О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 10 января 2018 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оценочной деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 22-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 10 января 2018 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оценочной деятельности" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах
Премьер-Министр
Республик Казахстан
Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года 22-р
Перечень

2018 жылғы 10 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бағалау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 22-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған 2018 жылғы 10 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бағалау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 22-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Законов Республики Казахстан от 10 января 2018 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оценочной деятельности"
№ п/п Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, организация, ответственные за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременноcть разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ,
МФ
май 2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.,
Бекетаев Р.Б.
2.

2018 жылғы 10 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бағалау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган, ұйым
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині, Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Ж.Б. Ешмағамбетов Р.Б.Бекетаев
2.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ
июнь 2018 года
Жумагулов А.Н.
3.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 21 ноября 2002 года № 171 и Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2002 года № 597 "Об утверждении Правил по применению субъектами оценочной деятельности требований к методам оценки предприятия, как имущественного комплекса"
совместный
приказ
МЮ, МФ
май 2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.,
Бекетаев Р.Б.
4.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 4 апреля 2016 года № 147 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 марта 2016 года № 149 "Об утверждении проверочного листа в области оценочной деятельности"
совместный
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
5.
О признании утратившими силу некоторых приказов
приказ
МЮ
май 2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
6.
О признании утратившими силу некоторых приказов
приказ
МФ
июль 2018 года
Бекетаев Р.Б.
7.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 38 "Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на Интернет-портале открытых данных"
приказ
МЮ
май 2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
8.
Об утверждении требований к форме и содержанию отчета об оценке
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
9.
Об утверждении правил проведения экспертизы отчета об оценке, требований к экспертному заключению и порядку его утверждения
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
10.
Об утверждении стандартов оценки
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
11.
Об утверждении типовой программы обучения, профессиональной переподготовки в области оценочной деятельности и объема часов
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
12.
Об утверждении правил проведения квалификационного экзамена для подтверждения квалификации кандидатов в оценщики, эксперты
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
13.
Об утверждении типового кодекса деловой и профессиональной этики оценщиков и требований к рассмотрению палатой оценщиков обращений касательно нарушения ее членами требований Закона "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан", стандартов и правил палаты оценщиков
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
14.
Об утверждении формы и правил ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
15.
Об утверждении формы представления информации о деятельности палаты оценщиков и его членов
приказ
МФ
май 2018 года
Бекетаев Р.Б.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2018 жылғы маусым
А.Н.Жұмағұлов
3.
"Бағалау қызметі субъектілерінің кәсіпорынды мүлік кешені ретінде бағалау әдістеріне қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 21 қарашадағы № 171 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 2 желтоқсандағы № 597 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен бұйрық
Әділетмині, Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Ж.Б. Ешмағамбетов Р.Б. Бекетаев
4.
"Бағалау қызметі саласындағы тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 4 сәуірдегі № 147 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 149 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
5.
Кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы мамыр
Ж.Б. Ешмағамбетов
6.
Кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы шілде
Р.Б. Бекетаев
7.
"Ашық деректердің Интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 38 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы мамыр
Ж.Б. Ешмағамбетов
8.
Бағалау туралы есептің нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
9.
Бағалау туралы есепке сараптама жүргізу қағидаларын, сараптамалық қорытындыға қойылатын талаптарды және оны бекіту тәртібін бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
10.
Бағалау стандарттарын бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
11.
Бағалау қызметі саласындағы оқытудың, кәсіптік қайта даярлаудың үлгілік
бағдарламасын және сағаттар көлемін бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
12.
Бағалаушыларға, сарапшыларға үміткерлердің біліктілігін растау үшін біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
13.
Бағалаушылардың іскерлік және кәсіптік әдебінің үлгілік кодексін және өз мүшелерінің "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, бағалаушылар палатасының стандарттары мен қағидаларының талаптарын бұзуына қатысты өтініштерді бағалаушылар палатасының қарауына қойылатын талаптарды бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
14.
Бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің тізілімдерін жүргізу нысаны мен қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
15.
Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат ұсыну нысанын бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы мамыр
Р.Б. Бекетаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі.