О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ведения бизнеса"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 мая 2024 года № 68-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ведения бизнеса" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-
Министра Республики Казахстан
от " " 2024 года №
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бизнес жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 17 мамырдағы № 68-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бизнес жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және айдың 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 17 мамырдағы
№ 68-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ведения бизнеса"
п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года
№ 74 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)"
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июнь 2024 года
Муксимов С.С.
2.

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бизнес жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің және Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 74 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА
(келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
С.С. Мүксімов
2.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 427 "О некоторых вопросах Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АСПиР (по согласованию)
июнь 2024 года
Утенов А.Х.
3.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 428
"О некоторых вопросах Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АЗРК
(по согласованию)
июнь
2024 года
Исаков А.С.
4.
Об утверждении
Правил, форм, размеров поддержки и других условий, необходимых для оказания государственной финансовой и имущественной поддержки субъектам частного предпринимательства, предоставляемой в различных отраслях экономики, которые относятся к компетенциям нескольких отраслевых государственных органов
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
5.
Об утверждении Правил, форм поддержки и других условий, необходимых для оказания государственной нефинансовой поддержки субъектам частного предпринимательства, предоставляемой в различных отраслях экономики, которые относятся к компетенциям нескольких отраслевых государственных органов
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
6.
Об определении органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории, и государственных органов, которые осуществляют согласование выдачи разрешений второй категории, на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МПС
июнь
2024 года
Сапарбеков О.С.
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2001 года
№ 743 "Об утверждении Правил передачи сведений, составляющих государственные секреты, в связи с выполнением совместных и других работ"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
июнь
2024 года
Косжанов Б.Ж.
8.
О внесений изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года
№ 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям"
постановление Правительства
Республики Казахстан
МФ
июнь
2024 года
Темирбеков Д.О.
9.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года
№ 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
иостановление
Правительства
Республики Казахстан
МСХ
июнь
2024 года
Султанов А.С.
10.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года
№ 484 дсп
"Об утверждении Правил проведения специальной экспертизы организаций и аттестации их руководителей для получения разрешений на проведение работ, связанных с использованием сведений, составляющих государственные секреты, созданием средств защиты государственных секретов, а также с проведением мероприятий и (или) оказанием услуг по защите государственных секретов Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
июнь
2024 года
Косжанов Б.Ж.
11.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года
№ 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МЭ
июнь
2024 года
Жамауов А.Ж.
12.

"Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 427 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
СЖРА
(келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Ә.Х. Өтенов
3.
"Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 428 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БҚДА
(келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
А.С. Исақов
4.
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін бірнеше салалық мемлекеттік органдардың құзыретіне жататын экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын мемлекеттік қаржылай және мүліктік қолдау қағидалары, нысандары, мөлшері және оларға қолдау көрсетуге қажетті басқа да шарттар туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
5.
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне бірнеше салалық мемлекеттік органдардың құзыретіне жататын экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын мемлекеттік қаржылай емес қолдау қағидалары, нысандары және оларға қолдау көрсетуге қажетті басқа да шарттар туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
6.
Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды және екінші санаттағы рұқсаттарды беруді келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
О.С. Сапарбеков
7.
"Бірлескен және басқа да жұмыстарды орындауға байланысты мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 мамырдағы № 743 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ҰҚК
(келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Б.Ж. Қосжанов
8.
"Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Д.О. Темірбеков
9.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
АШМ
2024 жылғы маусым
А.С. Сұлтанов
10.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтерді пайдалануға, мемлекеттік құпияларды қорғау құралдарын жасауға, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі іс-шараларды жүргізуге және (немесе) қызметтер көрсетуге байланысты жұмыстарды жүргізуге рұқсат алу үшін ұйымдарға арнайы сараптама жүргізу және олардың басшыларын аттестаттаудан өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 мамырдағы № 484 қбп қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ҰҚК
(келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Б.Ж. Қосжанов
11.
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы маусым
Ә.Ж. Жамауов
12.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
13.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 13 "О некоторых вопросах реализации государственной поддержки инвестиций"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МИД
июнь
2024 года
Нурбаева Н.Н.
14.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
15.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2024 года
Сарбасов А.А.
16.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 "Об утверждении Системы государственного планирования в Республике Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МНЭ
июнь
2024 года
Кудайбергенов Б.А.
17.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2018 года
№ 392 "Об утверждении формы и Правил заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также продления срока переработки товаров и признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
18.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
19.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года
№ 497 "О мерах по реализации Указов Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 и от
1 июля 2019 года № 46
"О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МТИ
июнь
2024 года
Бижанова А.А.
20.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года
№ 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24
"О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МЦРИАП
июнь
2024 года
Оразбек А.Е.
21.

"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің Қаулысы
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
13.
"Инвестицияларды мемлекеттік қолдауды іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 13 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
СІМ
2024 жылғы маусым
Н.Н. Нұрбаева
14.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
15.
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2024 жылғы маусым
А.А. Сарбасов
16.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Б.Ә. Құдайбергенов
17.
"Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжаттың нысанын және оны толтыру мен беру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 392 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
18.
"Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
19.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 және 2019 жылғы 1 шілдедегі № 46 жарлықтарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 497 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
СИМ
2024 жылғы маусым
А.А. Бижанова
20.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ
2024 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
21.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МЧС
июнь
2024 года
Сыздыков Б.М.
22.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 776 дсп
"Об утверждении Инструкции по защите государственных секретов Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
июнь
2024 года
Косжанов Б.Ж.
23.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МНВО
июнь
2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
24.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2022 года № 1016 "Об определении сфер регулирования предпринимательской деятельности, в которых регуляторные акты подлежат включению в реестр обязательных требований в сфере предпринимательства"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2024 года
Жаксылыков Т.М.
25.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 862 "Некоторые вопросы Министерства транспорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
июнь
2024 года
Калиакпаров М.К.
26.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
июнь 2024 года
Сапарбеков О.С.
27.
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства
Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
28.
Об утверждении Правил выдачи заключения, в котором указываются способ и место уничтожения, выдаваемого уполномоченными органами, в компетенцию которых входит вопрос о возможности захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения товаров иным способом, помещаемых под таможенную процедуру уничтожения
совместный приказ
МФ, МСХ, МЭПР
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.,
Бердалин А.Б.,
Алиев Ж.Ш.
29.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
совместный приказ
МЗ,
МНЭ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.,
Жаксылыков Т.М.
30.

