О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 16 мая 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архивного дела"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 июня 2018 года № 72-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 16 мая 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архивного дела" (далее - перечень).
2. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 июня 2018 года № 72-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне архив ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 15 маусымдағы № 72-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне архив ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 15 маусымдағы
№ 72-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 16 мая 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архивного дела"
п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
2.
Об утверждении Правил комплектования, хранения, учета и использования документов Национального архивного фонда и других архивных документов государственными и специальными государственными архивами
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
3.
Об утверждении Правил приема, хранения, учета и использования документов Национального архивного фонда и других архивных документов ведомственными и частными архивами
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
4.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне архив ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
2.
Ұлттық архив қорының құжаттарын және басқа да архивтік құжаттарды мемлекеттік және арнаулы мемлекеттік архивтердің жинақтау, сақтау, есепке алу мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
3.
Ұлттық архив қорының құжаттарын және басқа да архивтік құжаттарды ведомстволық және жеке архивтердің қабылдау, сақтау, есепке алу мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов:
4.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
5.
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
6.
Об утверждении типовых штатов государственных архивов
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
7.
Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными архивами
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
МФ
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
8.
Об утверждении Правил централизованного государственного учета
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
9.
Об утверждении Правил создания и хранения Государственного страхового фонда копий документов
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
10.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра культуры и спорта Республики Казахстан
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2018 года
Кожагапанов Е.Т.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
5.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
6.
Мемлекеттік архивтердің үлгілік штаттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
7.
Мемлекеттік архивтердің тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) ақылы түрлерін өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ Қаржымині
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
8.
Орталықтандырылған мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
9.
Құжаттар көшірмелерінің мемлекеттік сақтандыру қорын құру және сақтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
10.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2018 жылғы шілде
Е.Т. Қожағапанов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі.