О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 16 октября 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных наград, государственной авиации, оборонной промышленности и государственного оборонного заказа"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 ноября 2023 года № 177-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 16 октября 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных наград, государственной авиации, оборонной промышленности и государственного оборонного заказа" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 ноября 2023 года № 177-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік наградалар, мемлекеттік авиация, қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 16 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 7 қарашадағы № 177-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік наградалар, мемлекеттік авиация, қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 16 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен қабылдануы негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қорытындыласын және айдың 5-і күнінен кештірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы "7" қарашадағы
№ 177-ө өкімімен
бекітілген

от 16 октября 2023 года "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
государственных наград, государственной авиации, оборонной промышленности и государственного оборонного заказа"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік наградалар, мемлекеттік авиация, қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 16 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен қабылдануы негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1 2 3 4 5 6
1.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357 "Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
Декабрь 2023 года
Камалетдинов С.Б.
2.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
Декабрь 2023 года
Бейспеков А.О.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2019 года № 759 "Об утверждении Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
Декабрь 2023 года
Бейспеков А.О.
4.
Об утверждении Инструкции по организации летной работы в государственной авиации Республики Казахстан
приказ
МО
Декабрь 2023 года
Хусаинов М.Р.
5.
Об утверждении Инструкции по организации объективного контроля полетов государственной авиации Республики Казахстан
приказ
МО
Декабрь 2023 года
Хусаинов М.Р.
6.
Об утверждении Инструкции о присвоении (подтверждении и снижении) классной квалификации авиационного персонала государственной авиации Республики Казахстан
приказ
МО
Декабрь 2023 года
Хусаинов М.Р.
7.
Об утверждении Правил по организации производственной деятельности объектов утилизации боеприпасов и взрывчатых веществ, обеспечению безопасности при проведении данных работ и охраны объектов утилизации боеприпасов и взрывчатых веществ
приказ
МПС
Декабрь 2023 года
Бейспеков А.О.
8.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 ноября 2019 года № 829 "Об утверждении Правил организации и проведения научных исследований в рамках государственного оборонного заказа"
приказ
МПС
Декабрь 2023 года
Бейспеков А.О.
9.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 862 "Об утверждении Правил проведения испытаний результатов опытно-конструкторских и технологических работ"
приказ
МПС
Декабрь 2023 года
Бейспеков А.О.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ережені бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2023 жылғы
желтоқсан
С.Б. Қамалетдинов
2.
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2023 жылғы
желтоқсан
А.Ө. Бейісбеков
3.
"Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 14 қазандағы № 759 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2023 жылғы
желтоқсан
А.Ө. Бейісбеков
4.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік авиациясында ұшу жұмысын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Бұйрық
Қорғанысмині
2023 жылғы
желтоқсан
М.Р. Құсайынов
5.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясының ұшуына объективті бақылауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Бұйрық
Қорғанысмині
2023 жылғы
желтоқсан
М.Р. Құсайынов
6.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясының авиация персоналына сыныптық біліктілік беру (растау және төмендету) туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Бұйрық
Қорғанысмині
2023 жылғы
желтоқсан
М.Р. Құсайынов
7.
Оқ-дәрілер мен жарылғыш заттарды кәдеге жарату объектілерінің өндірістік қызметін ұйымдастыру, осы жұмыстарды жүргізу кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету және оқ-дәрілер мен жарылғыш заттарды кәдеге жарату объектілерін күзету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Бұйрық
ӨҚМ
2023 жылғы
желтоқсан
А.Ө. Бейісбеков
8.
"Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 7 қарашадағы № 829 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Бұйрық
ӨҚМ
2023 жылғы
желтоқсан
А.Ө. Бейісбеков
9.
"Тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстардың нәтижелеріне сынақтар жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 862 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Бұйрық
ӨҚМ
2023 жылғы
желтоқсан
А.Ө. Бейісбеков
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӨҚМ – Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі.