О подготовке и проведении заседания Евразийского межправительственного совета в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 235-р
В целях обеспечения подготовки и проведения 31 января 2020 года в городе Алматы заседания Евразийского межправительственного совета (далее - ЕМПС):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению заседания ЕМПС согласно приложению 1 к настоящему распоряжению.
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять организационные меры по обслуживанию на высшем уровне глав и членов официальных делегаций государств-членов Евразийского экономического союза в городе Алматы по следующим форматам:
главы и члены официальных делегаций Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации (далее - государства-члены) - "1+5";
Председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии - "1";
2) обеспечить финансирование расходов на проведение заседания ЕМПС за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2020 год по программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов", подпрограмме 100 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне" программы 028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан", подпрограмме 101 "Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан" программы 028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
3. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность глав и членов официальных делегаций государств-членов в аэропорту города Алматы, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов.
4. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав официальных делегаций государств-членов и сопровождающих их лиц над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Алматы (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Шымкента, как резервный вариант);

Қазақстан Республикасында Еуразиялық үкіметаралық кеңестің отырысын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 235-ө өкімі
2020 жылғы 31 қаңтарда Алматы қаласында Еуразиялық үкіметаралық кеңестің (бұдан әрі - ЕҮАК) отырысын дайындауды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы өкімге 1-қосымшаға сәйкес ЕҮАК отырысын дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісу бойынша):
1) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелеріне Алматы қаласында мынадай форматтар бойынша жоғары деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын:
Армения Республикасы, Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы (бұдан әрі - мүше мемлекеттер) ресми делегацияларының басшылары мен мүшелері - "1+5";
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының төрағасы - "1";
2) осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес ЕҮАК отырысын еткізуге арналған шығыстарды 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бағдарламасы, 028 "Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасының 100 "Республикалық деңгейде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы" кіші бағдарламасы, 028 "Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасының 101 "Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету" кіші бағдарламасы бойынша 2020 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет кызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелерінің Алматы қаласының халықаралық әуежайындағы, тұратын және болатын орындардағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен бірге жүретін адамдарының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Алматы қаласының халықаралық әуежайында қонуын және одан ұшып шығуын (ауа-райы қолайсыз болған жағдайда Шымкент қаласының әуежайында, резерв ретінде);

2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов в международном аэропорту города Алматы;
3) совместно с акиматом Туркестанской области (в случаях плохих метеоусловий и посадки специальных самолетов в городе Шымкенте, как резервный вариант) проезд официальных делегаций государств-членов с города Шымкента до города Алматы.
5. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить освещение заседания ЕМПС в средствах массовой информации.
6. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить организацию концертных программ и необходимую техническую поддержку мероприятий (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время официального приема (неформальных приемов) от имени Премьер-Министра Республики Казахстан Мамина А.У. в честь глав правительств государств- членов.
7. Акимату города Алматы совместно с Управлением Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) и Министерством здравоохранения Республики Казахстан обеспечить медицинское обслуживание глав и членов официальных делегаций государств-членов и сопровождающих лиц в случае необходимости.
8. Акимату города Алматы обеспечить:
1) выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам глав и членов официальных делегаций государств-членов в международном аэропорту города Алматы;
2) оформление международного аэропорта города Алматы, улиц и мест проведения мероприятий;
3) транспортное обслуживание членов официальных делегаций (по формату) в период с 29 января по 2 февраля 2020 года;
4) организацию транспортного курсирования из международного аэропорта города Алматы, мест проживания к месту проведения мероприятий для делегаций государств-членов и представителей средств массовой информации.
9. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов глав правительств государств-членов, участвующих в заседании ЕМПС.
10. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить содействие во время встреч и проводов глав и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Алматы, включая упрощенный порядок прохождения паспортного контроля.

2) Алматы қаласының халықаралық әуежайында арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін;
3) Түркістан облысының әкімдігімен бірлесіп (ауа-райы қолайсыз болған және арнайы ұшақтар Шымкент қаласының әуежайында қонған жағдайда, резервтік нұсқа ретінде), ЕҮАК отырысына қатысатын мемлекеттердің ресми делегацияларын Шымкент қаласынан Алматы қаласына жеткізуді қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп белгіленген тәртіппен ЕҮАК отырысын бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі А.Ұ. Маминнің атынан ЕҮАК отырысына қатысушы мемлекеттердің үкіметтері басшыларының құрметіне берілетін ресми қабылдаулар (бейресми қабылдаулар) кезінде концерттік бағдарламалар мен іс-шараларға қажетті техникалық қолдау көрсетуді (дыбыс, жарықпен қамтамасыз ету және сахнаны безендіру) ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Алматы қаласының әкімдігі Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасымен (келісу бойынша) және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігімен бірлесіп, қажет болған жағдайда мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
8. Алматы қаласынын әкімдігі:
1) Алматы қаласының халықаралық әуежайында мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу бойынша ұйымдастыру іс-шараларын орындауды;
2) Алматы қаласының халықаралық әуежайын, көшелер мен іс-шаралар өткізілетін орындарды безендіруді;
3) 2020 жылғы 29 қаңтар - 2 ақпан кезеңінде мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының мүшелеріне (формат бойынша) көліктік қызмет көрсету;
4) мүше мемлекеттердің делегациялары мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін Алматы қаласының халықаралық әуежайынан, олардың тұратын жерінен іс-шаралар өткізілетін орынға дейін көлікпен жеткізілуін ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша) ЕҮАК отырысына қатысатын мүше мемлекеттердің үкіметтері басшыларын қарсы алу және шығарып салу ресми рәсімдеріне қатыссын.
10. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісу бойынша) Алматы қаласының халықаралық әуежайында мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу уақытында паспорттық бақылауды өтудің жеңілдетілген тәртібін қоса отырып, жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.

11. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 235-р
Протокольно-организационные мероприятия, проводимые Министерством иностранных дел Республики Казахстан при подготовке и проведении заседания Евразийского межправительственного совета
За счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2020 год по программе 006 "Представительские затраты", организация и финансирование:
1) звукового и светового оборудования, конференц-системы заседаний Евразийского межправительственного совета (далее - ЕМПС) в узком и расширенном составах, пресс-конференций;
2) соответствующего тематического оформления мест проведения заседаний ЕМПС в узком и расширенном составах, аренды залов заседаний ЕМПС в узком и расширенном составах (монтажные/демонтажные работы) и штабных комнат;
3) технического оснащения пресс-центра (прямая телевизионная трансляция мероприятий, в том числе с передачей теле- и аудиосигнала в пресс-центр, аренда компьютеров, принтеров, многофункциональных устройств, телефонных и факсовых аппаратов с доступом к международной связи, высокоскоростному проводному и беспроводному интернету, установка мониторов, а также звукового оборудования, видео- и аудиосплиттеров);
4) изготовления печатной и другой продукции для участников заседаний ЕМПС, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации (бейджи, спецпропуска на автомобили);
5) питания и кофе-брейков для участников заседаний ЕМПС, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации в период проведения данных мероприятий.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 235-р
Организационные меры по обслуживанию глав и членов официальных делегаций во время заседания Евразийского межправительственного совета
1. Размещение глав и членов официальных делегаций государств-членов Евразийского экономического союза (по формату "1+5"), Председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии (по формату "1") и сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан для обеспечения безопасности в гостиницах и резиденциях города Алматы в период с 29 января по 2 февраля 2020 года.
2. Организация чайных столов и цветочного оформления в международном аэропорту города Алматы при встрече и проводах делегаций государств-членов ЕАЭС.

11. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 235-ө өкіміне
1-қосымша
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің отырысын дайындау мен өткізу бойынша Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің протоколдық-ұйымдастыру іс-шаралары
2020 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен:
1) Еуразиялық үкіметаралық кеңестің (бұдан әрі - ЕҮАК) шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстарының дыбыс пен жарық жабдығын, конференц-жүйесін, баспасөз конференцияларын;
2) ЕҮАК шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстары өткізілетін орындарды тиісті тақырыптық безендіруді, ЕҮАК-тің шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстары (монтаж/демонтаж жұмыстары) өтетін залдарды және штаб бөлмелерін жалдауды;
3) баспасөз орталығын техникалық жарақтандыруды (іс-шараларды тікелей телетрансляциялауды, оның ішінде баспасөз орталығына теле- және аудиосигнал беруді, компьютерлерді, принтерлерді, көп функционалды құрылғыны, халықаралық байланысқа, жоғары жылдамдықтағы сымды және сымсыз интернетке қосылған телефон және факс аппараттарын жалға алу, мониторларды орнату, сондай-ақ дыбыс жабдығы және бейне түсіру, аудиосплиттер);
4) ЕҮАК отырыстарына қатысушыларды, бірге жүретін адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін баспа және басқа да өнімдерді (бейдждер, автомобильдерге арналған арнайы кіру рұқсатнамаларын) дайындауды;
5) аталған іс-шараларды өткізу кезеңінде ЕҮАК отырыстарына қатысушылар, бірге жүретін адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін тамақтандыру мен кофе-брейктерді ұйымдастыру және қаржыландыру.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 235-ө өкіміне
2-қосымша
Еуразиялық үкіметаралық кеңес отырысы кезінде ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. 2020 жылғы 29 қаңтар - 2 ақпан кезеңінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелерін ("1+5" форматы бойынша), Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының төрағасы ("1" форматы бойынша) мен қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлерін Алматы қаласының қонақүйлері мен резиденцияларына орналастыру.
2. Алматы қаласының халықаралық әуежайында ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің делегацияларын қарсы алу мен шығарып салу кезінде шай дастарханын және гүлмен безендіруді ұйымдастыру.

3. Организация официального приема, неформальных приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Премьер-Министра Республики Казахстан в честь глав правительств государств-членов ЕАЭС, а также технических столов.
4. Приобретение подарков и сувениров для глав делегаций государств- членов ЕАЭС и Председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии.
5. Транспортное обслуживание глав официальных делегаций государств- членов ЕАЭС и Председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии в период с 29 января по 2 февраля 2020 года.
6. Техническое обеспечение, тематическое и цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Медицинское обслуживание глав и членов официальных делегаций государств-членов ЕАЭС.
8. Обеспечение стенографической записи проводимых мероприятий.

3. ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің үкіметтері басшыларының құрметіне Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан берілетін ресми, бейресми (таңғы, күндізгі, кешкі қонақасы) қабылдауларды, сондай-ақ техникалық үстелдерді ұйымдастыру.
4. ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының төрағасы үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
5. 2020 жылғы 29 қаңтар - 2 ақпан кезеңінде ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелеріне және Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының төрағасына көліктік қызмет көрсету.
6. Іс-шаралар өткізілетін орындарда техникалық қамтамасыз ету, тақырыптық және гүлмен безендіру.
7. ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелеріне медициналық қызмет көрсету.
8. Өткізілетін іс-шаралардың стенографиялық жазбасын қамтамасыз ету.