О прохождении стажировки на южнокорейских промышленных предприятиях
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 сентября 1996 г. N 448-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 1997 г. N 373-р ~R970373
1. Принять предложение Министерства труда Республики Казахстан о практической реализации выполнения установленной на 1996 год Правительством Республики Корея квоты на привлечение из Республики Казахстан пятисот (500) человек для прохождения стажировки на южнокорейских промышленных предприятиях.
2. Поручить Министерству труда Республики Казахстан организовать работу по подбору и отправке кандидатов для стажировки и трудоустройства в Республике Корея через уполномоченный орган - Центр по делам трудящихся-мигрантов при Управлении по труду акима г. Алматы.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказывать:
визовую поддержку гражданам Республики Казахстан, выезжающим в Республику Корея на стажировку и работу;
содействие в обеспечении защиты прав граждан Республики Казахстан в установленном международными соглашениями порядке.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечивать в течение 10 дней оформление документов, необходимых для выезда граждан Республики Казахстан в Республику Корея по представлению Министерства труда Республики Казахстан и его уполномоченного органа.
5. Министерству здравоохранения Республики Казахстан осуществлять оперативное и бесплатное медицинское освидетельствование граждан Республики Казахстан, выезжающих в Республику Корея по направлению Министерства труда Республики Казахстан или его уполномоченного органа.
6. Правлению Государственного фонда содействия занятости населения рассмотреть возможность выделения на возвратной основе кредита для оказания финансовой помощи Центру по делам трудящихся-мигрантов при Управлении по труду акима г. Алматы по реализации соглашения с Республикой Корея.
7. Министерству труда Республики Казахстан осуществлять контроль и ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения указанного распоряжения.
Премьер-Министр

Оңтүстiк Кореяның өнеркәсiп орындарында тағлымдамадан өту туралы
Қазақстан Респбуликасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 20 қыркүйектегi N 448. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997.12.30. N 373-ө өкiмiмен. ~R970373
1. Қазақстан Республикасы Еңбек министрлiгiнiң Қазақстан Республикасынан 500 (бес жүз) адамды Оңтүстiк Кореяның өнеркәсiп орындарында тағылымдамадан өтуге тарту жөнiндегi Корея Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылға белгiлеген квотасын орындауды нақты iске асыру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгiне Корея Республикасында тағлымдамадан өтуге және жұмысқа орналастыруға кандидаттарды iрiктеу мен жiберу жөнiндегi жұмысты уәкiлеттiк берiлген орган - Алматы қаласы әкiмiнiң еңбек жөнiндегi басқармасы жанындағы Жұмысшы мигранттар iсi жөнiндегi орталық арқылы ұйымдастыру тапсырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi:
Корея Республикасына тағлымдамадан өтуге және жұмыс iстеуге баратын Қазақстан Республикасының азаматтарына визалық қолдау көрсетсiн;
Қазақстан Республикасының азаматтарының құқықтарын халықаралық келiсiмдерде белгiленген тәртiппен қорғауды қамтамасыз етуге жәрдемдессiн.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi мен оның уәкiлеттiк берiлген органының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының Корея Республикасына шығуына қажеттi құжаттарды 10 күн iшiнде ресiмдеудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Қазақстан Республикасы Еңбек министрлiгiнiң немесе оның уәкiлеттiк берiлген органының жолдамасымен Корея Республикасына баратын Қазақстан Республикасының азаматтарын шұғыл және тегiн медициналық куәландыруды жүзеге асырсын.
6. Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қорының басқармасы Алматы қаласы әкiмiнiң еңбек жөнiндегi басқармасы жанындағы Жұмысшы мигранттар iсi жөнiндегi орталыққа Корея Республикасымен жасалған келiсiмдi iске асыруға қаржылық көмек көрсету үшiн қайтарымды негiзде кредит бөлу мүмкiндiгiн қарастырсын.
7. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi осы әкiмнiң орындалуына бақылау жасасын және оның барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне тоқсан сайын хабарлап отырсын.
Премьер-Министр