Об утверждении Комплексного плана мер по улучшению индикаторов рейтинга "Doing Business" Всемирного банка на 2018 год
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2018 года № 107-р
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план мер по улучшению индикаторов рейтинга "Doing Business" Всемирного банка на 2018 год (далее - Комплексный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять меры по реализации Комплексного плана;
2) направить до 15 декабря 2018 года в Министерство национальной экономики Республики Казахстан информацию о ходе реализации Комплексного плана.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Комплексного плана до 30 декабря 2018 года.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 августа 2018 года № 107-р
Комплексный план мер по улучшению индикаторов рейтинга "Doing Business" Всемирного банка на 2018 год
п/п
Мера Предлагаемые
мероприятия
Форма
завершения
Ответственные Сроки
исполнения
1 2 3 4 5 6
1. Индикатор "Открытие предприятий"
1
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МЮ, МТСЗН,
НБ (по согласованию)
ежемесячно
2. Индикатор "Регистрация собственности"
2
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МЮ, НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (по согласованию)
ежемесячно
3
Внедрение услуги по удостоверению подлинности подписей (безнотариальная сделка) во фронт-офисах НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" в течение одного дня
Организация рабочих мест во фронт-офисах НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" для регистраторов, обеспечивающих доступ к архиву регистрационных дел
статистическая информация (отчет по количеству сделок)в Департамент недвижимости НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (по согласованию), МЮ
сентябрь 2018 года
4
Обеспечение полноты охвата территории всей страны земельным кадастром
Проработка вопроса о создании публичной кадастровой карты в рамках формирования Единого государственного кадастра недвижимости
информация в МНЭ
МСХ, МЮ, НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (по согласованию)
декабрь 2018 года

Дүниежүзілік Банктің "Doing Business" рейтингісі индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың 2018 жылға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 23 тамыздағы № 107-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Дүниежүзілік Банктің "Doing Business" рейтингісі индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың 2018 жылға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі - Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша):
1) Кешенді жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) 2018 жылғы 15 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі 2018 жылғы 30 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 23 тамыздағы
№ 107-ө өкіміне
қосымша
Дүниежүзілік банктің "Doing Business" рейтингісі индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың 2018 жылға арналған кешенді жоспары
Р/с
Шара
Ұсынылатын іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Жауаптылар
Орындау мерзімдері
1
2
3
4
5
6
1. "Кәсіпорындар ашу" индикаторы
1
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Әділетмині, Еңбекмині, ҰБ (келісім бойынша)
ай сайын
2. "Меншікті тіркеу" индикаторы
2
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Әділетмині, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ (келісім бойынша)
ай сайын
3
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ фронт-офистарында қолтаңбалардың төлнұсқалығын бір күннің ішінде куәландыру (нотариатсыз мәміле) бойынша көрсетілетін қызметті енгізу
Тіркеу істерінің архивіне рұқсат беруді қамтамасыз ететін тіркеушілер үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ фронт офистарында жұмыс орындарын ұйымдастыру
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ-ның Жылжымайтын мүлік департаментіне статистикалық ақпарат (мәмілелер саны бойынша есеп)
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ (келісім бойынша), Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
4
Бүкіл ел аумағының жер кадастрымен толық қамтылуын қамтамасыз ету
Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастрын қалыптастыру шеңберінде жария кадастр картасын жасау мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
АШМ, Әділетмині, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан

3. Индикатор "Исполнение контрактов"
5
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиции Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
ВС (по согласованию), МЮ
ежемесячно
6
Публикация в открытом доступе следующих отчетов (статистики) о результатах работы суда надлежащей юрисдикции, позволяющих отслеживать эффективность его работы, контролировать движение дел в суде и обеспечивать соблюдение установленных сроков:
1) отчет о продолжительности рассмотрения дел;
2) отчет о соотношении количества судебных дел, по которым вынесено решение, к числу зарегистрированных дел;
3) отчет о длительности рассмотрения находящихся в производстве дел;
4) отчет о движении конкретного дела
Публикация на интернет- ресурсе Верховного Суда отчетов (статистики) о деятельности районных судов, а также специализированных экономических судов по рассмотрению гражданских дел
публикация на интернет-ресурсе Верховного Суда
ВС (по согласованию)
декабрь 2018 года
7
Улучшение показателя "Публикация в открытом доступе судебных решений"
Модернизация базы "Банк судебных актов", проведение разъяснительной работы для населения и представителей бизнеса по применению базы "Банк судебных актов"
информация в МНЭ
ВС (по согласованию)
декабрь 2018 года
8
Автоматизация процедуры запроса счетов должников по исполнительному производству, наложение/снятие обременения на счета должников, отправка инкассового распоряжения, получение информации об исполнении инкассового распоряжения, отзыв инкассового распоряжения
Отправка санкционированных электронных постановлений судебных исполнителей в банки второго уровня
информация в МНЭ
МЮ, БВУ (по согласованию), ВС (по согласованию), МИК
декабрь 2018 года
9
Прием онлайн-оплаты задолженности по исполнительным производствам с автоматическим прекращением исполнительного производства и отменой мер обеспечения (снятие арестов)
Интеграция АИС ОИП с информационными системами БВУ в части передачи наличия исполнительного производства и передачи сумм задолженности с платежными реквизитами. Получение информации о погашении суммы задолженности с запуском функционала по автоматическому прекращению исполнительного производства и отмене мер обеспечения
информация в МНЭ
МЮ, БВУ (по согласованию), МИК, ВС (по согласованию)
декабрь 2018 года
4. Индикатор "Получение кредитов"
10
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиции Казахстана в рейтинге "Doing Business", в том числе в части раскрытия информации по услугам, предоставляемым кредитным бюро
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
НБ (по согласованию)
ежемесячно
11
Проведение мероприятий по предоставлению кредитным бюро услуг с добавленной стоимостью (в части оценки кредитоспособности заемщиков)
Оказание АО "Государственное кредитное бюро" услуг по кредитному скорингу
информация в МНЭ
НБ (по согласованию)
декабрь 2018 года

3. "Келісімшарттарды орындау" индикаторы
5
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ЖС (келісім бойынша), Әділетмині
ай сайын
6
Сот жұмысының тиімділігін қадағалауға, соттағы істердің қозғалысын бақылауға және белгіленген мерзімдердің сақталуын қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін, тиісті юрисдикция соты жұмысының нәтижелері туралы мынадай есептерді (статистика) ашық қолжетімділікте жариялау:
1) істерді қараудың ұзақтығы туралы есеп;
2) шешім шығарылған сот істері санының тіркелген істер санымен арақатынасы туралы есеп;
3) іс-жүргізудегі істердің қаралу ұзақтығы туралы есеп;
4) нақты істің қозғалысы туралы есеп
Жоғарғы Соттың интернет-ресурсында аудандық соттардың, оның ішінде мамандандырылған экономикалық соттардың азаматтық істерді қарау бойынша қызметі туралы есептерді (статистика) жариялау
Жоғарғы Соттың интернет-ресурсындағы жарияланым
ЖС (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
7
"Сот шешімдерін ашық түрде жариялау" көрсеткішін жақсарту
"Сот актілері банкін" жаңғырту, халық және бизнес өкілдері үшін "Сот актілері банкін" қолдану бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ЖС (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
8
Атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлердің шоттарына сұрау салу рәсімін автоматтандыру, борышкерлердің шоттарына ауыртпалық қою/алып тастау, инкассалық өкімді жіберу, инкассалық өкімнің орындалғаны туралы ақпарат алу, инкассалық өкімді кері қайтарып алу
сот орындаушыларының санкцияланған электрондық қаулыларын екінші деңгейдегі банктерге жіберу
ҰЭМ-ге ақпарат
Әділетмині, ЕДБ (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша), АКМ
2018 жылғы желтоқсан
9
Атқарушылық іс жүргізуді автоматты түрде тоқтатумен және қамтамасыз ету шараларын жоя отырып (тыйымдарды алып тастау) атқарушылық іс жүргізулер бойынша берешекке онлайн төлемді қабылдау
атқарушылық іс жүргізудің болуы туралы ақпарат беру және төлем деректемелерімен қоса берешек сомасын беру бөлігінде АІЖО ААЖ-сын ЕДБ-нің ақпараттық жүйелерімен ықпалдастыру Атқарушылық іс жүргізуді автоматты түрде тоқтату және қамтамасыз ету шараларын жою функционалын іске қоса отырып, берешек сомасының өтелгендігі туралы ақпарат алу
ҰЭМ-ге ақпарат
Әділетмині, ЕДБ (келісім бойынша), АКМ, ЖС (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
4. "Кредиттер алу" индикаторы
10
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша, оның ішінде кредиттік бюро ұсынатын қызметтер бойынша ақпаратты ашып көрсету бөлігінде құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
ай сайын
11
Кредиттік бюроның қосымша құны бар (қарыз алушылардың кредиттік қабілетін бағалау бөлігінде) қызметтерді ұсынуы жөніндегі іс-шараларды өткізу
"Мемлекеттік кредиттік бюро" АҚ-ның кредиттік скоринг қызметтерін көрсетуі
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан

5. Индикатор "Защита миноритарных инвесторов"
12
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиции Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
НБ (по согласованию)
ежемесячно
6. Индикатор "Получение разрешения на строительство"
13
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МИР
ежемесячно
14
Проведение информационной работы по нововведениям в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
Проведение пресс-туров в регионах для заинтересованных МИО и предпринимательского сообщества с освещением в региональных СМИ
освещение в СМИ (региональная пресса и телевидение)
МИР
декабрь 2018 года
15
Проведение мониторинга процедур, входящих в состав индикатора "Разрешение на строительство"
Запрос в акимат города Алматы о ежемесячном предоставлении отчета по процедурам, входящим в состав индикатора "Разрешение на строительство"
информация в МНЭ
МИР
декабрь 2018 года
7. Индикатор "Международная торговля"
16
Сокращение временных и стоимостных затрат, возникающих при экспортных отправках товаров 72 номенклатурной группы (черные металлы) Единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии 16 июля 2012 года№ 54
Информационное освещение проводимой работы по упрощению отправок на экспорт на корпоративных информационных ресурсах
информация в МНЭ
МИР, АО "Ж "КТЖ" (по согласованию)
ежеквартально
17
Сокращение финансовых затрат на заполнение деклараций на товары
Обеспечение заполнения деклараций на товары по направлению "Экспорт таможенными органами"
информация в МНЭ в разрезе регионов
МФ
ежемесячно
18
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МФ,
МИР
ежемесячно
19
Мониторинг реформ, проведенных государственными и заинтересованными органами в целях улучшения показателей индикатора "Международная торговля"
Выезд в г. Алматы для осуществления мониторинга экспорта товаров
информация в МНЭ
МНЭ, МФ, МИР, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
сентябрь 2018 года
20
Внедрение принципа "Единое окно" при экспортно-импортных операциях
Внедрение принципа "Единое окно" по экспортно-импортным операциям
информация в МНЭ
МФ, М3, МСХ, МИР
декабрь 2018 года
21
Реконструкция, модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на внешней границе ЕАЭС
Реконструкция, модернизация и дооснащение пунктов пропуска
информация в МНЭ
МФ
декабрь 2018 года
22
Сокращение временных и финансовых затрат на выдачу сертификатов соответствия
