О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 1 января 2023 года "О развитии агломераций" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития агломераций"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 февраля 2023 года № 32-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 1 января 2023 года "О развитии агломераций" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития агломераций" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2023 года
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 1 января 2023 года "О развитии агломераций" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития агломераций"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
Об утверждении перечня и состава агломераций
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
март 2023 года
Омарбеков Б.Б.
О создании Совета по агломерациям
распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан
МНЭ
март 2023 года
Омарбеков Б.Б.
Об утверждении правил выпуска государственных ценных бумаг в национальной валюте для обращения на площадке Международного финансового центра "Астана" местным исполнительным органом города республиканского значения с особым статусом, определенным законодательным актом Республики Казахстан, для финансирования "зеленых" проектов в рамках реализации целей устойчивого развития
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
март 2023 года
Кенбеил Д.М.

Қазақстан Республикасының "Агломерацияларды дамыту туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне агломерацияларды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 1 қаңтардағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 21 ақпандағы № 32-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы Қазақстан Республикасының "Агломерацияларды дамыту туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне агломерацияларды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 1 қаңтардағы заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі — тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытсын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 21 қаңтардағы
№ 32-ө өкімімен
бекітілген
Қабылдануы Қазақстан Республикасының "Агломерацияларды дамыту туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне агломерацияларды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 1 қаңтардағы заңдарын заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Құқықтық актінің атауы Құқықтық актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік органдар Орындау мерзімі Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1 2 3 4 5 6
1.
Агломерациялардың тізбесі мен құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2023 жылғы наурыз
Б. Б. Омарбеков
2.
Агломерациялар жөнінде кеңес құру туралы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі өкімі
ҰЭМ
2023 жылғы наурыз
Б.Б. Омарбеков
3.
Орнықты даму мақсаттарын іске асыру шеңберінде "жасыл" жобаларды қаржыландыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінде айқындалған ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының "Астана" халықаралық қаржы орталығының алаңында айналысқа түсетін ұлттық валютадағы мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2023 жылғы наурыз
Д.М. Кеңбейіл
4.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2004 года № 397 "О некоторых мерах по дальнейшей реализации Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
март 2023 года
Идырысов А.С.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
март 2023 года
Кенбеил Д.М.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2009 года № 906 "Об утверждении Правил определения лимита правительственного долга и долга местного исполнительного органа, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
март 2023 года
Жаксылыков Т.М.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
март 2023 года
Омарбеков Б.Б.
Об утверждении правил формирования состава агломерации
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2023 года
Омарбеков Б.Б.
Об утверждении положения о местном совете агломерации
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2023 года
Омарбеков Б.Б.
Об определении требований к содержанию соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2023 года
Омарбеков Б.Б.
Об утверждении правил применения повышающего коэффициента при определении трансфертов общего характера на трехлетний период к прогнозному объему затрат по бюджетным программам развития
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2023 года
Амрин А.К.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
приказ Заместителя Премьер-Министра -Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2023 года
Темирбеков Д.О.
О создании местного совета агломерации
совместное постановление акиматов области, города республиканского значения, столицы, района и города областного значения
акиматы области, города республиканского значения, столицы, района и города областного значения
март 2023 года
курирующие заместители акимов
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын одан әрі іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 сәуірдегі № 397 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2022 жылғы наурыз
А.С. Ыдырысов
5.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2023 жылғы наурыз
Д.М. Кеңбейіл
6.
"Үкіметтік борыштың және жергілікті атқарушы орган борышының лимитін, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимиттерін айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 маусымдағы № 906 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2023 жылғы наурыз
Т.М. Жақсылықов
7.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2023 жылғы наурыз
Б.Б. Омарбеков
8.
Агломерация құрамын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2023 жылғы наурыз
Б.Б. Омарбеков
9.
Жергілікті агломерация кеңесі туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2023 жылғы наурыз
Б.Б. Омарбеков
10.
Агломерация аумағында жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісімнің мазмұнына қойылатын талаптарды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2023 жылғы наурыз
Б.Б. Омарбеков
11.
Бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындардың болжамды көлеміне үш жылдық кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттерді айқындау кезінде арттырушы коэффициентті қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2023 жылғы наурыз
А.К. Әмрин
12.
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2023 жылғы наурыз
Д.О. Темірбеков
13.
Жергілікті агломерация кеңесін құру туралы
облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, аудан және облыстық маңызы бар қала әкімдіктерінің бірлескен қаулысы
облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, аудан және облыстық маңызы бар қала әкімдіктері
2023 жылғы наурыз
әкімдердің жетекшілік ететін орынбасарлары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі.