О подготовке и проведении рабочего визита Председателя Правительства Российской Федерации Мишустина М.В. в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 августа 2021 года № 137-р
В целях обеспечения подготовки и проведения рабочего визита Председателя Правительства Российской Федерации Мишустина М.В. в Республику Казахстан с 18 по 19 августа 2021 года в городе Нур-Султане (далее – визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном порядке принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Российской Федерации на высшем уровне по формату "1+5" или принципу взаимности, обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2021 год по программе 001 "Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан", подпрограмме 100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения" программы 028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан", согласно приложению к настоящему распоряжению.
3. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальной делегации Российской Федерации в аэропорту города Нур-Султана (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Караганды как резервный вариант), местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Председателя Правительства Российской Федерации Мишустина М.В. над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Нур-Султана (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Караганды как резервный вариант);
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Нур-Султана (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Караганды как резервный вариант);
3) совместно с акиматом Карагандинской области (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Караганды как резервный вариант) проезд официальной делегации Российской Федерации из города Караганды до города Нур-Султана.

Ресей Федерациясы Үкіметінің Төрағасы М.В. Мишустиннің Қазақстан Республикасына жұмыс сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 14 тамыздағы № 137-ө өкімі.
Ресей Федерациясы Үкіметінің Төрағасы М.В. Мишустиннің 2021 жылғы 18 – 19 тамыз аралығында Қазақстан Республикасына Нұр-Сұлтан қаласына сапарын (бұдан әрі – сапар) дайындауды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі сапарды дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісу бойынша) осы өкімге қосымшаға сәйкес белгіленген тәртіппен Ресей Федерациясының ресми делегациясының мүшелеріне "1+5" форматы немесе өзаралық қағидаты бойынша жоғары деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын, сапарды өткізуге арналған шығыстарды 2021 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бағдарламасы, 028 "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасының 100 "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Ресей Федерациясының ресми делегациясы мүшелерінің Нұр-Сұлтан қаласының әуежайында (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының әуежайы резерв ретінде), тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Ресей Федерациясы Үкіметінің Төрағасы М.В. Мишустиннің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Нұр-Сұлтан қаласының әуежайында қонуын және ұшып шығуын (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының әуежайы резерв ретінде);
2) Нұр-Сұлтан қаласының әуежайында (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының әуежайы резерв ретінде) арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды;
3) Қарағанды облысының әкімдігімен бірлесіп (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының әуежайы резерв ретінде), Ресей Федерациясы ресми делегациясының Қарағанды қаласынан Нұр-Сұлтан қаласына дейін жол жүруін қамтамасыз етсін.

5. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с акиматом города Нур-Султана, а также Медицинским центром Управления Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить проведение ПЦР-тестирования членов официальной делегации с результатами "день в день", а также медицинское обслуживание главы и членов официальной делегации и сопровождающих лиц в случае необходимости.
7. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить организацию концертных программ и необходимую техническую поддержку мероприятий (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время приема (неформального приема) от имени Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы Назарбаева Н.А., Президента Республики Казахстан Токаева К.К., Премьер-Министра Республики Казахстан Мамина А.У. в честь Председателя Правительства Российской Федерации Мишустина М.В.
8. Акимату города Нур-Султана обеспечить проведение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Российской Федерации в аэропорту, оформление аэропорта и улиц, сопровождение в местах посещений, а также организацию культурных программ.
9. Акимату Карагандинской области (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Караганды как резервный вариант) обеспечить проведение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Российской Федерации в аэропорту города Караганды.
10. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов Председателя Правительства Российской Федерации Мишустина М.В., обеспечении почетного караула в городе Нур-Султане, а также возложении венка к Монументу защитникам Отечества.
11. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующее содействие во время встречи и проводов официальной делегации Российской Федерации в аэропорту города Нур-Султана (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Караганды как резервный вариант).
12. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 августа 2021 года № 137-р
Организационные меры по обслуживанию главы и членов делегации Российской Федерации

5. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігімен және Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының Медициналық орталығымен (келісу бойынша) бірлесіп, ресми делегация мүшелеріне "сол күні" нәтижесі шығатын ПТР тестілеу өткізуді, сондай-ақ қажет болған жағдайда ресми делегацияның басшылары мен мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың атынан, Қазақстан Республикасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың атынан және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі А.Ұ. Маминнің атынан Ресей Федерациясы Үкіметінің Төрағасы М.В. Мишустиннің құрметіне берілетін қабылдау (бейресми қабылдау) кезінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыруды және іс-шараларға қажетті техникалық қолдау көрсетуді (дыбыстық, жарықпен қамтамасыз ету және сахнаны безендіру) қамтамасыз етсін.
8. Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі Ресей Федерациясының ресми делегациясын әуежайда қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын, әуежайды және көшелерді безендіруді, баратын орындарға бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарламаларды ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қарағанды облысының әкімдігі (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының әуежайы резерв ретінде) Ресей Федерациясының ресми делегациясын Қарағанды қаласында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсін.
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша) Ресей Федерациясы Үкіметінің Төрағасы М.В. Мишустинді ресми қарсы алу және шығарып салу, Нұр-Сұлтан қаласында құрметті қарауылды қамтамасыз ету, сондай-ақ Отан қорғаушылар монументіне гүл шоқтарын қою рәсімдеріне қатыссын.
11. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісу бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ресей Федерациясының ресми делегациясын Нұр-Сұлтан қаласының әуежайында (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының әуежайы резерв ретінде) қарсы алу және шығарып салу кезінде тиісті жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.
12. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 14 тамыздағы
№ 137-ө өкіміне
қосымша
Ресей Федерациясы делегациясының басшысы мен мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары

1. Размещение главы и членов официальной делегации Российской Федерации (по формату "1+5" или принципу взаимности) и сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан в гостинице города Нур-Султана с 17 по 20 августа 2021 года.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программа визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием и т.д.).
3. Организация чайных столов и цветочного оформления в аэропорту города Нур-Султана, при встрече и проводах главы и членов официальной делегации Российской Федерации.
4. Организация приемов (завтраки, обеды, ужины), неформальных приемов от имени Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы Назарбаева Н.А., Президента Республики Казахстан Токаева К.К., Премьер-Министра Республики Казахстан Мамина А.У. в честь Председателя Правительства Российской Федерации Мишустина М.В., а также технических столов.
5. Приобретение подарков и сувениров для главы и членов официальной делегации Российской Федерации.
6. Техническое обеспечение, тематическое и цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Транспортное обслуживание для главы и членов официальной делегации в период с 17 по 20 августа 2021 года.
8. Медицинское обслуживание главы и членов официальной делегации.
9. Обеспечение стенографической записи проводимых мероприятий.
10. Аренда залов для проведения переговоров в узком и расширенном форматах и приемов.

1. 2021 жылғы 17 – 20 тамыз аралығында Ресей Федерациясы ресми делегациясының басшысы мен мүшелерін ("1+5" форматы немесе өзаралық қағидаты бойынша) және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлерін Нұр-Сұлтан қаласындағы қонақ үйге орналастыру.
2. Баспа өнiмдерін (бейдждер, сапар бағдарламасы, автомобильдерге арнайы рұқсаттамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар және т.б.) дайындау.
3. Ресей Федерациясы ресми делегациясының басшысы мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде Нұр-Сұлтан қаласының әуежайында шай дастарханын және гүлмен безендіруді ұйымдастыру.
4. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың атынан, Қазақстан Республикасының Президенті Қ.К.Тоқаевтың атынан және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі А.Ұ. Маминнің атынан Ресей Федерациясы Үкіметінің Төрағасы М.В. Мишустиннің құрметіне қабылдаулар (таңғы, түскі, кешкі ас), бейресми қабылдаулар, сондай-ақ техникалық үстелдер ұйымдастыру.
5. Ресей Федерациясы ресми делегациясының басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
6. Іс-шаралар өткізілетін орындарды техникалық қамтамасыз ету, тақырыптық және гүлмен безендіру.
7. Ресми делегацияның басшысы мен мүшелеріне 2021 жылғы 17 – 20 тамыз аралығында көліктік қызмет көрсету.
8. Ресми делегацияның басшысы мен мүшелеріне медициналық қызмет көрсету.
9. Өткізілетін іс-шаралардың стенографиялық жазбасын қамтамасыз ету.
10. Шағын және кеңейтілген форматтарда келіссөздер өткізу үшін залдарды жалға алу.