Упрощение процедур выдачи сертификата соответствия на экспортируемые товары
информация в МНЭ
МИР, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года

5. "Миноритарлық инвесторларды қорғау" индикаторы
12
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
ай сайын
6. "Құрылысқа рұқсат алу" индикаторы
13
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ИДМ
ай сайын
14
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жұмыстар бойынша ақпараттық жұмыстар жүргізу
Өңірлік БАҚ-та жариялай отырып, мүдделі ЖАО мен кәсіпкерлік қоғамдастық үшін өңірлерде баспасөз турларын өткізу
БАҚ-та жариялау (өңірлік баспасөз және телевизия)
ИДМ
2018 жылғы маусым, желтоқсан
15
"Құрылысқа рұқсат алу" индикаторының құрамына кіретін рәсімдерге мониторинг жүргізу
Алматы қаласының әкімдігіне "Құрылысқа рұқсат алу" индикаторының құрамына кіретін рәсімдер бойынша ай сайынғы есеп беру туралы сұрау салу
ҰЭМ-ге ақпарат
ИДМ
2018 жылғы маусым, желтоқсан
7. "Халықаралық сауда" индикаторы
16
Еуразиялық экономикалық комиссияның 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы мен Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің 72 номенклатуралық тобы тауарларын (қара металдар) экспорттық жөнелтулер кезінде туындайтын уақыт бойынша және құндық шығындарды қысқарту
Корпоративтік ақпараттық ресурстарда экспортқа жөнелтулерді оңтайландыру бойынша жүргізіліп жатқан жұмысты ақпараттық жариялау
ҰЭМ-ге ақпарат
ИДМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
тоқсан сайын
17
Тауарларға декларацияларды толтыруға арналған қаржы шығындарын қысқарту
"Кеден органдарымен экспорттау" бағыты бойынша тауарларға декларацияларды толтыруын қамтамасыз ету
Өңірлер бөлінісінде ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
ай сайын
18
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині, ИДМ
ай сайын
19
Халықаралық сауда индикаторының көрсеткіштерін жақсарту мақсатында мемлекеттік және мүдделі органдар жүргізген реформаларды мониторингтеу
Тауарлар экспортын мониторингтеуді жүзеге асыру үшін Алматы қаласына бару
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, ИДМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
20
Экспорттық-импорттық операциялар кезінде бірыңғай терезені енгізу
"Экспорттық-импорттық операциялар бойынша "Бірыңғай терезе" қағидатын енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині, ДСМ, АШМ, ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
21
ЕАЭО сыртқы шекарасындағы өткізу пункттерін реконструкциялау, жаңғырту және техникалық толық жарақтандыру
Өткізу пункттерін реконструкциялау, жаңғырту және толық жарақтандыру
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2018 жылғы желтоқсан
22
Сәйкестік сертификаттарын беруге жұмсалатын уақыт және қаржы шығындарын қысқарту
Экспортталатын тауарларға сәйкестік сертификатын беру рәсімдерін жеңілдету
ҰЭМ-ге ақпарат
ИДМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан

8. Индикатор "Подключение к системе электроснабжения"
23
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МЭ, (территориальные департаменты), акимат города Алматы
ежемесячно
24
Определение удовлетворенности потребителей электрической энергии качеством электрической энергии, ее поставки, а также по соблюдению энергетическими предприятиями сроков и требований законодательства РК в области электроэнергетики в части подключения к электрическим сетям
Направление запросов потребителям электрической энергии (представителям малого и среднего бизнеса)
информация в МНЭ
МЭ, (территориальные департаменты), акимат города Алматы
декабрь 2018 года
25
Введение административной ответственности за нарушение порядка и сроков выдачи актов разграничения балансовой принадлежности электрических сетей и эксплуатационной ответственности сторон принадлежности, заключение договоров электроснабжения, пломбирования системы коммерческого учета электрической энергии, согласование энергопередающими организациями проектной документации на строительство, реконструкцию или модернизацию электроустановок потребителей
Внесение изменений и дополнений в Кодекс РК "Об административных правонарушениях"
информация в МНЭ
МЭ
декабрь 2018 года
