О Межведомственной комиссии по вопросам занятости населения
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 марта 2020 года № 54-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В целях выработки предложений по реализации мер обеспечения занятости населения:
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам занятости населения (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению,
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 марта 2020 года № 54-р
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам занятости населения
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, заместитель председателя
Вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, секретарь
Вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
Первый вице-министр финансов Республики Казахстан
Первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
Вице-министр образования и науки Республики Казахстан
Вице-министр энергетики Республики Казахстан
Вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
Вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Заместитель председателя Правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Заместитель председателя Федерации профсоюзов Республики Казахстан (по согласованию).
Утверждено
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 марта 2020 года № 54-р
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам занятости населения
Глава 1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам занятости населения, образованная распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от ____ 2020 года № _____ (далее - Комиссия), является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, международными договорами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.

Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 25 наурыздағы № 54-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Халықты жұмыспен қамту шараларын іске асыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссияның құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 25 наурыздағы
№ 54-ө өкімімен
бекітілген
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі, хатшы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқарма төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Кәсіподақтар федерациясы төрағасының орынбасары (келісу бойынша).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 25 наурыздағы
№ 54-ө өкімімен
бекітілген
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы_____ № ______ өкімімен құрылған Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын және заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық шарттарын, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.

Глава 2. Основные задачи Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) координация деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, а также иных организаций, ответственных за реализацию Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы (далее - Дорожная карта);
2) выработка предложений по определению лимитов финансирования Дорожной карты в разрезе регионов;
3) внесение уточнений по корректировке и перераспределению сумм, выделенных регионам, в случаях образования экономии средств;
4) рассмотрение и внесение предложений по утверждению перечня инфраструктурных проектов для реализации в рамках Дорожной карты;
5) мониторинг хода реализации Дорожной карты и Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746;
6) корректировка Плана мероприятий по реализации Дорожной карты.
Глава 3. Основные права Комиссии
4. Комиссия в установленном порядке по вопросам, входящим в ее компетенцию, имеет право:
1) вносить предложения в Правительство Республики Казахстан по совершенствованию Дорожной карты;
2) запрашивать необходимую информацию у государственных органов, ведомств и иных организаций по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
3) заслушивать на заседаниях Комиссии руководителей государственных, местных исполнительных органов и иных организаций о ходе реализации Дорожной карты.
Глава 4. Организация деятельности Комиссии
5. Комиссию возглавляет председатель.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Рабочим органом Комиссии является Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
7. Подготовку предложений по повестке дня заседания Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протокола после его проведения осуществляет секретарь Комиссии.
Секретарь не является членом Комиссии.
8. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются председателем Комиссии.
9. Материалы рабочих заседаний Комиссии, после согласования с председателем, доводятся до каждого члена Комиссии не позднее, чем за три рабочих дня до заседания.
10. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости не реже одного раза в квартал и могут проводится в режиме видеоконференцсвязи и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
11. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.
Решения Комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.

2-тарау. Комиссияның негізгі міндеттері
3. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Жұмыспен қамтудың 2020 - 2021 жылдарға арналған жол картасының (бұдан әрі - Жол картасы) іске асырылуына жауапты орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, сондай-ақ өзге де ұйымдардың қызметін үйлестіру;
2) өңірлер бөлінісінде Жол картасын қаржыландыру лимиттерін айқындау бойынша ұсыныстар әзірлеу;
3) қаражаттың үнемделуі қалыптасқан жағдайда өңірлерге бөлінген сомаларды түзетуді нақтылау және қайта бөлу;
4) Жол картасы аясында іске асыру үшін инфрақұрылымдық жобалардың тізбесін қарау және бекіту бойынша ұсыныстар енгізу;
5) Жол картасының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының іске асырылу барысын мониторингтеу;
6) Жол картасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын түзету болып табылады.
3-тарау. Комиссияның негізгі құқықтары
4. Комиссия өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметіне Жол картасын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге;
2) мемлекеттік органдардан, ведомстволардан және өзге де ұйымдардан Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті ақпарат сұратуға;
3) Комиссия отырыстарында Жол картасының іске асырылу барысы туралы мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдар мен өзге де ұйымдардың басшыларын тыңдауға құқылы.
4-тарау. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
5. Комиссияны төраға басқарады.
Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары атқарады
6. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
7. Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындауды және оны өткізген соң хаттаманы ресімдеуді Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.
8. Отырыстардың күн тәртібін, сондай-ақ оларды өткізу орны мен уақытын Комиссия төрағасы анықтайды.
9. Комиссияның жұмыс отырыстарының материалдары төрағамен келісілген соң Комиссияның әрбір мүшесіне отырысқа дейін кемінде үш күн бұрын беріледі.
10. Комиссия отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі және бейнеконференцбайланыс режимінде өткізілуі мүмкін және егер оларға Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, заңды болып саналады
11. Комиссия шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген жағдайда қабылданды деп есептеледі
Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі. Комиссия мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда жазбаша түрде баяндалуға және хаттамаға қоса берілуге тиіс.
Комиссия шешімдері хаттама түрінде ресімделеді және ұсынымдық сипатта болады.

Глава 5. Прекращение деятельности Комиссии
12. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.

5-тарау. Комиссия қызметінің тоқтатылуы
12. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.