О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. N 3057
Указ Президента Республики Казахстан от 19 апреля 2000 года N 374. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 198
Сноска. Указ Президента РК от 19 апреля 2000 года N 374 утратил силу Указом Президента РК от 10 октября 2006 года N  198 .
В связи с реорганизацией некоторых государственных органов Республики Казахстан, постановляю:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. N 3057  U963057_  "О порядке предоставления политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан 1996 г., N 35, ст. 326) следующие изменения и дополнения:
в Положение о порядке предоставления политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан, утвержденное вышеназванным Указом:
1) изложить в новой редакции:
абзац первый пункта 5: "Лицо, находящееся на территории Республики Казахстан и желающее получить политическое убежище, должно лично обратиться в Агентство по миграции и демографии Республики Казахстан (далее - Агентство по миграции и демографии) или его территориальное подразделение с письменным ходатайством на имя Президента Республики Казахстан";
абзац четвертый пункта 5: "Ходатайствующий до решения вопроса о предоставлении политического убежища не реже двух раз в месяц отмечается в Агентстве по миграции и демографии или его территориальном подразделении, либо в дипломатическом представительстве (консульском учреждении) Республики Казахстан, по месту своего проживания. В случае несоблюдения данного порядка Агентство по миграции и демографии или его территориальное подразделение, либо дипломатическое представительство (консульское учреждение) вправе приостановить оформление материалов до выяснения обстоятельств";
пункт 6: "Территориальное подразделение Агентства по миграции и демографии или дипломатическое представительство (консульское учреждение) Республики Казахстан направляют материалы (с обязательным переводом на государственный или официально употребляемый в Республике Казахстан язык) в Агентство по миграции и демографии";
2) в пунктах 7, 8, 13, 14, 15 и 17 слова "Департамент миграции" и "Департаментом миграции" заменить соответственно словами "Агентство по миграции и демографии" и "Агентством по миграции и демографии";
3)в пунктах 8, 10 и 17 слова "Отдел гражданства" заменить словами "Государственно-правовой отдел";

Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 15 шілдедегі N 3057 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 19 сәуірдегі N 374 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198  Жарлығымен .
Қазақстан Республикасының кейбір мемлекеттік органдарын қайта ұйымдастыруға байланысты қаулы етемін:
1. "Қазақстан Республикасында шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беру тәртібі туралы" (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 35, 326-құжат) Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 15 шілдедегі N 3057  U963057_  Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасында шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беру тәртібі туралы ережеге:
1) мыналар жаңа редакцияда жазылсын:
5-тармақтың бірінші абзацы: "Қазақстан Республикасының аумағында жүрген және саяси баспана алуды қалайтын адам Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегі агенттігіне (бұдан былай - Көші-қон және демография жөніндегі агенттік) немесе оның аумақтық бөлімшесіне Қазақстан Республикасы Президентінің атына жазбаша өтініш беруге тиіс";
5-тармақтың төртінші абзацы: "Өтініш беруші адам саяси баспана беру туралы мәселе шешілгенге дейін кемінде екі рет Көші-қон және демография жөніндегі агенттікте немесе оның аумақтық бөлімшесінде, не өзінің тұрғылықты жері бойынша Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдігінде (консулдық мекемесінде) белгіленіп отырады. Осы тәртіп сақталмаған жағдайда Көші-қон және демография жөніндегі агенттіктің немесе оның аумақтық бөлімшесінің не дипломатиялық өкілдіктің (консулдық мекеменің) мән-жай анықталғанға дейін материалдарды ресімдеуді кідірте тұруға құқығы бар".
6-тармақ: "Көші-қон және демография жөніндегі агенттіктің аумақтық бөлімшелері немесе Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдігі (консулдық мекемесі) материалдарды (міндетті түрде мемлекеттік немесе Қазақстан Республикасында ресми қолданылатын тілге аудармасымен) Көші-қон және демография жөніндегі агенттікке жібереді".
2) 7, 8, 13, 14, 15 және 17-тармақтарда "Көші-қон департаменті" және "Көші-қон департаментіне" сөздері тиісінше "Көші-қон және демография жөніндегі агенттік" және "Көші-қон және демография жөніндегі агенттікке" сөздерімен алмастырылсын.
3) 8, 10, 17-тармақтарда "Азаматтық бөліміне", "Азаматтық бөлімі" сөздері тиісінше "Мемлекеттік-құқық бөліміне", "Мемлекеттік-құқық бөлімі" сөздерімен алмастырылсын;

4) дополнить Положение разделом V следующего содержания:
"Обжалование решений по вопросам предоставления политического убежища
20. Необоснованный отказ уполномоченного органа в приеме заявления о предоставлении политического убежища, нарушение сроков рассмотрения ходатайства либо другие неправомерные действия должностных лиц, связанные с рассмотрением ходатайства и исполнением принятых решений, могут быть обжалованы в вышестоящий в порядке подчиненности орган или в суд".
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

4) Ереже мынадай мазмұндағы V бөліммен толықтырылсын:
"Саяси баспана беру мәселелері жөніндегі шешімдерге
шағымдану
20. Уәкілетті органның саяси баспана беру туралы арызды қабылдаудан негізсіз бас тартуына, өтінішті қарау мерзімдерін бұзуына немесе лауазымды адамдардың өтінішті қарауға және қабылданған шешімдердің орындалуына байланысты басқа да заңсыз іс-әрекеттеріне бағыныстылық жағынан жоғарғы тұрған органға немесе сотқа шағымдануға болады".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті