О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828
Указ Президента Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 1044. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
Постановляю:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" следующие изменения и дополнения:
в Перечне должностей политических государственных служащих и руководящих работников государственных органов, назначаемых и утверждаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, утвержденном вышеназванным Указом:
строку
"Помощник Президента Президентом Руководителем
Республики Казахстан по Администрации"
вопросам национальной
безопасности - Секретарь
Совета Безопасности
Республики Казахстан
исключить;
в графе "Помощник Президента Республики Казахстан" слово "Помощник" заменить словом "Помощники";
после строки
"Заместители Руководи- Президентом Руководителем
теля Администрации Администрации"
Президента Республики
Казахстан
дополнить строкой следующего содержания:
"Секретарь Совета Президентом Руководителем
Безопасности Республики Администрации";
Казахстан
после строки
"Министры Президентом Премьер-Министром"
Республики Казахстан
дополнить строкой следующего содержания:
"Уполномоченный Президентом Руководителем
по правам человека Администрации";
в Республике Казахстан
в графе "Директора службы "Барлау", Специальной информационной службы, Службы правительственной связи, члены коллегии КНБ Республики Казахстан" слова "Службы правительственной связи," исключить;
графу "Заместители председателей агентств по защите государственных секретов и финансовой полиции" изложить в следующей редакции: "Заместители председателей агентств таможенного контроля и финансовой полиции";
в графе "Председатели комитетов таможенного, уголовно-исполнительной системы, по борьбе с наркоманией и наркобизнесом, регистрационной службы, государственного имущества и приватизации, дорожной полиции" слова "таможенного," и "дорожной полиции" исключить; после слова "приватизации," дополнить словами "комитетов правоохранительных органов";
после строки
"Заместители акимов, акимом акимом Премьер-
руководители аппаратов области области Министром,
акимов областей, Руководите-
городов Астаны и Алматы, лем Адми-
акимы городов, районов нистрации"
и районов в городах
дополнить строкой следующего содержания:
"Руководитель Уполномо- Уполномо- Руководите-
Национального ченным по ченным по лем Адми-
центра по правам правам правам нистрации";
человека человека в человека в
Республике Республике
Казахстан Казахстан
графу "Прокуроры областей, городов Астаны и Алматы" дополнить словами "и приравненные к ним прокуроры";
после строки
"Начальники департамен- Генеральным Генеральным Руководите-
тов центрального Прокурором Прокурором лем Адми-
аппарата Генеральной нистрации"
прокуратуры
дополнить строкой следующего содержания:
"Заместители прокуроров Генеральным Генеральным Руководите-
областей, городов прокурором прокурором лем Адми-
Астаны, Алматы и нистрации";
заместители прокуроров,
приравненных к ним
графу "Начальники областных, городов Астаны и Алматы управлений внутренних дел" изложить в следующей редакции: "Начальники областных, городов Астаны, Алматы, на транспорте управлений (главных управлений) внутренних дел";
дополнить вышеуказанный Перечень строками следующего содержания:
"Начальники департа- Министром Министром Руководите-
ментов центрального внутренних внутренних лем Адми-
аппарата Министерства дел дел нистрации
внутренних дел
Республики Казахстан
Начальники департа- Председате- Председате- Руководите-
ментов финансовой лем Агент- лем Агентства лем Адми-
полиции областей, го- ства финан- финансовой нистрации
родов Астаны, Алматы, совой полиции
на транспорте, началь- полиции
ники департаментов
центрального аппарата
Агентства финансовой
полиции Республики
Казахстан
Начальники таможен- Председате- Председате- Руководите-
ных управлений облас- лем Агент- лем Агентства лем Адми-
тей, городов Астаны и ства таможен- таможенного нистрации
Алматы ного конт- контроля
роля
Начальники управле- Министром Министром Руководите-
ний юстиции областей, юстиции юстиции лем Адми-
городов Астаны и Алматы, нистрации";
начальники управлений
Комитета уголовно-
исполнительной системы
по областям, городу
Астане, городу Алматы и
Алматинской области,
директор государствен-
ного учреждения "Центр
судебной экспертизы"
Министерства юстиции
в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных руководящих должностных лиц центральных и местных государственных органов Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в части первой пункта 3 слова "Правительственной связи," исключить;
в части первой пункта 4:
абзац второй дополнить словами "и их заместителей";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"заместителей Министра внутренних дел, Командующего внутренними войсками, председателей комитетов Министерства внутренних дел, начальников департаментов центрального аппарата МВД, начальников ГУВД (УВД) областей, городов Астаны, Алматы, на транспорте;";
абзац четвертый дополнить словами ", директора государственного учреждения "Центр судебной экспертизы" Министерства юстиции, начальников управлений юстиции областей, городов Астаны и Алматы, начальников управлений Комитета уголовно-исполнительной системы по областям, городу Астане, городу Алматы и Алматинской области";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Председателя Агентства таможенного контроля, его заместителей, начальников таможенных управлений областей, городов Астаны и Алматы;";
абзац шестой дополнить словами ", начальников департаментов финансовой полиции областей, городов Астаны, Алматы, на транспорте, начальников департаментов центрального аппарата Агентства финансовой полиции";
пункт 6 исключить;
в пункте 8:
часть первую после слов "заместителей акимов" дополнить словами ", руководителей аппаратов акимов";
в части второй слова "Организационно-территориальным" заменить словами "Организационно-контрольным";
в пункте 9 слова "заместителей акимов областей" заменить словами "заместителей акимов, руководителей аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы".

