О Комиссии по обеспечению погашения предприятиями-заемщиками просроченной задолженности по используемым иностранным кредитам
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 4 мая 1995 г. N 167-p
В связи с образованием по вине республиканских заемщиков (предприятий и организаций) просроченной задолженности по финансовым обязательствам Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и необходимостью рассмотрения персональной ответственности руководителей предприятий и организаций за необеспечение эффективного использования и своевременного погашения иностранных
кредитов, а также в целях изыскания источников погашения
задолженности:
1. Образовать Комиссию по обеспечению погашения
предприятиями-заемщиками просроченной задолженности по используемым
иностранным кредитам (далее - Комиссия) в следующем составе:
<*>
Исингарин Н.К. - Первый заместитель Премьер-министра Республики
Казахстан, председатель Комиссии
Павлов А.С.    - Министр финансов Республики Казахстан,
заместитель председателя Комиссии
Оспанов М.Т.   - Председатель Комитета по использованию
иностранного капитала при Кабинете Министров
Республики Казахстан, заместитель председателя
Комиссии
Члены Комиссии:
Аимбетов С.С.  - Председатель Государственного комитета
финансового контроля Республики Казахстан
Дамитов К.К  . - заместитель Председателя Правления
Национального Банка
Республики Казахстан (по согласованию)
Джаксыбекова Л.Н. - заведующая сектором Отдела финансов, труда и
денежного обращения Аппарата Кабинета
Министров Республики Казахстан
Жаманбаев Е.К. - председатель правления ALEM BANK KAZAKSTAN
(по согласованию)
Иришев Б.К.    - Председатель Правления государственного
Экспортно-импортного банка Республики Казахстан
Искаков Б.Г.   - первый заместитель Министра внутренних дел
Республики Казахстан
Тлеубердин А.А.- Министр экономики Республики Казахстан
Шайкенов Н.А.  - Министр юстиции Республики Казахстан
Шукпутов А.М.  - заместитель Председателя Государственного
комитета Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом
Дагаев Л.С.    - заместитель Председателя Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Кудайбергенов А.И.- начальник отдела Управления общего
надзора Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
(по согласованию)
Сноска. Состав комиссии - с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-министра Республики Казахстан от 8 сентября 1995 г. N 335-p
2. Поручить Комиссии в срок до 20 мая 1995 года разработать и представить с Кабинет Министров Республики Казахстан проект Положения об организации взыскания задолженности, ответственности руководителей предприятий и организаций, определения платежеспособных правопреемников приватизируемых или реорганизуемых предприятий и организаций.

Шет ел кредиттерiн пайдалану жөнiндегi өтеу мерзiмi өткен берешектi займшы-кәсiпорындардың қайтаруын қамтамасыз ету жөнiндегі комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы 4 мамырдағы N 167-р өкімі
Республика займшыларының (кәсiпорындар мен ұйымдар) кiнәсiнен жинақталған шет ел кредит берушiлерi алдындағы Қазақстан Республикасының қаржы мiндеттемелерi жөнiндегi өтеу мерзiмi өткен берешектерi мен шет ел кредиттерiн тиiмдi жұмсауды және уақтылы қайтаруды қамтамасыз етпегенi үшiн кәсiпорындар мен ұйымдар басшыларының жеке жауапкершiлiгiн қарау қажетiне байланысты, сондай-ақ берешектi өтеу көздерiн iздестiру мақсатында:
1. Шет ел кредиттерiн пайдалану жөнiндегi өтеу мерзiмi өткен берешектi займшы-кәсiпорындардың қайтаруын қамтамасыз ету жөнiнде мына құрамда комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын:
Есенғарин Н.Қ.           - Қазақстан Республикасы Премьер-
министрiнiң бiрiншi орынбасары,
Комиссия төрағасы
Павлов А.С.              - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрi, Комиссия төрағасының
орынбасары
Оспанов М.Т.             - Қазақстан Республикасының
Министрлер Кабинетi жанындағы Шет
ел капиталын пайдалану жөнiндегi
комитеттiң төрағасы, Комиссия
төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Әйiмбетов С.С.           - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
қаржы бақылау комитетiнiң төрағасы
Дамитов Қ.Қ.             - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
басқармасы төрағасының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Жақсыбекова Л.Н.         - Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң Аппараты қаржы, еңбек
және ақша айналысы бөлiмiнiң
сектор меңгерушiсi
Жаманбаев Е.Қ.           - ALEM BANK KAZAKSTAN басқармасының
төрағасы (келiсiм бойынша)
Iрiшев Б.К.              - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
Экспорт-импорт банкi басқармасының
төрағасы
Ысқақов Б.Ғ.             - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Тiлеубердин А.А.         - Қазақстан Республикасының Экономика
министрi
Шәйкенов Н.А.            - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрi
Шоқпытов А.М.            - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының орынбасары
Дагаев Л.С.              - Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсiздiк комитетi төрағасының
орынбасары (келiсiм бойынша)
Құдайбергенов А.И.       - Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының Жалпы қадағалау
басқармасының бөлiм бастығы (келiсiм
бойынша)
Ескерту. Комиссияның құрамы толықтырылды - ҚР Премьер-министрiнiң 1995.09.08. N 335-ө өкiмiмен.
2. Комиссияға 1995 жылғы 20 мамырға дейiн берешектi өндiрiп алуды, кәсiпорындар мен ұйымдардың жауапкершiлiгiн ұйымдастыру, жекешелендiрiлген немесе қайта құрылған кәсiпорындар мен ұйымдардың мұрагерлерiнiң төлем жасау қабiлетiн айқындау туралы ереже жобасын әзiрлеп, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне табыс ететiн болсын.

3. Определить рабочим органом Комиссии государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан, на который возложить организацию деятельности Комиссии и контроль за исполнением ее решений.
4. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан, Государственному банку развития Казахстана и акционерному банку "Туранбанк" приостановить рассмотрение очередных проектов, представленных министерствами, ведомствами, предприятиями и организациями, допустившими возникновение просроченной задолженности по иностранным кредитам.
5. Установить, что решения Комиссии являются обязательными для исполнения министерствами, ведомствами, предприятиями и организациями в части возврата задолженности по кредитам.
6. Комиссии ежемесячно представлять отчет Кабинету Министров Республики Казахстан о проделанной работе.
Премьер-министр

3. Комиссияның жұмыс органы болып Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi белгiленсiн, оған Комиссияның қызметiн ұйымдастыру және оның шешiмдерiнiң орындалуына бақылау жасау жүктелсiн.
4. Қазақстан Республикасы мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi, Қазақстанның Мемлекеттiк даму банкi мен "Тұранбанк" акционерлiк банкi шет ел кредитi бойынша өтеу мерзiмi өткен берешектiң пайда болуына жол берген министрлiктер, ведомстволар, кәсiпорындар мен ұйымдар ұсынған кезектi жобаларды қарауды тоқтатсын.
5. Кредиттер бойынша берешектi қайтаруға қатысты Комиссия шешiмi министрлiктер, ведомстволар, кәсiпорындар мен ұйымдар үшiн орындауға мiндеттi болып белгiленсiн.
6. Комиссия ай сайын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне iстелген жұмыс туралы есеп беретiн болсын.
Премьер-министр