О закреплении индикаторов субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 мая 2018 года № 53-р
В целях улучшения делового климата в регионах и внедрения субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка:
1. Утвердить прилагаемые:
1) закрепление индикаторов субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка за государственными и местными исполнительными органами;
2) План работы по внедрению субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка в Республике Казахстан (далее - План).
2. Государственным органам, акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) принять меры по реализации Плана;
2) направлять в Министерство национальной экономики Республики Казахстан информацию о ходе реализации Плана.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана в сроки, установленные в Плане.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Досаева Е.А.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 мая 2018 года № 53-р
Закрепление
индикаторов субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка за государственными и местными исполнительными органами
п/п
Индикатор Центральный
государственный орган
Государственные и местные исполнительные органы
1 2 3 4
1.
Открытие предприятий
МЮ
акиматы, департаменты юстиции областей, городов Астаны и Алматы
2.
Регистрация собственности
МЮ
акиматы, департаменты юстиции областей. городов Астаны и Алматы
3.
Получение разрешения на строительство
МИР
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
4.
Подключение к системе электроснабжения
МЭ
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан.
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 мая 2018 года № 53-р
План работы по внедрению субнационального рейтинга "Doing Business" в Республике Казахстан
п/п
Наименования
мероприятий
Формы
завершения
Сроки
исполнения
Ответственные
исполнители
1 2 3 4 5
1.
Организация и проведение в городе Астане презентации запуска исследования "Субнациональный рейтинг "Doing Business" в Казахстане с участием экспертов Всемирного банка, заинтересованных государственных органов и местных исполнительных органов областей
совещание
апрель 2018 года
МНЭ, МЮ, МИР, МЭ,
акиматы, департаменты юстиции областей, городов Астаны и Алматы. АО "ИЭИ" (по согласованию)
2.
Представление информации экспертам Всемирного банка по субнациональному рейтингу "Doing Business"
информация во Всемирный банк
июль-октябрь 2018 года
МНЭ, МЮ, МИР, МЭ, акиматы, департаменты юстиции областей, городов Астаны и Алматы, АО "ИЭИ" (по согласованию)
3.
Встречи экспертов Всемирного банка в регионах с государственными и местными исполнительными органами по обсуждению результатов сбора данных исследования "Субнациональный рейтинг "Doing Business"
протокол встреч
ноябрь-декабрь 2018 года
МНЭ, МЮ, МИР, МЭ, акиматы, департаменты юстиции областей, городов Астаны и Алматы. АО "ИЭИ" (по согласованию)
4.
Отчет о проведенной работе по внедрению субнационального рейтинга "Doing Business"
отчет в Правительство Республики Казахстан
декабрь 2018 года
МНЭ. МЮ, МИР. МЭ
5.
Презентация отчета по результатам проведенного исследования "Субнациональный рейтинг "Doing Business" с участием экспертов Всемирного банка, заинтересованных государственных органов и местных исполнительных органов областей
совещание
июнь 2019 года
МНЭ, МЮ, МИР, МЭ, акиматы, департаменты юстиции областей, городов Астаны и Алматы, АО "ИЭИ" (по согласованию)
6.
Отчет по результатам проведенного исследования "Субнациональный рейтинг "Doing Business"
отчет в Правительство Республики Казахстан
июль 2019 года
МНЭ, МЮ, МИР, МЭ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан;
АО "ИЭИ" - акционерное общество "Институт экономических исследований".

Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісінің индикаторларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 4 мамырдағы № 53-ө өкімі
Өңірлердегі іскерлік ахуалды жақсарту және Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісін енгізу мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісінің индикаторларын мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға бекіту;
2) Қазақстан Республикасында Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісін енгізу жөніндегі жұмыс жоспары (бұдан әрі — Жоспар) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) Жоспарды іске асыру бойынша шаралар қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда белгіленген мерзімде Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.А. Досаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 4 мамырдағы
№ 53-ө өкімімен
бекітілген
Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісінің индикаторларын мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға бекіту
Р/с №
Индикатор
Орталық мемлекеттік орган
Мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар
1
2
3
4
1.
Кәсіпорындар ашу
Әділетмині
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, әділет департаменттері
2.
Меншікті тіркеу
Әділетмині
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, әділет департаменттері
3.
Құрылысқа рұқсат алу
ИДМ
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
4.
Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу
ЭМ
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 4 мамырдағы
№ 53-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасында "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісін енгізу жөніндегі жұмыс жоспары
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
Жауапты орындаушы
1
2
3
4
5
1.
Астана қаласында Дүниежүзілік банк сарапшыларының, мүдделі мемлекеттік органдар мен облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қатысуымен Қазақстанда "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісі" зерттеуін іске қосу таныстырылымын ұйымдастыру және өткізу
кеңес
2018 жылғы сәуір
ҰЭМ, Әділетмині, ИДМ, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, әділет департаменттері, "ЭЗИ" АҚ (келісім бойынша)
2.
Дүниежүзілік банк сарапшыларына "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісі бойынша ақпарат беру
Дүниежүзілік банкке ақпарат
2018 жылғы шілде-қазан
ҰЭМ, Әділетмині, ИДМ, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері. әділет департаменттері, "ЭЗИ" АҚ (келісім бойынша)
3.
Дүниежүзілік банк сарапшыларының өңірлерде мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісі" зерттеуінің деректерін жинау нәтижелерін талқылау бойынша кездесулері
кездесулердің хаттамасы
2018 жылғы қараша-желтоқсан
ҰЭМ, Әділетмині, ИДМ, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, әділет департаменттері, "ЭЗИ" АҚ (келісім бойынша)
4.
"Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісін енгізу жөнінде жүргізілген жұмыс туралы есеп
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ, Әділетмині, ИДМ, ЭМ
5.
Дүниежүзілік банк сарапшыларының, мүдделі мемлекеттік органдар мен облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қатысуымен жүргізілген "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісі" зерттеуінің нәтижелері бойынша есептің таныстырылымы
кеңес
2019 жылғы маусым
ҰЭМ, Әділетмині, ИДМ, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, әділет департаменттері, "ЭЗИ" АҚ (келісім бойынша)
6.
"Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингісі" жүргізілген зерттеуінің нәтижелері бойынша есеп
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
2019 жылғы шілде
ҰЭМ, Әділетмині, ИДМ, ЭМ
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
"ЭЗИ" АҚ - "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы.