О Межведомственной комиссии по развитию культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом при Правительстве Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 июня 2019 года № 106-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В целях выработки предложений по вопросам развития культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом:
1. Образовать Межведомственную комиссию по развитию культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом при Правительстве Республики Казахстан (далее – Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 июня 2019 года № 106-р
Состав
Межведомственной комиссии по развитию культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом при Правительстве Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр информации и общественного развития Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента развития межэтнических отношений Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан, секретарь
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
первый заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
первый заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
заместитель Генерального прокурора Республики Казахстан (по согласованию)
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
заместитель заведующего Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию)
заведующий сектором Аналитического отдела Совета Безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
вице-президент некоммерческого акционерного общества "Фонд Отандастар" (по согласованию).
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 июня 2019 года № 106-р
Положение
о Межведомственной комиссии по развитию культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом при Правительстве Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамыту жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 106-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамыту жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 11 маусымдағы
№ 106 өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамыту жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға;
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі, төрағаның орынбасары;
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Этносаралық қатынастарды дамыту департаментінің директоры, хатшы;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары;
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің орынбасары;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі;
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімі меңгерушісінің орынбасары (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Талдау бөлімі секторының меңгерушісі (келісу бойынша);
"Отандастар қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының вице-президенті (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 11 маусымдағы
№ 106 өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамыту жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по развитию культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом при Правительстве Республики Казахстан (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является содействие развитию культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
2. Задачи Комиссии
6. Для реализации цели, указанной в пункте 2 настоящего Положения, Комиссия осуществляет следующие задачи:
1) выработку предложений и рекомендаций по совершенствованию и развитию культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом;
2) координацию деятельности государственных органов в области развития культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом.
3. Организация деятельности Комиссии
7. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамыту жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты шетелде тұратын отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамытуға ықпал ету болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2. Комиссияның міндеттері
6. Осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген мақсаттарды іске асыру үшін Комиссия мынадай:
1) шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты жетілдіру және дамыту жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу;
2) шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамыту саласында мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру міндеттерін жүзеге асырады.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
7. Комиссия жұмысының ұйымдастырылуы мен тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.