9. Индикатор "Разрешение неплатежеспособности"
26
Проведение разъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МФ
ежемесячно
27
Совершенствование процедур реабилитации и банкротства
Разработка проекта Закона РК "О внесении и изменений и дополнений в некоторые законодательные акты РК по вопросам совершенствования процедур реабилитации и банкротства"
проект Закона
МФ
декабрь 2018 года
10. Индикатор "Налогообложение"
28
Проведение разъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МФ
ежемесячно
29
Проработка нового формата и разработка концепции нового метода администрирования косвенных налогов для упрощения исчисления и уплаты, а также сокращение сроков возврата НДС
Разработка метода и процедур администрирования НДС, разработка методологии и адаптация к законодательству РК, а также разработка технических требований к информационной системе по администрированию НДС с использованием технологии Blockchain
техническое
задание
МФ
декабрь 2018 года
30
Определение концепции возврата превышения по налогу на добавленную стоимость для всех категорий налогоплательщиков
Разработка алгоритма, бизнес-процессов и порядка возврата превышения по налогу на добавленную стоимость для всех категорий налогоплательщиков
информация в МНЭ
МФ
декабрь 2018 года

8. "Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу" индикаторы
23
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ЭМ (аумақтық департаменттері), Алматы қаласының әкімдігі
ай сайын
24
Электр энергиясын тұтынушылардың электр энергиясының сапасына, оның жеткізілуіне, сондай-ақ энергетика кәсіпорындарының электр желілеріне қосу бөлігінде ҚР электр энергетикасы саласындағы заңнамасының мерзімдері мен талаптарының сақталуына қанағаттануын айқындау
Электр энергиясын тұтынушыларға (шағын және орта бизнес өкілдеріне) сұрау салулар жіберу
ҰЭМ-ге ақпарат
ЭМ (аумақтық департаменттері), Алматы қаласының әкімдігі
2018 жылғы желтоқсан
25
Электр желілерінің баланстық тиесілігінің және тиесілік тараптардың пайдалану жауапкершілігінің аражігін ажырату актілерін беру, электрмен жабдықтау шарттарын жасасу, электр энергиясын коммерциялық есепке алу жүйесін пломбалау тәртібі мен мерзімдерін бұзғаны үшін әкімшілік жауаптылықты енгізу, электр беру ұйымдарының тұтынушылардың электр қондырғыларын салуға, реконструкциялауға немесе жаңғыртуға арналған жобалау құжаттамасын келісуі
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" ҚР Кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ЭМ
2018 жылғы желтоқсан
9. "Төлем қабілетсіздігін шешу" индикаторы
26
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
ай сайын
27
Оңалту және банкроттық рәсімдерін жетілдіру
ҚР кейбір заңнамалық актілеріне "оңалту және банкроттық рәсімдерін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР Заңының жобасын әзірлеу
Заң жобасы
Қаржымині
2018 жылғы желтоқсан
10. "Салық салу" индикаторы
28
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
ай сайын
29
Есептеу мен төлеуді жеңілдету үшін жанама салықтарды әкімшілендірудің жаңа форматын пысықтау және жаңа әдісінің тұжырымдамасын әзірлеу, сондай-ақ ҚҚС-ты қайтару мерзімін қысқарту
ҚҚС-ты әкімшілендіру әдісі мен рәсімдерін әзірлеу, әдіснаманы әзірлеу және ҚР заңнамасына бейімдеу, сондай-ақ Blockchain технологиясын пайдалана отырып, ҚҚС-ты әкімшілендіру жөніндегі ақпараттық жүйеге қойылатын техникалық талаптарды әзірлеу
техникалық тапсырма
Қаржымині
2018 жылғы желтоқсан
30
Салық төлеушілердің барлық санаттары үшін қосылған құн салығы бойынша асып кетуді қайтару тұжырымдамасын айқындау
Бизнес-процестердің және салық төлеушілердің барлық санаттары үшін қосылған құн салығы бойынша асып кетуді қайтару тәртібінің алгоритмін әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2018 жылғы желтоқсан

11. Индикатор "Защита прав работника"
31
Совершенствование трудового законодательства
Выработка предложений по совершенствованию трудового законодательства, в том числе по совершенствованию законодательства по вопросам деятельности профессиональных союзов с участием представителей работников и работодателей
информация в МНЭ
МТСЗН, НПП "Атамекен", ФПРК (по согласованию)
ноябрь 2018 год
32
