О Межведомственной комиссии Республики Казахстан по развитию топливно-энергетического сектора
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 января 1998 г. N 22-р. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 1 декабря 2005 года N 1180 (P051180)
В соответствии с Программой действия Правительства на 1998-2000 годы и в целях полного обеспечения внутреннего спроса на нефть, газ и продукты их переработки, создания евразийской сети магистральных нефте- и газопроводов, развития проекта разведки и разработки месторождений углеводородов в казахстанском секторе Каспийского моря, обеспечения развития топливно-энергетического сектора в соответствии со Стратегией-2030:
1. Образовать Межведомственную комиссию Республики Казахстан по развитию топливно-энергетического сектора в составе:
Балгимбаев Н.У.        - Премьер-Министр Республики Казахстан,
председатель комиссии
Есимов А.С.            - Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Председатель
Государственного комитета Республики
Казахстан по инвестициям
Павлов А.С.            - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
Республики Казахстан
Утембаев Е.А.          - Председатель Агентства по
стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан - Министр
Республики Казахстан
Жабагин А.А.           - Министр энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Мухамеджанов Б.А.      - Министр юстиции Республики Казахстан
2. Определить основными задачами указанной Межведомственной комиссии:
разработку и реализацию стратегий развития топливно-энергетического сектора;
определение и отбор консультантов и инвесторов по совместной работе над новыми проектами;
утверждение основных параметров нефтяных проектов по разведке, разработке, добыче, маркетингу и транспортировке углеводородного сырья на внутренний и международные рынки;
определение организационной структуры проектов, координацию деятельности органов государственного управления и организаций, ответственных за реализацию стратегических планов;
координацию переговорных процессов.
3. Первоочередными проектами, требующими незамедлительного рассмотрения Межведомственной комиссией, определить проект Каспийского Трубопроводного Консорциума, другие транспортные проекты, а также проекты, указанные в межправительственном Соглашении Республики Казахстан с Султанат Оман, Генеральном соглашении между Министерством энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан и Китайской национальной нефтегазовой корпорацией, Соглашении о принципах между Правительством Республики Казахстан и корпорацией "Амоко".

Отын-энергетика секторын дамыту жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1998 жылғы 29 қаңтардағы N 22. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.12.01. N 1180 қаулысымен
Үкiметтiң 1998-2000 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасына сәйкес және мұнайға, газға және оларды өңдеу өнiмдерiне деген iшкi сұранысты толық қамтамасыз ету, арналы мұнай және газ құбырларының еуразиялық жүйесiн құру, Каспий теңiзiнiң Қазақстан секторында көмiрсутегi кенiштерiн барлау мен игеру жобасын дамыту, "Стратегия - 2030-ға" сәйкес отын-энергетика секторын дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Мына құрамда Қазақстан Республикасының Отын-энергетика
секторын дамыту жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясы құрылсын:
Балғымбаев Н.Ө.            - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi, комиссия
төрағасы
Есiмов А.С.                - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң бiрiншi орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы
Павлов А.С.                - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрi
Өтембаев Е.Ә.              - Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң
төрағасы - Қазақстан
Республикасының министрi
Жабағин А.Ә.               - Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және
сауда министрi
Мұхамеджанов Б.Ә.          - Қазақстан Республикасының Әдiлет
министрi
2. Аталған Ведомствоаралық комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып белгiленсiн:
отын-энергетика секторын дамыту стратегиясын әзiрлеу мен iске асыру;
жаңа жобалар бойынша бiрлескен жұмыстар жөнiндегi консультанттар мен инвесторларды айқындау және iрiктеу;
көмiрсутегi шикiзатын барлау, игеру, өндiру мен iшкi және халықаралық рыноктарға тасымалдау жөнiндегi мұнай жобаларының негiзгi параметрлерiн бекiту;
жобалардың ұйымдық құрылымын айқындау, мемлекеттiк басқару органдарының және стратегиялық жоспарларды iске асыруға жауапты ұйымдардың қызметiн үйлестiру;
келiссөз процестерiн үйлестiру.
3. Ведомствоаралық комиссияның дереу қарауын талап ететiн, бiрiншi кезектегi жобалар деп Каспий Трубақұбыры Консорциумы жобасы, басқа да көлiк жобалары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Оман Сұлтандығымен жасасқан мемлекетаралық келiсiмiнде, Қазақстан Республикасының Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгiнiң Қытай ұлттық мұнай-газ корпорациясымен Бас келiсiмде, Қазақстан Республикасының Үкiметi мен "Амоко" корпорациясы арасындағы принциптер туралы келiсiмде көрсетiлген жобалар белгiленсiн.