О мерах по реализации Совместного заявления Президента Российской Федерации Б.Н.Ельцина и Президента Республики Казахстан Н.А.Назарбаева
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 февраля 1998 г. N 32-р
В целях реализации Совместного заявления Президента Российской Федерации Б.Н. Ельцина и Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева:
1. Министерству финансов совместно с Министерством науки-Академией наук, Министерством иностранных дел, Министерством юстиции, Министерством энергетики, индустрии и торговли, Министерством транспорта и коммуникаций, Министерством обороны, Министерством труда и социальной защиты населения, Министерством экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, акимом Кызылординской области в срок до 8 февраля т.г. рассмотреть и внести предложения по решению проблем, связанных с комплексом "Байконур".
2. Министерству иностранных дел, Агентству по стратегическому планированию и реформам, Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству юстиции, Министерству обороны Республики Казахстан, ННК ""Казахойл", Казгеодезии в срок до 8 февраля т.г. доработать и внести проект Конвенции о правовом статусе Каспийского моря.
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан с участием ННК "Казахойл", Министерства иностранных дел, Агентства по стратегическому планированию и реформам, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в срок до 8 февраля т.г. внести предложения по активизации строительства и ввода в эксплуатацию нефтепроводов для транспортировки нефти с месторождений в Западном Казахстане на мировые рынки.
4. Министерству иностранных дел, Агентству по стратегическому планированию и реформам, Министерству финансов, Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству юстиции, Министерству труда и социальной защиты населения, Министерству образования, культуры и здравоохранения, Министерству информации и общественного согласия, Министерству экологии и природных ресурсов, Министерству науки-Академии наук, Министерству сельского хозяйства, Министерству внутренних дел, Министерству обороны, Национальному Банку (по согласованию), Комитету национальной безопасности (по согласованию), Службе "Барлау" (по согласованию), ННК "Казахойл" приступить к подготовке официального визита Президента Российской Федерации Б.Н. Ельцина в Республику Казахстан. Внести в установленном порядке для подписания соответствующие документы, согласованные с Российской стороной.

Б.Н.Ельцин мен Н.Ә.Назарбаевтың Бiрлескен мәлiмдемесiн iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1998 жылғы 4 ақпандағы N 32
Ресей Федерациясының Президентi Б.Н.Ельцин мен Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Бiрлескен мәлiмдемесiн iске асыру мақсатында:
1. Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясымен, Сыртқы iстер министрлiгiмен, Әдiлет министрлiгiмен, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiмен, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен, Қорғаныс министрлiгiмен, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен, Экология және табиғи ресурстар министрлiгiмен, Қызылорда облысының әкiмiмен бiрлесiп үстiмiздегi жылдың 8 ақпанына дейiн мерзiмде "Байқоңыр" кешенiне байланысты проблемаларды қарасын және ұсыныс енгiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Әдiлет министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, "Қазақойл" ҰМК, Казгеодезия үстiмiздегi жылдың 8 ақпанына дейiн мерзiмде Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi туралы конвенцияның жобасын пысықтасын және енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi "Қазақойл" ҰМК-ның, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң, Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң қатысуымен үстiмiздегi жылдың 8 ақпанына дейiн мерзiмде мұнайды Батыс Қазақстандағы кен орындарынан дүниежүзiлiк рыноктарға тасымалдауға арналған мұнай құбырларының құрылысын жандандыру және пайдалануға қосу жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
4. Сыртқы iстер министрлiгi, Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiк, Қаржы министрлiгi, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Әдiлет министрлiгi, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi, Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi, Экология және табиғи ресурстар министрлiгi, Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы, Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Ұлттық Банк (келiсiм бойынша), Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша), "Барлау" қызметi (келiсiм бойынша), "Қазақойл" ҰМК Ресей Федерациясының Президентi Б.Н.Ельциннiң Қазақстан Республикасына ресми сапарына дайындалуға кiрiссiн. Белгiленген тәртiппен Ресей тарабымен келiсiлген тиiстi құжаттарды қол қою үшiн енгiзсiн.

5. Контроль за исполнением возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ж.С. Карибжанова
Премьер-Министр

5. Осы өкiмнiң атқарылуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Ж.С.Кәрiбжановқа жүктелсiн.
Премьер-Министр