Об Управляющем совете Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017-2021 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 158-р
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2018 года № 423 "Об утверждении Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 — 2021 годы":
1. Образовать Управляющий совет Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы (далее - Управляющий совет) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение об Управляющем совете.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 декабря 2018 года № 158-р
ПОЛОЖЕНИЕ
об Управляющем совете Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы
1. Общие положения
1. Управляющий совет Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы (далее - Управляющий совет) (далее - Госпрограмма) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, решения которого носят рекомендательный характер.
2. Целью деятельности Управляющего совета является выработка предложений по вопросам реализации мер, направленных на достижение целей, целевых индикаторов, показателей результатов и мероприятий Госпрограммы.
3. Управляющий совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением об Управляющем совете (далее - Положение).
4. Рабочим органом Управляющего совета является Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Управляющий совет является составной частью отраслевой системы проектного управления Госпрограммы.
6. Заседания Управляющего совета проводятся в соответствии с графиком, но не реже одного раза в квартал и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Управляющего совета.
2. Основная задача Управляющего совета
7. Основной задачей Управляющего совета является принятие решений по вопросам:
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 декабря 2018 года № 158-р
Состав
Управляющего совета Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы сельского хозяйства, председатель Управляющего совета;
ответственный секретарь Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, заместитель председателя Управляющего совета;
директор Департамента стратегического планирования и анализа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, секретарь Управляющего совета;
Министр национальной экономики Республики Казахстан;
Министр финансов Республики Казахстан;
заместитель руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
первый вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан, руководитель Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы (далее - Госпрограмма);
председатель Экспертного совета Госпрограммы (по согласованию);
председатель Правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию);
председатель Правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (по согласованию).

Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының Басқарушы кеңесі туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 158-ө өкімі
"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 шілдедегі № 423 қаулысына сәйкес:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының Басқарушы кеңесі (бұдан әрі - Басқарушы кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Басқарушы кеңес туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 158-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының Басқарушы кеңесінің құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің ауыл шаруашылығы мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары, Басқарушы кеңестің төрағасы;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жауапты хатшысы, Басқарушы кеңес төрағасының орынбасары;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаментінің директоры, Басқарушы кеңестің хатшысы;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының орынбасары;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі, Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының (бұдан әрі - Мемлекеттік бағдарлама) жетекшісі;
Мемлекеттік бағдарламаның Сараптамалық кеңесінің төрағасы (келісім бойынша);
Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 158-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының Басқарушы кеңесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының (бұдан әрі - Мемлекеттік бағдарлама) Басқарушы кеңесі (бұдан әрі - Басқарушы кеңес) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады, оның шешімдері ұсынымдық сипатта болады.
2. Басқарушы кеңес қызметінің мақсаты Мемлекеттік бағдарламаның мақсаттарына, нысаналы индикаторларына, нәтижелер көрсеткіштеріне және іс-шараларына қол жеткізуге бағытталған шараларды іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Басқарушы кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Басқарушы кеңес туралы ережені (бұдан әрі - Ереже) басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Басқарушы кеңестің жұмыс органы болып табылады.
5. Басқарушы кеңес Мемлекеттік бағдарламаны жобалық басқарудың салалық жүйесінің құрамдас бөлігі болып табылады.
6. Басқарушы кеңестің отырыстары кестеге сәйкес, бірақ бір тоқсанда бір реттен сиретпей өткізіледі және егер оған Басқарушы кеңес мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, ол заңды болып саналады.
2. Басқарушы кеңестің негізгі міндеті
7. Басқарушы кеңестің негізгі міндеті:

1) разработки, внесения изменений и дополнений, реализации Госпрограммы, инвестиционных программ, смежных с агропромышленным комплексом (далее - АПК) подпрограмм, программ развития АПК в регионах;
2) координации межведомственного взаимодействия в рамках реализации Госпрограммы, инвестиционных программ, смежных с АПК подпрограмм, программ развития АПК в регионах;
3) привлечения к работе представителей научно-исследовательских институтов, проектных институтов и иных компаний, независимых консультантов и экспертов по конкретным вопросам, потенциальных инвесторов, представителей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" и других предприятий и организаций (по согласованию);
4) создания офиса управления Госпрограммой;
5) состава Экспертного совета;
6) утверждения проектной документации (Устав, План Управления) программ/подпрограмм.
3. Организация деятельности Управляющего совета
8. Организация и порядок работы Управляющего совета осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.

1) Мемлекеттік бағдарламаны, инвестициялық бағдарламаларды, агроөнеркәсіптік кешенмен (бұдан әрі - АӨК) аралас кіші бағдарламаларды,
өңірлерде АӨК-ті дамыту бағдарламаларын әзірлеу, өзгерістер мен толықтырулар енгізу, іске асыру;
2) Мемлекеттік бағдарламаны, инвестициялық бағдарламаларды, агроөнеркәсіптік кешенмен аралас кіші бағдарламаларды, өңірлерде АӨК-ті дамыту бағдарламаларын іске асыру шеңберінде ведомствоаралық өзара іс-қимылды үйлестіру;
3) ғылыми-зерттеу институттарының, жобалық институттардың және өзге де компаниялардың өкілдерін, нақты мәселелер бойынша тәуелсіз консультанттар мен сарапшыларды, әлеуетті инвесторларды, Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдерін және басқа кәсіпорындар мен ұйымдардың өкілдерін (келісім бойынша) жұмысқа тарту;
4) Мемлекеттік бағдарламаны басқару офисін құру;
5) Сараптамалық кеңес құрамы;
6) бағдарламалардың/кіші бағдарламалардың жобалық құжаттамасын (Жарғы, Басқару жоспары) бекіту мәселелері бойынша шешімдер қабылдау болып табылады.
3. Басқарушы кеңестің қызметін ұйымдастыру
8. Басқарушы кеңес жұмысының ұйымдастырылуы және тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.