Об учреждении должности Уполномоченного по правам человека
Указ Президента Республики Казахстан от 19 сентября 2002 года N 947.
Подлежит опубликованию
в республиканской печати
в изложении
В целях совершенствования системы защиты конституционных прав и свобод граждан постановляю:
1. Учредить в Республике Казахстан должность Уполномоченного по правам человека.
2. Утратил силу указом Президента РК от 30.06.2022 № 948 (вводится в действие с 01.07.2022).
3. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на администрацию Президента.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от 19 сентября 2002 года N 947
Сноска. Приложение утратило силу указом Президента РК от 30.06.2022 № 948 (вводится в действие с 01.07.2022).

Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл қызметiн белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 2002 жылғы 19 қыркүйек N 947.
Республикалық баспасөзде
мазмұны жариялануға тиіс
Азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қорғау жүйесiн жетiлдiру мақсатында қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасында Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл қызметi белгiленсiн.
2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 30.06.2022 № 948 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлықтан туындайтын шаралар қолдансын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Президент Әкiмшiлiгiне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 947 Жарлығымен
бекiтiлген
Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл туралы ереже
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 30.06.2022 № 948 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.