"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2024 жылғы маусым
Б.М. Сыздықов
22.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау жөніндегі нұсқаулықты бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 776 қбп қаулысына тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ҰҚК
(келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Б.Ж. Қосжанов
23.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы маусым
Д.Ж. Ахмед-Заки
24.
"Реттеушілік актілері кәсіпкерлік саласындағы міндетті талаптар тізіліміне енгізілуге жататын кәсіпкерлік қызметті реттеу салаларын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 1016 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
25.
"Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 862 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
КМ
2024 жылғы маусым
М.Қ. Қалиақпаров
26.
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы
№ 864 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
О.С. Сапарбеков
27.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
28.
Құзыретіне жою кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларды көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге де тәсілмен жою ықтималды жөніндегі мәселе кіретін уәкілетті органдар беретін жою тәсілі мен орны көрсетілетін қорытынды беру қағидаларын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
Қаржымині,
АШМ,
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов, А.Б. Бердалин, Ж.Ш. Әлиев
29.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саматтылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
ДСМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
Т.М. Жақсылықов
30.

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 1199 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 826
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области технического регулирования"
совместный приказ
МТИ, МНЭ
июнь
2024 года
Балыкбаев К.Т.,
Жаксылыков Т.М.
31.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 1206 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 814
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов, применяемых для проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора в области промышленной безопасности и проверок на соответствие разрешительным требованиям по выданным разрешениям"
совместный приказ
МЧС, МНЭ
июнь
2024 года
Туленбергенов С.Т.,
Жаксылыков Т.М.
32.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра
энергетики Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 747 и
Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря
2015 года № 811
"Об утверждении критериев оценки степени риска и
проверочных листов в области использования атомной энергии"
совместный приказ
МЭ,
МНЭ
июнь
2024 года
Есимханов С.К.,
Жаксылыков Т.М.
33.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 7-1/1130 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 802
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области ветеринарии"
совместный приказ
МСХ, МНЭ
июнь
2024 года
Бердалин А.Б.,
Жаксылыков Т.М.
34.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05/1138 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 819
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области карантина растений"
совместный приказ
МСХ, МНЭ
июнь
2024 года
Султанов А.С.,
Жаксылыков Т.М.
35.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 719 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 843 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за системой образования в части дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования"
совместный приказ
МП,
МНЭ
июнь
2024 года
ЖумадильдаеваН.В.,
Жаксылыков Т.М.
36.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 32
"Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации"
совместный приказ
МВД, МНЭ
июнь
2024 года
Лепеха И.В.,
Жаксылыков Т.М.
37.

"Техникалық реттеу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 1199 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 826 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
СИМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Қ.Т. Балықбаев, Т.М. Жақсылықов
31.
"Өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және берілген рұқсаттар бойынша рұқсат беру талаптарына сәйкестігіне тексерулер жүргізу үшін қолданылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 1206 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 814 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ТЖМ,
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
С.Т. Төленбергенов, Т.М. Жақсылықов
32.
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 747 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 811 бірлескен
бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ЭМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
С.Қ. Есімханов, Т.М. Жақсылықов
33.
"Ветеринария саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 7-1/1130 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 802 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
АШМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
А.Б. Бердалин, Т.М. Жақсылықов
34.
"Өсімдіктер карантині саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05/1138 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 819 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
АШМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
А.С. Сұлтанов, Т.М. Жақсылықов
35.
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру бөлігінде білім беру жүйесінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 719 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 843 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ОМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Н.В. Жұмаділдаева, Т.М. Жақсылықов
36.
"Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы
№ 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ІІМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
И.В. Лепеха, Т.М. Жақсылықов
37.

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 758 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 31
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов, применяемых для проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора в области пожарной безопасности и проверок на соответствие разрешительным требованиям по выданным разрешениям, профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля в области гражданской обороны"
совместный приказ
МЧС, МНЭ
июнь
2024 года
Нурпеисов Е.С.,
Жаксылыков Т.М.
38.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 807 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 81
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
совместный приказ
МПС, МНЭ
июнь
2024 года
Кажкенов К.Ж.,
Жаксылыков Т.М.
39.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 декабря 2018 года № 494 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 декабря 2018 года № 95
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира"
совместный приказ
МСХ, МЭПР,
МНЭ
июнь
2024 года
Бердалин А.Б.,
Шарбиев Н.К.,
Жаксылыков Т.М.
40.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 февраля 2016 года № 49
"Об утверждении проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности"
совместный приказ
МТИ, МНЭ
ноябрь
2025 года
Бижанова А.А.,
Жаксылыков Т.М.
41.
О признании утратившим силу совместного приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 4 мая 2023 года № 101 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2023 года № 58
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими"
совместный приказ
АДГС (по согласованию),
МНЭ
июнь
2024 года
Муксимов С.С.,
Жаксылыков Т.М.
42.
О признании утратившим силу совместного приказа

"Өрт қауіпсіздігі саласындағы бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және берілген рұқсаттар бойынша рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексерулерді, азаматтық қорғаныс саласындағы бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу үшін қолданылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 758 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 31 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ТЖМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Е.С. Нұрпейісов, Т.М. Жақсылықов
38.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 807 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы № 81 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ӨҚМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Қ.Ж. Қажкенов, Т.М. Жақсылықов
39.
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 494 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 95 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
АШМ, ЭТРМ, ҰЭМ
2024 жылы маусым
А.Б. Бердалин, Н.Қ. Шәрбиев, Т.М. Жақсылықов
40.
"Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 1 ақпандағы № 49 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
СИМ, ҰЭМ
2025 жылғы қараша
А.Ә. Бижанова, Т.М. Жақсылықов
41.
"Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 4 мамырдағы № 101 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 4 мамырдағы № 58 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен бұйрық
МҚІА (келісу бойынша),
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
С.С. Мүксімов, Т.М. Жақсылықов
42.

Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 4 мая 2023 года № 102 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2023 года № 57
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг"
совместный приказ
АДГС (по согласованию),
МНЭ
июнь
2024 года
Муксимов С.С.,
Жаксылыков Т.М.
43.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 августа 2023 года № 147 и Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 9 августа 2023 года
№ 399 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в области применения законодательства Республики Казахстан о языках"
совместный приказ
МНВО,
МНЭ
июнь
2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.,
Жаксылыков Т.М.
44.
О признании утратившим силу совместного приказа Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 15 августа 2023 года № 5 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 августа 2023 года № 152
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в области государственной статистики"
совместный приказ
АСПИР (по согласованию),
МНЭ
июнь
2024 года
Утенов А.Х.,
Жаксылыков Т.М.
45.
Об утверждении Правил проведения анализа и мониторинга деятельности конгломератов
приказ
АЗРК
(по согласованию)
июнь
2024 года
Ахметов Р.Н.
46.
Об утверждении критериев для включения проверяемого субъекта в полугодовой план проведения периодической проверки в области применения законодательства Республики Казахстан о языках
приказ
МНВО
июнь
2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
47.
Об утверждении формы акта о приостановлении деятельности или отдельных видов деятельности в области пожарной безопасности
приказ
МЧС
июнь
2024 года
Нурпеисов Е.С.
48.
Об утверждении Инструкции использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты
приказ
МЧС
июнь
2024 года
Нурпеисов Е.С.
49.
Об определении перечня требований, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также определение в отношении конкретных нарушений требований конкретного вида меры оперативного реагирования с указанием срока действия данной меры (при необходимости)
приказ
МТ
июнь
2024 года
Калиакпаров М.К.
50.
Об утверждении форм актов надзора в сфере торгового мореплавания
приказ
МТ
июнь
2024 года
Калиакбаров М.К.
51.
Об определении перечня требований из числа включенных в проверочный лист, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также определение в отношении конкретных нарушений конкретного вида меры оперативного реагирования с указанием срока действия данной меры (при необходимости)
приказ
МТ
июнь
2024 года
Калиакбаров М.К.
52.
Об утверждении форм актов надзора в сфере внутреннего водного транспорта
приказ
МТ
июнь
2024 года
Калиакбаров М.К.
53.
Об утверждении Правил оказания мер государственной поддержки частного предпринимательства субъектам внутренней торговли
приказ
МТИ
июнь
2024 года
Бижанова А.А.
54.
Об утверждении Правил организации и проведения контрольного закупа в области технического регулирования
приказ
МТИ
июнь
2024 года
Балыкбаев К.Т.
55.
Об утверждении формы постановления о применении мер оперативного реагирования
приказ
МТИ
июнь
2024 года
Балыкбаев К.Т.
56.
Об утверждении формы акта выездной таможенной проверки
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
57.
Об утверждении Правил привлечения независимых экспертов и профильных специалистов для проведения экспертизы качества медицинских услуг (помощи), а также квалификационных требований к ним
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
58.
Об утверждении порядка проведения расследования в сфере оказания медицинских услуг (помощи)
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
59.
Об утверждении требований к субъектам здравоохранения на оказание услуг независимых экспертов по экспертизе качества медицинских услуг (помощи)
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
60.
Об утверждении Правил оплаты услуг независимых экспертов за экспертизу качества медицинских услуг (помощи)
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
61.
Об утверждении порядка осуществления контрольного закупа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
62.
Об утверждении порядка проведения расследований в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
63.
Об утверждении Правил осуществления рекламы подконтрольной государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору продукции (товаров), подлежащей (подлежащих) государственной регистрации
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
64.
Об утверждении Правил осуществления изъятия и отзыва продукции (товара), не соответствующей (не соответствующего) требованиям технических регламентов и (или) единым санитарно-эпидемиологическим и гигиеническим требованиям Евразийского экономического союза
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
65.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы
Министра здравоохранения Республики Казахстан
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
66.
Об утверждении перечня организаций дополнительного образования по медицинским специальностям
приказ
МЗ
июнь 2024 года
Султангазиев Т.С.
67.
Об утверждении Правил проведения расследования в области ветеринарии
приказ
МСХ
июнь
2024 года
Бердалин А.Б.
68.
Об утверждении порядка проведения расследования в области защиты растений
приказ
МСХ
июнь
2024 года
Султанов А.С
69.
Об утверждении порядка проведения расследования в области карантина растений
приказ
МСХ
июнь
2024 года
Султанов А.С
70.
Об утверждении состава рабочей группы по вопросам развития переработки сырого газа и Положения о ней
приказ
МЭ
июнь
2024 года
Жамауов А.Ж.
71.
Об утверждении Правил проведения расследования в области использования атомной энергии
приказ
МЭ
июнь
2024 года
Есимханов С.К.
72.
Об утверждении Правил утверждения технических проектов разработки месторождения в части учета потерь при добыче твердых полезных ископаемых
приказ
МПС
июнь 2024 года
Шерхан И.
73.
Об утверждении порядка государственного регулирования цен на:

"Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 4 мамырдағы № 102 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 4 мамырдағы № 57 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен бұйрық
МҚІА (келісу бойынша),
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
С.С. Мүксімов, Т.М. Жақсылықов
43.
"Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасын қолдану саласындағы тәуекел дәрежесін бағалаудың өлшемшарттары мен тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 9 тамыздағы № 147 және Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 9 тамыздағы № 399 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен бұйрық
ҒЖБМ ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Д.Ж. Ахмед-Заки, Т.М. Жақсылықов
44.
"Мемлекеттік статистика саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 5 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 15 тамыздағы № 152 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен бұйрық
СЖРА, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Ә.Х. Өтенов, Т.М. Жақсылықов
45.
Конгломераттардың қызметіне талдау және мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БҚДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Р.Н. Ахметов
46.
Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасын қолдану саласында мерзімді тексеру жүргізудің жартыжылдық жоспарына тексерілетін субъектіні енгізуге арналған өлшемшарттарды бекіту туралы
бұйрық
ҒЖБМ
2024 жылғы маусым
Д.Ж. Ахмед-Заки
47.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру туралы акт нысанын бекіту туралы
бұйрық
ТЖМ
2024 жылғы маусым
Е.С. Нұрпейісов
48.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезігде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің әрекеттерін тіркеп белгілеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығын бекіту туралы
бұйрық
ТЖМ
2024 жылғы маусым
Е.С. Нұрпейісов
49.
Бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптардың тізбесін айқындау, сондай-ақ нақты бұзушылықтарға қатысты жедел ден қою шарасының нақты түрінің талаптарын осы шараның қолданылу мерзімін көрсете отырып (қажет болған жағдайда) айқындау туралы
бұйрық
КМ
2024 жылғы маусым
М.Қ. Қалиақпаров
50.
Сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы қадағалау актілерінің нысандарын бекіту туралы
бұйрық
КМ
2024 жылғы маусым
М.Қ. Қалиақпаров
51.
Тексеру парағына енгізілген талаптар қатарынан бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптар тізбесін айқындау, сондай-ақ нақты бұзушылықтарға қатысты жедел ден қою шарасының нақты түрін осы шараның қолданылу мерзімін көрсете отырып (қажет болған жағдайда) айқындау туралы
бұйрық
КМ
2024 жылғы маусым
М.Қ. Қалиақпаров
52.
Ішкі су көлігі саласындағы қадағалау актілерінің нысандарын бекіту туралы
бұйрық
КМ
2024 жылғы маусым
М.Қ. Қалиақпаров
53.
Ішкі сауда субъектілеріне жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
СИМ
2024 жылғы маусым
А.Ә. Бижанова
54.
Техникалық реттеу саласында бақылау мақсатында сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
СИМ
2024 жылғы маусым
Қ.Т. Балықбаев
55.
Жедел ден қою шараларын қолдану туралы қаулы нысанын бекіту туралы
бұйрық
СИМ
2024 жылғы маусым
Қ.Т. Балықбаев
56.
Көшпелі кедендік тексеру актісінің нысанын бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
57.
Медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасына сараптама жүргізу үшін тәуелсіз сарапшылар мен бейінді мамандарды тарту қағидаларын, сондай-ақ оларға біліктілік талаптарын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
58.
Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласында тергеп-тексеруді жүргізу тәртібін бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
59.
Медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасына сараптама жүргізу бойынша тәуелсіз сарапшылардың қызметтерін көрсетуге денсаулық сақтау субъектілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
60.
Медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасына сараптама жүргізгені үшін тәуелсіз сарапшылардың көрсететін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
61.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында бақылау мақсатында сатып алуды жүзеге асыру тәртібін бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
62.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тергеп-тексеру жүргізу тәртібін бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
63.
Мемлекеттік тіркеуге жататын, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау мен қадағалауындағы өнімді (тауарларды) жарнамалауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
64.
Техникалық регламенттердің талаптарына және (немесе) Евразиялық экономикалық одақтың бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарына сәйкес келмейтін өнімді (тауарды) алып қоюды және кері қайтарып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
65.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
66.
Медициналық мамандықтар бойынша қосымша білім беру ұйымдарының тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
67.
Ветеринария саласында тергеп-тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы маусым
А.Б. Бердалин
68.
Өсімдіктерді қорғау саласында тергеп-тексеруді жүргізу тәртібін бекіту туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы маусым
А.С. Сұлтанов
69.
Өсімдіктер карантині саласында тергеп-тексеру жүргізу тәртібін бекіту туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы маусым
А.С. Сұлтанов
70.
Шикі газды өңдеуді дамыту мәселелері жөніндегі жұмыс тобының құрамын және ол туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы маусым
Ә.Ж. Жамауов
71.
Атом энергиясын пайдалану саласында тергеп-тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы маусым
С.Қ. Есімханов
72.
Пайдалы қатты қазбаларды өндіру кезінде ысырапты есепке алу бөлігінде кен орнын игерудің техникалық жобаларын бекіту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
И. Шерхан
73.
Мыналар:

