О продаже ячменя
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 января 1996 г. N 7-p
1. Одобрить контракты, заключенные Государственной продовольственной контрактной корпорацией с фирмой "Ромак С.А." (Женева, Швейцария) на продажу 61 и 30 тыс. тонн ячменя из государственных ресурсов.
2. Государственной продовольственной контрактной корпорации часть вырученных средств в сумме 2993,4 тыс. (два миллиона девятьсот девяносто три тысячи четыреста) долларов США направить на погашение долгов Алматинской области фирмам "БАСФ" (Германия) и "Зенека-Защита растений" (Великобритания) за поставленные в область пестициды, а прибыль от реализации 30 тыс. тонн ячменя по договору с макаронной фабрикой в г. Петропавловске на возвратной основе - турецкой фирме "Окан холдинг". Остальные средства после осуществления расчетов с инофирмами сосредоточить на счету Корпорации.
3. Министерству транспорта и коммуникаций, Таможенному комитету Республики Казахстан, Государственной продовольственной контрактной корпорации, Казахстанской международной агропромышленной бирже и другим соответствующим ведомствам оказать необходимое содействие в отгрузке зерна по указанным контрактам.
4. Акиму Алматинской области по договору с Государственной продовольственной контрактной корпорацией обеспечить возврат в государственные ресурсы 61 тыс. тонн ячменя II класса из урожая 1996 года.
Премьер-Министр

Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының арпа сатуға жасалған контрактiсi туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 9 қаңтар N 7-ө
1. Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының "Ромак С.А." фирмасымен (Женева, Швейцария) арадағы мемлекеттiк ресурстардан 61 және 30 мың тонна арпа сатуға жасалған контрактiсi мақұлдансын.
2. Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы АҚШ долларымен 2993,4 мың (екi миллион тоғыз жүз тоқсан үш мың төрт жүз) сомада түскен қаржының бiр бөлiгiн облысқа жеткiзiлген пестицидтер үшiн Алматы облысының "БАСФ" (Германия) және "Зенека-Өсiмдiк қорғау" (Ұлыбритания) фирмалары үшiн борышын өтеуге, ал 30 мың тонна арпаны сатудан түскен пайданы Петропавл қаласындағы макарон фабрикасымен арадағы шарт бойынша, қайтарымды негiзде, "Окан холдинг" түрiк фирмасына бағыттасын. Шетел фирмаларымен есеп айырысуды жүзеге асырғаннан кейiнгi қалған қаржы Корпорациясының есебiне жинақталсын.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Кеден комитетi, Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы, Қазақстан халықаралық агроөнеркәсiп биржасы және басқа да тиiстi ведомстволар астықты көрсетiлген контрактiлер бойынша тиеп-жөнелтуге қажеттi жәрдем көрсетсiн.
4. Алматы облысының әкiмi Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясымен арадағы шарт бойынша мемлекеттiк ресурсқа 1996 жылдың өнiмiнен 61 мың тонна II класты арпаны қайтаруды қамтамасыз етсiн.
Премьер-Министр