ғ.Қ. Сәдібеков
11.
Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, әкетуге, кәдеге жаратуға, қайта өңдеуге және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Ғ.Қ. Сәдібеков
12.
Қалдықтарды орналастыру объектілері бойынша кадастрлық істерді толықтыру нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Ғ.Қ. Сәдібеков
13.
Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есеп нысанын және оны толықтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы тамыз
Ғ.Қ. Сәдібеков
14.
Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
15.
Су объектілеріндегі су сапасын жіктеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
16.
Жерүсті су объектілеріндегі су сапасының нысаналы көрсеткіштері мен оларға қол жеткізу жөніндегі іс-шараларды әзірлеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі мен Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, ЭМ
2016 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
17.
Қазақстан Республикасында суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйінің мониторингін және оны бағалауды және ауыл шаруашылығы мақсатында жерлердің мелиорациялық жай-күйі туралы деректер банкін мемлекеттік жүргізу қағидалары мен тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
18.
Экономиканың жекелеген салалары үшін су тұтынудың және су бұрудың ірілендірілген нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
19.
Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйінің мониторингін және оны бағалауды жүргізу үшін техникамен және жабдықпен материалдық-техникалық жарақтандырудың заттай нормаларын пайдалану шығындары үшін материалдардың жұмсалу нормаларын химиялық реактивтер мен зертхана ыдыстарының, далалық жарақтардың және арнайы киімдердің тиесілілік нормаларын, гидрогеологиялық мелиоративтік қызмет жұмыскерлерінің уақыт пен жұмыс жүктемесі нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
20.
Сот шешімімен коммуналдық меншікке түскен болып танылған иесіз қалдықтарды басқару қағидаларын бекіту туралы
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалар, республикалық маңызы бар қала, астана мәслихаттарының шешімдері
ЖАО
2016 жылғы тамыз
Қ.Қ. Айтмұхаметов, Е.М. Әукенов, Қ.М. Отаров, Ғ.Р. Әбдірайымов, Ғ.Н. Есқалиев, С.Ж. Нақпаев, Д.М. Мусин, Б.С. Орынбеков, Б.Т Қонысбаева, Ш.К. Мамалинов, Ғ.Т. Нұрмұхамбетов, С.С. Қожаниязов, Р.М. Әміржанов, Б.К. Қасенов, А.В. Федяев, Ж.Қ. Бөкенбаев
21.
Жаңартылатын Энергия көздері секторын дамытудың нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
22.

Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 16.04.2021 № 82-р.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МИО - местные исполнительные органы районов и городов областного значения, города республиканского значения, столицы;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан.

Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 16.04.2021 № 82-ө өкімімен.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ЖАО - аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.