1) лекарственные средства для оптовой и розничной реализации, включенные в перечень лекарственных средств, подлежащих ценовому регулированию;
2) лекарственные средства и изделия медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
3) медицинские изделия для диагностики вне живого организма (in vitro), производимые на территории Республики Казахстан в рамках долгосрочных договоров поставки, заключенных с единым дистрибьютором
приказ
МЗ
июнь 2024 года
Дудник В.Ю.,
Буркитбаев Ж.К.
74.
Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и чҰрных металлов
приказ
МПС
июнь 2024 года
Сапарбеков О.С.
75.
Об утверждении перечня отечественных сырьевых товаров
приказ
МПС
июнь 2024 года
Сапарбеков О.С.
76.
Об утверждении Правил разработки, утверждения, замены и пересмотра единых межотраслевых или межотраслевых типовых, или типовых норм и нормативов по труду для всех сфер деятельности, или типовых норм и нормативов по труду организаций
приказ
МТСЗН
июль
2024 года
Сарбасов А.А.
77.
Об утверждении Правил субсидирования переработки рыбной продукции
приказ
МСХ
август
2024 года
Бердалин А.Б.
78.
Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов рыбного хозяйства
приказ
МСХ
август
2024 года
Бердалин А.Б.
79.
Об утверждении Правил закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства и квалификационных требований к инвестору
приказ
МСХ
август
2024 года
Бердалин А.Б.
80.
Об утверждении единых межотраслевых типовых норм и нормативов по труду для всех сфер деятельности
приказ
МТСЗН
август
2024 года
Сарбасов А.А.
81.
Об утверждении межотраслевых нормативов времени работников служб по управлению персоналом
приказ
МТСЗН
август
2024 года
Сарбасов А.А.
82.
Об утверждении типовых норм времени на работы по переводу с русского языка на государственный язык и с государственного языка на русский язык нормативных правовых актов и других документов государственных органов
приказ
МТСЗН
август
2024 года
Сарбасов А.А.
83.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/39 "Об утверждении Правил предоставления лесопользователям участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей, нужд охотничьего хозяйства, побочного лесного пользования"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
84.

1) бағалық реттеуге жататын дәрілік заттардың тізбесіне енгізілген көтерме және бөлшек саудада өткізуге арналған дәрілік заттарға;
2) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде тіркелген дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарға;
3) Бірыңғай дистрибьютормен жасалған ұзақ мерзімді жеткізу шарттары шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында жасалатын тірі организмнен тыс (in vitro) диагностикалауға арналған медициналық бұйымдарға бағаларды мемлекеттік реттеу тәртібін бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
В.Ю. Дудник, Ж.Қ. Бүркітбаев
74.
Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
О.С. Сапарбеков
75.
Отандық шикізат тауарларының тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
О.С. Сапарбеков
76.
Қызметтің барлық салалары үшін еңбек жөніндегі бірыңғай салааралық немесе салааралық үлгілік немесе үлгілік нормалар мен нормативтерді немесе ұйымдардың еңбек жөніндегі үлгілік еңбек нормалары мен нормативтерін әзірлеу, бекіту, ауыстыру және қайта қарау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Еңбекмині
2024 жылғы шілде
А.Ә. Сарбасов
77.
Балық өнімдерін қайта өңдеуді субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы тамыз
А.Б.Бердалин
78.
Балық шаруашылығы субъектілеріне кредит беру кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы тамыз
А.Б.Бердалин
79.
Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекіту қағидаларын және инвесторға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы тамыз
А.Б.Бердалин
80.
Қызметтің барлық салалары үшін еңбек жөніндегі бірыңғай салааралық үлгiлiк нормалар мен нормативтерді бекіту туралы
бұйрық
Еңбекмині
2024 жылғы тамыз
А.Ә. Сарбасов
81.
Персоналды басқару қызметі жұмыскерлерінің салааралық уақыт нормативтерін бекіту туралы
бұйрық
Еңбекмині
2024 жылғы тамыз
А.Ә. Сарбасов
82.
Нормативтік құқықтық актілерді және мемлекеттік органдардың басқа да құжаттарын орыс тілінен мемлекеттік тілге және мемлекеттік тілден орыс тіліне аудару жұмыстарына кететін уақыттың үлгілік нормаларын бекіту туралы
бұйрық
Еңбекмині
2024 жылғы тамыз
А.Ә. Сарбасов
83.
"Орман ресурстары сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар, аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде орман пайдаланушыларға құрылыс объектілерін салуға учаскелер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/39 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
84.

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 18-02/45
"Об утверждении Правил перевода из категории земель лесного фонда в земли других категорий для целей, не связанных с ведением лесного хозяйства"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
85.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 60
"Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта, производства алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства, а также хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства"
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
86.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67
"Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии"
приказ
МТИ
июнь
2024 года
Кушукова Ж.С.
87.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/161 "Об утверждении Правил отвода и таксации лесосек на участках государственного лесного фонда"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
88.
О внесений изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/178 "Об утверждении Правил отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
89.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года
№ 15-08/590
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов"
приказ
МСХ
июнь
2024 года
Султанов А.С
90.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 18-02/596 "Об утверждении Правил рубок леса на участках государственного лесного фонда"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
91.

"Орман қоры жерi санатынан орман шаруашылығын жүргiзуге байланысты емес мақсаттар үшiн басқа санаттардағы жерге ауыстыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 18-02/45 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
85.
"Этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату, сондай-ақ алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 60 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е.Біржанов
86.
"Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
СИМ
2024 жылғы маусым
Ж.С. Кушукова
87.
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде кеспеағаш аймағын бөліп беру мен таксациялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/161 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
88.
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/178 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
89.
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы маусым
А.С. Сұлтанов
90.
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
91.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 894
"Об утверждении форм актов государственных инспекторов в области промышленной безопасности"
приказ
МЧС
июнь
2024 года
Туленбергенов С.Т.
92.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 18-02/896 "Об утверждении Правил проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
93.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 748
"Об утверждении Правил проведения и использования анализа регуляторного воздействия регуляторных инструментов и (или) требований"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
94.
О внесении дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 745 "Об утверждении Правил выдачи уведомления о наличии в действиях (бездействии) признаков нарушения законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции и его формы"
приказ
АЗРК
(по согласованию)
июнь
2024 года
Альжан Е.И.
95.
О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78
"Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг"
приказ
АДГС
(по согласованию)
июнь
2024 года
Муксимов С.С.
96.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2017 года № 86
"Об утверждении Правил действия согласительной комиссии и ее состава"
приказ
АЗРК
(по согласованию)
июнь
2024 года
Альжан Е.И.
97.
О внесений изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 359 "Об утверждении форм актов должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
98.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года
№ 168 "Об утверждении образцов форменной одежды, перечня работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, а также Правил ее ношения"
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
99.

"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік инспекторлардың актілерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 894 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ТЖМ
2024 жылғы маусым
С.Т. Төленбергенов
92.
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөнінде тендерлер өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 қазандағы № 18-02/896 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
93.
"Реттегіш құралдардың және (немесе) талаптардың реттеушілік әсеріне талдау жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 748 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
94.
"Әрекеттерінде (әрекетсіздігінде) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасын бұзушылық белгілерінің болуы туралы хабарламаны беру қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 745 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
бұйрық
БҚДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Е.И. Әлжан
95.
"Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
МҚІА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
С.С. Мүксімов
96.
"Келісу комиссиясының әрекет ету қағидалары мен оның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 27 ақпандағы № 86 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҚДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Е.И. Әлжан
97.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары актілерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 28 тамыздағы № 359 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
98.
"Нысанды киімнің үлгілерін, нысанды киім киюге құқығы бар мемлекеттік кірістер органдары жұмыскерлерінің тізбесін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырыммашылық белгілерін, сондай-ақ оны тағып жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 168 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
99.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 280 "О некоторых вопросах временных зон таможенного контроля, мест временного хранения и магазинов беспошлинной торговли"
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
100.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 294
"О некоторых вопросах обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, и (или) уполномоченного экономического оператора"
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
101.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 165 "Об утверждении формы программы развития переработки сырого газа"
приказ
МЭ
июнь
2024 года
Жамауов А.Ж.
102.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 мая 2018 года
№ 166 "Об утверждении формы отчета о выполнении программы развития переработки сырого газа"
приказ
МЭ
июнь
2024 года
Жамауов А.Ж.
103.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 351 "Об утверждении Инструкции по составлению плана горных работ"
приказ
МПС
июнь
2024 года
Шерхан И.
104.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июля 2018 года № 250
"Об утверждении формы информации о проведенных закупках"
приказ
АЗРК
(по согласованию)
июнь
2024 года
Альжан Е.И.
105.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1349
"Об утверждении Правил проведения экспертизы заявок на селекционные достижения, объекты промышленной собственности, товарные знаки, знаки обслуживания, географические указания, наименования мест происхождения товаров, о регистрации топологий интегральных микросхем"
приказ
МЮ
июнь
2024 года
Жакселекова Б.Ш.
106.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 932
"Об утверждении Правил разработки, метрологической аттестации, утверждения и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений методик выполнения измерений и референтных методик выполнения измерений и оказания государственной услуги "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств"
приказ
МТИ
июнь
2024 года
Балыкбаев К.Т.

"Уақытша кедендік бақылау аймақтары, уақытша сақтау орындары және бажсыз сауда дүкендерінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 280 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
100.
"Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз етудің, сондай-ақ кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 294 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
101.
"Шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 165 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы маусым
Ә.Ж. Жамауов
102.
"Шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасының орындалуы туралы есептің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 166 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы маусым
Ә.Ж. Жамауов
103.
"Тау-кен жұмыстарының жоспарын жасау бойынша нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 351 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
И. Шерхан
104.
"Өткізілген сатып алу туралы ақпараттың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 16 шілдедегі № 250 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҚДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Е.И. Әлжан
105.
"Селекциялық жетiстiктердің, өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiнің, тауар таңбалары және тауар шығарылған жерлердiң атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу өтінімдеріне сараптама жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1349 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2024 жылғы маусым
Б.Ш. Жақселекова
106.
"Өлшемдерді орындау әдістемелерін және өлшемдерді орындаудың референттік әдістемелерін әзірлеу, метрологиялық аттестаттау, бекіту және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркеу және "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 932 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
СИМ
2024 жылғы маусым
Қ.Т. Балықбаев

107.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 марта 2019 года № 22
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о рекламе"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
108.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
109.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90
"Об утверждении Правил формирования тарифов"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
110.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 27 "Об утверждении Правил перевода рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных для ведения промыслового рыболовства, в рыбохозяйственные водоемы и (или) участки для ведения рыбоводства (аквакультуры)"
приказ
МСХ
июнь
2024 года
Бердалин А.Б.
111.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ
"Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ
МЦРИАП
июнь
2024 года
Турысов А. Н.
112.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности"
приказ
МВД
июнь 2024 года
Лепеха И.В.
113.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 марта 2020 года
№ 85 "Об утверждении Правил проведения в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
114.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 374 "О некоторых вопросах ведения учета и представления отчетности органу государственных доходов"
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
115.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 29
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию"
приказ
АЗРК
(по согласованию)
июнь
2024 года
Самбетов Б.К.

107.
"Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 наурыздағы № 22 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
108.
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы
13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
109.
"Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
110.
"Кәсіпшілік балық аулауды жүргізу үшін бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін балық өсіруді (акваөсіруді) жүргізуге арналған балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелеріне ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы маусым
А.Б. Бердалин
111.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы маусым
А.Н. Тұрысов
112.
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы маусым
И.В. Лепеха
113.
"Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге және орман пайдалануға байланысты емес жұмыстарды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 85 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
114.
"Есеп жүргізудің және мемлекеттік кірістер органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 374 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
115.
"Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхаттарды қарау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 29 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҚДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Б.Қ. Сәмбетов

116.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года
№ 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
приказ
МЮ
июнь
2024 года
Мерсалимова Л.К.
117.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 июня 2020 года № 374
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров"
приказ
МПС
июнь
2024 года
Сапарбеков О.С.
118.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг органами государственных доходов Республики Казахстан"
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
119.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-103/2020 "Об утверждении Правил привлечения независимых экспертов при проведении экспертизы качества медицинских услуг (помощи)"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
120.
О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2020 года № 927 "Об утверждении Правил маркировки и прослеживаемости табачных изделий средствами идентификации"
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
121.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки)"
приказ
МПС
июнь
2024 года
Кажкенов К.Ж.
122.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года
№ 644 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
123.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 октября 2020 года № ҚР ДСМ-126/2020 "Об утверждении Правил оплаты независимой экспертизы качества медицинских услуг (помощи), проводимой аккредитованными субъектами здравоохранения"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.

116.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2024 жылғы маусым
Л.Қ. Мерсәлімова
117.
"Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 26 маусымдағы № 374 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
О.С. Сапарбеков
118.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi
№ 665 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
119.
"Медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) сапасына сараптама жүргізу кезінде тәуелсіз сарапшыларды тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 16 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-103/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
120.
"Темекі өнімдерін сәйкестендіру құралдарымен таңбалау және қадағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 28 қыркүйектегі № 927 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
121.
"Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
Қ.Ж. Қажкенов
122.
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 644 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
123.
"Медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасына аккредиттелген денсаулық сақтау субъектілері жүргізетін тәуелсіз сараптамаға ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 12 қазандағы № ҚР ДСМ-126/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев

124.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 144/2020 "Об утверждении перечня объектов высокой и незначительной значимости, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи)"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
125.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 октября 2020 года № ҚР ДСМ-145/2020 "Об утверждении правил ведения реестра независимых экспертов, а также основания включения в единый реестр независимых экспертов и исключения из него"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
126.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № ҚР ДСМ-169/2020 "Об утверждении правил регистрации и расследования, ведения учета и отчетности случаев инфекционных, паразитарных заболеваний и (или) отравлений, неблагоприятных проявлений после иммунизации"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
127.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-230/2020 "Об утверждении правил организации и проведения внутренней и внешней экспертиз качества медицинских услуг (помощи)"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
128.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-247/2020 "Об утверждении правил регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, а также медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
129.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 162 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах"
приказ
ГП (по согласованию)
июнь
2024 года
Алькенев Р.Б.

124.
"Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын мәні жоғары және болмашы объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 қазандағы № ҚР ДСМ-144/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
125.
"Тәуелсіз сарапшылардың тізілімін жүргізу қағидаларын, сондай-ақ тәуелсіз сарапшылардың бірыңғай тізіліміне енгізу және одан шығару негіздерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 қазандағы № ҚР ДСМ-145/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
126.
"Инфекциялық, паразиттік аурулар және (немесе) улану оқиғаларын, иммундаудан кейінгі қолайсыз көріністерді тіркеу және тергеп-тексеру, есепке алу мен есептілігін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № ҚР ДСМ-169/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
127.
"Медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) сапасына ішкі және сыртқы сараптамаларды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-230/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
128.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, сондай-ақ медициналық бұйымдардың шекті бағалары мен үстеме бағаларын реттеу және қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-247/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
129.
"Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БП (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Р.Б. Әлкенев

130.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 29 июня 2021 года
№ 433-НҚ
"Об утверждении Правил оценки соответствия"
приказ
МТИ
июнь
2024 года
Балыкбаев К.Т.
131.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 июля 2021 года
№ 281 "Об утверждении Методики разработки нормативов размещения серы в открытом виде на серных картах"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Алиев Ж.Ш.
132.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84
"Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
133.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 октября 2021 года № 93
"Об утверждении Методики разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепций, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Кудайбергенов Б.А.
134.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 марта 2022 года № 73
"Об утверждении Правил осуществления туристской и рекреационной деятельности в государственных национальных природных парках"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
135.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 28 марта 2022 года № 91
"Об утверждении Правил государственного регулирования в сфере выбросов и поглощений парниковых газов"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Ошурбаев М.Т.
136.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 мая 2022 года
№ ҚР ДСМ-43 "Об утверждении правил проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг субъектов здравоохранения в рамках дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы"
приказ
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.

130.
"Сәйкестікті бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 433-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
СИМ
2024 жылғы маусым
Қ.Т. Балықбаев
131.
"Күкіртті ашық түрде күкірт карталарында орналастыру нормативтерінің жобасын әзірлеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 30 шілдедегі № 281 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Ж.Ш. Әлиев
132.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-84 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
133.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, Елдің аумақтық даму жоспарын, тұжырымдамаларды, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, мониторингтеу, іске асыру, бағалау және бақылау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 25 қазандағы
№ 93 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Б.Ә. Құдайбергенов
134.
"Мемлекеттік ұлттық табиғи парктерде туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 5 наурыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
135.
"Парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулері саласындағы мемлекеттік реттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 28 наурыздағы № 91 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
М.Т. Ошурбаев
136.
"Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерге ақы төлеу уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі жөніндегі шарттық міндеттемелерге мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 13 мамырдағы № ҚР ДСМ-43 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев

137.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 305
"Об утверждении Правил по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности"
приказ
МПС
июнь
2024 года
Сапарбеков О.С.
138.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 48 "Об утверждении Правил формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками и о внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении Правил формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
139.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 127
"Об утверждении Типового положения об экспертных советах по вопросам предпринимательства и Правил проведения аккредитации, в том числе форма свидетельства об аккредитации, основания и порядок отмены аккредитации объединений субъектов частного предпринимательства и иных некоммерческих организаций"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
140.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 30 июня 2023 года
№ 723 "Об утверждении Правил выпуска ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы"
приказ
МФ
июнь
2024 года
Кенбеил Д.М.
141.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 131
"Об утверждении Правил ведения реестра обязательных требований в сфере предпринимательства"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
142.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 140
"Об утверждении Правил ведения реестра субъектов социального предпринимательства"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.
143.
О внесении изменения в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 10 августа 2023 года № 198/НҚ "Об утверждении Правил проведения оценки воздействия на конкуренцию"
приказ
АЗРК
(по согласованию)
июнь
2024 года
Исаков А.С.

137.
"Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 305 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
О.С. Сапарбеков
138.
"Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту және "Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларын және тексеру парақтарының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 48 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
139.
"Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптама кеңестері туралы үлгілік ережені және Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктері мен өзге де коммерциялық емес ұйымдарды аккредиттеуден өткізу қағидаларын, оның ішінде аккредиттеу туралы куәліктің нысанын, аккредиттеудің күшін жою негіздері мен тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
140.
"Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін бағалы қағаздар шығару Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 723 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Д.М. Кеңбеил
141.
"Кәсіпкерлік саласындағы міндетті талаптардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 131 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
142.
"Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 140 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов
143.
"Бәсекелестікке әсерге бағалау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 10 тамыздағы № 198/НҚ бұйрығына толықтыру енгізу туралы
бұйрық
БҚДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
А.С. Исақов

144.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
приказ
МСХ
август
2024 года
Султанов А.С.
145.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос"
приказ
МСХ
август
2024 года
Бердалин А.Б.
146.
О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 44 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации о категории субъекта предпринимательства"
приказ
МНЭ
август
2024 года
Жаксылыков Т.М.
147.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 декабря 2016 года № 595 "Об утверждении Нормативов численности работников банно-прачечных комбинатов, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование воинских частей и учреждений Министерства обороны Республики Казахстан"
приказ
МО
август
2024 года
Абубакиров К.А.
148.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 3 июня 2016 года № 273 "Об утверждении норм труда финансовых работников Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ
МО
август
2024 года
Бейсенов А.К.
149.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 25 сентября 2018 года № 625 "Об утверждении Норм труда работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование объектов инфраструктуры, автомобильной и специальной техники воинских частей и учреждений Министерства обороны Республики Казахстан"
приказ
МО
август 2024 года
Абубакиров К.А.
150.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1057 "Об утверждении Правил обязательной периодической аттестации производственных объектов по условиям труда"
приказ
МТСЗН
август 2024 года
Сарбасов А.А.
151.
О внесений изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264
"Об утверждении Правил внутренней торговли"
приказ
МТИ
ноябрь 2025 года
Бижанова А.А.
152.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 280
"Об утверждении Типовых правил реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары"
приказ
МСХ,
МТИ,
МТСЗН
ноябрь 2025 года
Тасжуреков Е.К.,
Бижанова А.А.,
Ордабаев О.Т.

144.
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы тамыз
А.С. Сұлтанов
145.
"Су қорғау аймақтары мен белдеулерiн белгiлеу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы тамыз
А.Б. Бердалин
146.
"Кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 44 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы тамыз
Т.М. Жақсылықов
147.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери бөлімдері мен мекемелеріне техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін монша кір-жуу комбинаттары жұмыскерлері санының нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 14 желтоқсандағы № 595 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қорғанысмині
2024 жылғы тамыз
Қ.А. Әбубәкіров
148.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері қаржы жұмыскерлерінің еңбек нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 3 маусымдағы № 273 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қорғанысмині
2024 жылғы тамыз
Ә.Қ. Бейсенов
149.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің инфрақұрылымы объектілеріне, автомобиль және арнайы техникасына техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлерінің еңбек нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 25 қыркүйектегі № 625 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қорғанысмині
2024 жылғы тамыз
Қ.А. Әбубәкіров
150.
"Өндірістік объектілерді еңбек жағдайлары бойынша міндетті мерзімдік аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1057 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Еңбекмині
2024 жылғы тамыз
А.Ә. Сарбасов
151.
"Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
СИМ
2025 жылғы қараша
А.А. Бижанова
152.
"Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асырудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 29 шілдедегі
№ 280 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
АШМ, СИМ, Еңбекмині
2025 жылғы қараша
Е.Қ. Тасжүреков, А.Ә. Бижанова,
О.Т. Ордабаев

153.
О признании утратившим силу приказа Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 26 апреля 2022 года № 11 "Об утверждении Правил размещения в публичном доступе информации, необходимой для обеспечения свободной смены продавца (поставщика) товара"
приказ
АЗРК
(по согласованию)
июнь
2024 года
Исаков А.С.
154.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан
приказ
МФ
июнь
2024 года
Биржанов Е.Е.
155.
О признании утратившим силу приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 января 2005 года № 53-I
"Об утверждении Правил присвоения названия судна"
приказ
МТ
июнь
2024 года
Калиакбаров М.К.
156.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 июля 2012 года
№ 17-03/362
"Об утверждении Правил по внутрихозяйственному охотоустройству на территории Республики Казахстан"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
157.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 апреля 2015 года № 7-1/347
"Об утверждении Правил осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, а также определения соответствия животных, продукции и сырья животного происхождения ветеринарным нормативам в объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, включая экспортеров (импортеров)"
приказ
МСХ
июнь
2024 года
Бердалин А.Б.
158.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 304 "Об утверждении Правил определения пороговых значений содержания вредных примесей и драгоценных металлов в сырьевых товарах,
содержащих драгоценные металлы"
приказ
МПС
июнь
2024 года
Сапарбеков О.С.
159.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 25 июля 2016 года
№ 56 "Об утверждении образцов, правил ношения, норм обеспечения форменной одеждой сотрудников службы специальной почтовой связи и форменной одеждой (без погон) работников Национального оператора почты"
приказ
МЦРИАП
июнь
2024 года
Оразбек А.Е.
160.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 25 июля 2016 года
№ 57 "Об утверждении Правил применения именных устройств операторами почты"
приказ
МЦРИАП
июнь
2024 года
Оразбек А.Е.

153.
"Тауар сатушыны (берушіні) еркін ауыстыруды қамтамасыз ету үшін қажетті ақпаратты жария қолжетімділікте орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 26 сәуірдегі
№ 11 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
БҚДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
А.С. Исақов
154.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
Қаржымині
2024 жылғы маусым
Е.Е. Біржанов
155.
"Кемеге атау беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2005 жылғы 28 қаңтардағы № 53-I бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
КМ
2024 жылғы маусым
М.Қ. Қалиақпаров
156.
"Қазақстан Республикасының аумағында шаруашылықішілік аңшылықты ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 17-03/362 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
157.
"Экспорттаушыларды (импорттаушыларды) қоса алғанда, жануарлар өсіруді, жануарларды және жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын
өндіріс объектілерінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру, сондай-ақ жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық нормативтерге сәйкестігін
айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 7-1/347 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы маусым
А.Б. Бердалин
158.
"Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы зиянды қоспалар мен бағалы металдар құрамының шекті мәнін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 304 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы маусым
О.С. Сапарбеков
159.
"Арнаулы пошта байланысы қызметі қызметкерлерінің нысанды киімінің және Ұлттық пошта операторы жұмыскерлерінің нысанды киімінің (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын, онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 25 шілдедегі № 56 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
160.
"Пошта операторларының атаулы құрылғыларды қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 25 шілдедегі № 57 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы маусым
А.Е. Оразбек

161.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 71 "Об утверждении Правил функционирования единой системы электронных абонентских почтовых ящиков и авторизации пользователей услуг оператора почты в единой системе электронных абонентских почтовых ящиков"
приказ
МЦРИАП
июнь
2024 года
Оразбек А.Е.
162.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2016 года
№ 67 "Об утверждении Правил использования адресатами абонементного ящика"
приказ
МЦРИАП
июнь
2024 года
Оразбек А.Е.
163.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2016 года
№ 68 "Об утверждении Требований по размещению, содержанию и техническим характеристикам абонентских почтовых ящиков"
приказ
МЦРИАП
июнь
2024 года
Оразбек А.Е.
164.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 августа 2017 года № 336 "Об утверждении критериев отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков к водоемам и (или) участкам для ведения промыслового рыболовства, любительского (спортивного) рыболовства, озерно-товарного хозяйства и Методики их определения"
приказ
МСХ
июнь
2024 года
Бердалин А.Б.
165.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 августа 2017 года № 337 "Об утверждении Правил по перезакреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к лицам, за которыми они ранее были закреплены"
приказ
МЭПР
июнь
2024 года
Шарбиев Н.К.
166.
О признании утратившим силу приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № 392/НҚ
"Об утверждении Правил по подтверждению соответствия информационных систем, технических, программно-технических и программных средств (изделий), технических средств защиты информации требованиям информационной безопасности"
приказ
МЦРИАП
июнь
2024 года
Оразбек А.Е.
167.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 мая 2023 года № 63
"Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области поддержки и защиты субъектов предпринимательства"
приказ
МНЭ
июнь
2024 года
Жаксылыков Т.М.

161.
"Электрондық абоненттік пошта жәшіктерінің бірыңғай жүйесінің жұмыс істеуі және электрондық абоненттік пошта жәшіктерінің бірыңғай жүйесінде пошта операторының көрсетілетін қызметтерін пайдаланушыларды авторландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 71 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
162.
"Адресаттардың абонементтік жәшікті пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 67 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
163.
"Абоненттік пошта жәшіктерін орналастыру, күтіп-ұстау және олардың техникалық сипаттамалары жөніндегі талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 68 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
164.
"Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған су айдындарына және (немесе) учаскелерге жатқызудың өлшемшарттарын және оларды айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 15 тамыздағы № 336 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы маусым
А.Б. Бердалин
165.
"Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қайта бекітіп беру жөніндегі қағидаларды және олар бұдан бұрын бекітіліп берілген тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 15 тамыздағы № 337 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЭТРМ
2024 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
166.
Ақпараттық жүйелердің, техникалық, бағдарламалық-техникалық және бағдарламалық құралдардың (бұйымдардың), ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін растау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № 392/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
167.
"Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 12 мамырдағы № 63 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Т.М. Жақсылықов

168.
О признании утратившим силу приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1036 "Об утверждении Правил разработки, утверждения, замены и пересмотра норм труда работодателем, типовых норм и нормативов по труду, единых и (или) межотраслевых типовых норм и нормативов по труду для всех сфер деятельности"
приказ
МТСЗН
июль
2024 года
Сарбасов А.А.
169.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 282
"Об утверждении правил установления пороговых значений розничных цен на социально значимые продовольственные товары и размера предельно допустимых розничных цен на них"
приказ
МТИ
ноябрь
2025 года
Бижанова А.А.
170.
Об определении юридического лица со стопроцентным участием государства в уставном капитале, обеспечивающего улучшение экологической обстановки, качества атмосферного воздуха и управления отходами в городе Алматы
постановление акимата города Алматы
акимат города Алматы
июнь 2024 года
Абдыкадыров А.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан;
АЗРК
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан;
ГП
Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
МНВО
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МТ
Министерство транспорта Республики Казахстан;
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан;
МО
Министерство обороны Республики Казахстан;
МКИ
Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
АДГС
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы;
МП
Министерство просвещения Республики Казахстан;
МТС
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
МТИ
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МВРИ
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
АСПИР
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
МПС
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МЧС
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
КНБ
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МЦРИАП
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭПР
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан.

168.
"Жұмыс берушінің еңбек нормаларын, еңбек жөніндегі үлгілік нормалар мен нормативтерді, қызметтің барлық салалары үшін еңбек жөніндегі бірыңғай және (немесе) салааралық үлгілік нормалар мен нормативтерді әзірлеу, бекіту, ауыстыру және қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1036 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
Еңбекмині
2024 жылғы шілде
А.Ә. Сарбасов
169.
"Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек сауда бағаларының шекті мәндерін және оларға бөлшек сауда бағаларының шекті рұқсат етілген мөлшерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 282 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
СИМ
2025 жылғы қараша
А.Ә. Бижанова
170.
Алматы қаласындағы экологиялық жағдайды, атмосфералық ауаның сапасын жақсартуды және қалдықтарды реттеуді қамтамасыз ететін, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаны айқындау туралы
Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі
2024 жылғы маусым
Ә.Е. Әбдіқадыров
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Әділетмині
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
БҚДА
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі;
БП
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ҒЖБМ
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
КМ
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МАМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
МҚІА
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
ОМ
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ТСМ
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
СИМ
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
СІМ
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
СРИМ
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі;
СЖРА
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі;
ӨҚМ
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ТЖМ
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ҰҚК
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ЦДИАӨМ
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭТРМ
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі;
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.