Повышение информированности работодателей и работников по вопросам применения трудового законодательства
Проведение информационноразъяснительной работы по вопросам защиты прав работников с учетом положений нового Трудового кодекса РК
информация в МНЭ
МТСЗН, НПП "Атамекен" (по согласованию), ФПРК (по согласованию), МИО
декабрь 2018 года
Проведение заседаний трехсторонних комиссий на отраслевом и региональном уровнях, круглых столов по вопросам трудового законодательства с участием социальных партнеров
информация в МНЭ
МТСЗН, МИР, МЮ, МНЭ, М3, МЭ, МИО
декабрь 2018 года
Принятие мер по увеличению охвата предприятий и организаций республики коллективными договорами, проведение встреч с международными экспертами по вопросам усиления социального партнерства
33
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business"
Выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МТСЗН, НПП "Атамекен", ФПРК (по согласованию)
декабрь 2018 гола
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РК - Республика Казахстан;
ЕАЭС - Евразийский экономический союз;
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан;
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан;
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан;
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан;
М3 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МИО - местные исполнительные органы;
НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" - некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
НПП "Атамекен" - Национальная палата предпринимателей "Атамекен";
АО "НК "КТЖ" - акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Teмip жолы"
ФПРК - Федерация профсоюзов Республики Казахстан;
СМИ - средства массовой информации;
БВУ - банки второго уровня;
НДС - налог на добавленную стоимость;
АИС ОИП - автоматизированная информационная система "Органов исполнительного производства".

11. "Жұмыскердің құқықтарын қорғау" индикаторы
31
Еңбек заңнамасын жетілдіру
Еңбек заңнамасын жетілдіру, оның ішінде жұмысшылар мен жұмыс берушілер өкілдерінің қатысуымен кәсіптік одақтардың қызметі мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
Еңбекмині, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), ҚР КФ (келісім бойынша)
2018 жылғы қараша
32
Жұмыс берушілер мен жұмыскерлердің еңбек заңнамасын қолдану мәселелері жөнінде хабардар болуын арттыру
ҚР жаңа Еңбек кодексінің ережелерін ескере отырып, жұмыскерлердің құқықтарын қорғау мәселелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Еңбекмині, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), ҚР КФ (келісім бойынша), ЖАО
2018 жылғы желтоқсан
Әлеуметтік әріптестердің қатысуымен салалық және өңірлік деңгейлерде үшжақты комиссиялардың отырыстарын, еңбек заңнамасының мәселелері бойынша дөңгелек үстелдер өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Еңбекмині, ИДМ, ӘМ, ҰЭМ, ДСМ, ЭМ, ЖАО
2018 жылғы желтоқсан
Ұйымдық шарттармен республиканың кәсіпорындары мен ұйымдарын қамтуды кеңейту бойынша шаралар қабылдау, әлеуметтік әріптестікті күшейту мәселелері бойынша халықаралық сарапшылармен кездесу өткізу
33
"Doing Business" рейтингісіндегі Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Еңбекмині, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), ҚР КФ (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР - Қазақстан Республикасы;
ЕАЭО - Еуразиялық экономикалық одақ;
ЖС - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты;
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Еңбекмині - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі;
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ЖАО - жергілікті атқарушы органдар;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ - "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
"Атамекен" ҰКП - "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы;
"ҚТЖ" ҰК" АҚ - "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
ҚРКФ - Қазақстан Республикасының Кәсіподақтар федерациясы;
БАҚ - бұқаралық ақпарат құралдары;
ЕДБ - екінші деңгейдегі банктер;
ҚҚС - қосымша құн салығы;
АІО ААЖ - "Атқарушылық іс жүргізу органдарының" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі.