О подготовке и проведении заседаний Совета глав государств Содружества Независимых Государств и саммита "Центральная Азия – Россия" в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 сентября 2022 года № 155-р
В целях обеспечения подготовки и проведения с 13 по 15 октября 2022 года в городе Астане заседаний Совета глав государств Содружества Независимых Государств (далее – СГГ СНГ) и саммита "Центральная Азия – Россия" (далее – саммит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению заседаний СГГ СНГ и саммита согласно приложению 1 к настоящему распоряжению.
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию глав государств и членов официальных делегаций на высшем уровне в городе Астане согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
3. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность глав государств и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Астаны (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант), местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов.
4. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав государств и сопровождающих их лиц над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в международном аэропорту города Астаны (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант);
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов в международном аэропорту города Астаны (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант);
3) совместно с акиматом Карагандинской области (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Караганды как резервный вариант) проезд глав государств и членов официальных делегаций из города Караганды до города Астаны.
5. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить освещение заседаний СГГ СНГ и саммита в средствах массовой информации.

Қазақстан Республикасында Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Мемлекет басшылары кеңесінің және "Орталық Азия – Ресей" саммитінің отырыстарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 27 қыркүйектегі № 155-ө өкімі.
2022 жылғы 13 – 15 қазанда Астана қаласында Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Мемлекет басшылары кеңесінің (бұдан әрі – ТМД МБК) және "Орталық Азия – Ресей" саммитінің (бұдан әрі – саммит) отырыстарын дайындауды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы өкімге 1-қосымшаға сәйкес ТМД МБК және "Орталық Азия – Ресей" саммитінің отырыстарын дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісу бойынша) осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес мемлекет басшылары мен ресми делегациялардың мүшелеріне Астана қаласында жоғары деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі мемлекет басшылары мен ресми делегациялар мүшелерінің Астана қаласының халықаралық әуежайындағы (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде), тұратын және болатын орындардағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, мемлекет басшылары мен бірге жүретін адамдарының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының халықаралық әуежайына (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана қаласының халықаралық әуежайында (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды;
3) Қарағанды облысының әкімдігімен бірлесіп (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының әуежайы резерв ретінде), мемлекет басшылары мен ресми делегациялар мүшелерінің Қарағанды қаласынан Астана қаласына дейін жол жүруін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, ТМД МБК және саммит отырыстарының бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.

6. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить организацию концертных программ и необходимую техническую поддержку мероприятий (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время официального приема (неформальных приемов) от имени Президента Республики Казахстан в честь глав государств.
7. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с Медицинским центром Управления Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) и акиматом города Астаны обеспечить проведение тестирования на коронавирусную инфекцию у участников заседаний СГГ СНГ и саммита методом полимеразной цепной реакции с результатами "день в день", а также в случае необходимости медицинское обслуживание глав государств, членов официальных делегаций и сопровождающих лиц.
8. Акимату города Астаны в установленном порядке обеспечить:
1) выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам глав государств и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Астаны;
2) оформление международного аэропорта города Астаны, улиц и мест проведения мероприятий;
3) организацию транспортного курсирования из международного аэропорта города Астаны, мест проживания к месту проведения мероприятий для глав государств, членов официальных делегаций и представителей средств массовой информации.
9. Акимату города Караганды при необходимости обеспечить организацию чайных столов и цветочного оформления в аэропорту города Караганды при встрече и проводах глав государств и членов официальных делегаций.
10. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов глав государств, участвующих в заседаниях СГГ СНГ и саммита.
11. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить содействие во время встреч и проводов глав и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Астаны (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант).
12. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 155-р
Протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению заседаний Совета глав государств Содружества Независимых Государств и саммита "Центральная Азия – Россия"

6. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Қазақстан Республикасы Президентінің атынан мемлекет басшыларының құрметіне берілетін ресми қабылдау (бейресми қабылдау) кезінде концерттік бағдарламалар мен іс-шараларға қажетті техникалық қолдауды (дыбыс, жарықпен қамтамасыз ету және сахнаны безендіру) ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының Медициналық орталығымен (келісу бойынша) және Астана қаласының әкімдігімен бірлесіп, ТМД МБК және саммит отырыстарына қатысушыларға "сол күні" нәтижесі шығатын полимеразды тізбекті реакция әдісімен коронавирус инфекциясына тестілеу өткізуді, сондай-ақ қажет болған жағдайда мемлекет басшыларына, ресми делегациялардың мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
8. Астана қаласының әкімдігі белгіленген тәртіппен:
1) мемлекет басшылары мен ресми делегациялардың мүшелерін Астана қаласының халықаралық әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды;
2) Астана қаласының халықаралық әуежайын, көшелер мен іс-шаралар өткізілетін орындарды безендіруді;
3) мемлекет басшылары, ресми делегациялардың мүшелері және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін Астана қаласының халықаралық әуежайынан, олардың тұратын жерінен іс-шаралар өткізілетін орынға дейін көлікпен жеткізілуін ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қарағанды қаласының әкімдігі қажет болған жағдайда делегациялар басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде Қарағанды қаласының әуежайында шай дастарқанын ұйымдастыруды және гүлмен безендіруді қамтамасыз етсін.
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша) ТМД МБК және саммит отырыстарына қатысатын мемлекет басшыларын қарсы алудың және шығарып салудың ресми рәсімдеріне қатыссын.
11. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласының халықаралық әуежайында (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.
12. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 155-ө өкіміне
1-қосымша
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Мемлекет басшылары кеңесінің және "Орталық Азия – Ресей" саммитінің отырыстарын дайындау мен өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шаралары

За счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2022 год по программе 006 "Представительские затраты", обеспечить:
1) установку звукового и светового оборудования, конференц-системы для заседаний Совета глав государств Содружества Независимых Государств (далее – СГГ СНГ) и саммита "Центральная Азия – Россия" (далее – саммит) в узком и расширенном составах, пресс-конференций;
2) соответствующее тематическое оформление залов и мест проведения заседаний Совета глав государств СГГ СНГ в узком и расширенном составах, аренду залов заседаний СГГ СНГ в узком и расширенном составах, саммита (монтажные/демонтажные работы) и штабных комнат;
3) техническое оснащение пресс-центра (прямая телевизионная трансляция мероприятий, в том числе с передачей теле- и аудиосигнала в пресс-центр, аренда компьютеров, принтеров, многофункциональных устройств, телефонных и факсовых аппаратов с доступом к международной связи, высокоскоростному проводному и беспроводному интернету, установка мониторов, а также звукового оборудования, видео- и аудиосплиттеров);
4) изготовление печатной и другой продукции для участников заседаний СГГ СНГ и саммита, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации (бейджи, спецпропуска на автомобили);
5) питание и кофе-брейки для участников и сопровождающих лиц заседаний СГГ СНГ и саммита в период проведения данных мероприятий.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 155-р
Организационные меры по обслуживанию глав государств и членов официальных делегаций во время заседаний Совета глав государств Содружества Независимых Государств и саммита "Центральная Азия – Россия"
За счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2022 год по программе 001 "Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан", подпрограмме 100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне" программы 028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан" обеспечить финансирование расходов на проведение заседаний СГГ СНГ и саммита:
1) размещение глав государств и членов официальных делегаций государств – членов Содружества Независимых Государств по формату "1+5" и саммита "Центральная Азия – Россия" по формату "1+5", а также государств, приглашенных Президентом Республики Казахстан, (далее – главы и члены официальных делегаций) – по формату "1+5", Председателя Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств – по формату "1+3" и сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан для обеспечения безопасности в гостиницах и резиденциях города Астаны в период с 13 по 15 октября 2022 года;

2022 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен:
1) Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Мемлекет басшылары кеңесінің (бұдан әрі – ТМД МБК) және "Орталық Азия – Ресей" саммитінің
(бұдан әрі – саммит) шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстары үшін дыбыс пен жарық жабдығын, конференц-жүйені, баспасөз конференцияларын;
2) ТМД МБК және саммиттің шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстары өткізілетін залдар мен орындарды тиісті тақырыптық безендіруді, ТМД МБК шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстары, саммит өтетін залдарды (монтаждау/демонтаждау жұмыстары) және штаб бөлмелерін жалдауды;
3) баспасөз орталығын техникалық жарақтандыруды (іс-шараларды тікелей телевизиялық трансляциялау, оның ішінде баспасөз орталығына теле- және аудиосигнал беру, компьютерлерді, принтерлерді, көп функционалды құрылғыларды, халықаралық байланысқа, жоғары жылдамдықты сымды және сымсыз интернетке қосылған телефон және факс аппараттарын жалға алу, мониторларды, сондай-ақ дыбыс жабдығын, бейне- және аудиосплиттерлерді орнату);
4) ТМД МБК және саммиттің отырыстарына қатысушылар, бірге жүретін адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін баспа және басқа да өнімдерді (бейдждер, автомобильдерге арналған арнайы кіру рұқсатнамалары) дайындауды;
5) аталған іс-шараларды өткізу кезеңінде ТМД МБК және саммиттің отырыстарына қатысушылар мен бірге жүретін адамдар үшін тамақтандыру мен кофе-брейктерді қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 155-ө өкіміне
2-қосымша
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Мемлекет басшылары кеңесінің және "Орталық Азия – Ресей" саммитінің отырыстары кезінде мемлекет басшылары мен ресми делегациялардың мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
2022 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының өкілеттіктері мен мемлекеттік функцияларын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бағдарламасы, 028 "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасының 100 "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын республикалық деңгейде қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен ТМД МБК және саммит отырыстарын өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсін:
1) 2022 жылғы 13 – 15 қазан кезеңінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына мүше мемлекеттердің "1+5" форматы бойынша және "Орталық Азия – Ресей" саммитінің "1+5" форматы бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті шақырған мемлекеттердің мемлекет басшылары мен ресми делегацияларының мүшелерін (бұдан әрі – ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері) "1+5" форматы бойынша, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Атқарушы комитетінің төрағасын "1+3" форматы бойынша және Астана қаласының қонақүйлері мен резиденцияларында қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлерін орналастыру;

2) организация чайных столов и цветочного оформления в международном аэропорту города Астаны при встрече и проводах глав и членов официальных делегаций;
3) организация официального приема, неформальных приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Президента Республики Казахстан в честь глав официальных делегаций, а также технических столов;
4) приобретение подарков и сувениров для глав и членов официальных делегаций и Председателя Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств;
5) транспортное обслуживание глав и членов официальных делегаций, Председателя Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств в период с 13 по 15 октября 2022 года;
6) техническое обеспечение, тематическое и цветочное оформление в местах проведения мероприятий;
7) медицинское обслуживание глав и членов официальных делегаций, Председателя Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств;
8) обеспечение стенографической записи проводимых мероприятий.

2) Астана қаласының халықаралық әуежайында ресми делегациялардың басшыларын қарсы алу мен шығарып салу кезінде шай дастарқанын және гүлмен безендіруді ұйымдастыру;
3) ресми делегациялар басшыларының құрметіне Қазақстан Республикасы Президентінің атынан берілетін ресми, бейресми (таңғы, түскі, кешкі қонақасы) қабылдауларды, сондай-ақ техникалық үстелдерді ұйымдастыру;
4) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Атқарушы комитетінің төрағасына сыйлықтар мен кәдесыйларды сатып алу;
5) 2022 жылғы 13 – 15 қазан кезеңінде ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Атқарушы комитетінің төрағасына көліктік қызмет көрсету;
6) іс-шаралар өткізілетін орындарды техникалық қамтамасыз ету, тақырыптық және гүлмен безендіру;
7) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Атқарушы комитетінің төрағасына медициналық қызмет көрсету;
8) өткізілетін іс-шаралардың стенографиялық жазбасын қамтамасыз ету.