Қазақстан Республикасы Президентiнің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 20 наурыздағы N 1044 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
Қаулы етемін:
1. "Мемлекеттiк билiк органдары жүйесiндегi кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Мемлекеттiк саяси қызметшiлер лауазымдарының және мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын және бекiтетiн немесе оның келiсуiмен тағайындалатын және бекiтiлетiн, оның ұсынуы бойынша сайланатын басшы қызметкерлерiнiң лауазымдар тiзбесiндегi:
"Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiк
Президентiнiң ұлттық қауiп. Басшысы";
сiздiк мәселелерi жөнiндегi
көмекшiсi - Қазақстан
Pecпубликасы Қауiпсiздiк
Кеңесiнiң хатшысы
деген жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi" деген бағандағы "көмекшiсi" деген сөз "көмекшiлерi" деген сөзбен алмастырылсын;
"Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiк
Президентiнiң Әкiмшiлiгi Басшысы"
Басшысының орынбасарлары
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiк
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Басшысы";
хатшысы
"Қазақстан Республикасының Президент Премьер-
Министрлерi Министр"
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасындағы Президент Әкiмшiлiк
Адам құқығы жөнiндегi уәкiл Басшысы";
"Қазақстан Республикасы ҰҚК-нің "Барлау", Арнайы ақпараттық, Үкiметтiк байланыс қызметтерiнің директорлары, алқа мүшелерi" деген бағандағы ", Үкiметтiк байланыс" деген сөз алынып тасталсын;
"Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi және Қаржы полициясы агенттiктерi төрағаларының орынбасарлары" деген баған мынадай редакцияда жазылсын: "Кедендiк бақылау және Қаржы полициясы агенттiктерi төрағаларының орынбасарлары";
"Кеден, Қылмыстық-атқару жүйесi, Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөніндегi, Тiркеу қызметi, Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру, Жол полициясы комитеттерiнiң төрағалары" деген бағандағы "Кеден," және ", Жол полициясы" деген сөздер алынып тасталсын; "жекешелендiру," деген сөзден кейiн "құқық қорғау органдары" деген сөздермен толықтырылсын;
"Облыстар, Астана және облыс облыс Премьер-
Алматы қалалары әкiм. әкімі әкімі Министрмен,
дерiнiң орынбасарлары, Әкiмшiлiк
әкiмдерi аппараттары жетек. Басшысымен"
шiлерi, қалалардың, аудан.
дардың және қалалардағы
аудандардың әкiмдерi
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Адам құқығы "Қазақстан "Қазақстан Әкiмшiлiк
жөнiндегi Республикасын. Республикасын. Басшысы";
ұлттық дағы Адам дағы Адам құқығы
орталық құқығы жөнiндегi уәкiл
жетекшiсi жөнiндегi уәкiл
"Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының прокурорлары" деген баған "және оларға теңестiрiлген прокурорлар" деген сөздермен толықтырылсын;
"Бас прокуратураның Бас Бас Әкімшілік
орталық аппараты прокурор прокурор Басшысы-
департаменттерiнiң мен"
бастықтары
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Облыстар, Астана, Бас Бас Әкімшілік
Алматы қалалары про. прокурор прокурор Басшысы.
курорларының орын. мен";
басарлары және оларға
теңестiрілген прокурор.
лардың орынбасарлары
"Облыстық, Астана және Алматы қалалық iшкi iстер басқармаларының бастықтары" деген баған мынадай редакцияда жазылсын: "Облыстық, Астана, Алматы қалалық iшкi iстер басқармаларының, көлiктегi iшкi iстер басқармаларының (бас басқармалар) бастықтары";
жоғарыда аталған Тiзбе мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Iшкi Ішкі Әкімшілік
Iшкi iстер министрлiгiнiң істер істер Басшысы.
орталық аппараты депар. министрі министрі мен
таменттерiнiң бастықтары
Облыстар, Астана, Алматы Қаржы Қаржы Әкімшілік
қалалары қаржы поли. полициясы полициясы Басшысы.
циясы, көлiктегi полиция агенттігінің агенттігінің мен
департаменттерiнiң төрағасы төрағасы
бастықтары, Қазақстан
Республикасы Қаржы
полициясы агенттiгi орта.
лық аппараты департа.
менттерiнiң бастықтары
Облыстар, Астана және Кедендiк Кедендiк Әкімшілік
Алматы қалалары кеден бақылау бақылау Басшысы.
басқармаларының агенттiгiнің агенттiгiнің мен
бастықтары төрағасы төрағасы
Облыстар, Астана және Әдiлет Әдiлет Әкімшілік
Алматы қалалары әдiлет министрi министрi Басшысы.
басқармаларының бас. мен";
тықтары, облыстар,
Астана қаласы, Алматы
қаласы және Алматы
облысы бойынша Қыл.
мыстық-атқару жүйесi
комитетi басқармалары.
ның бастықтары, Әдiлет
министрлiгi "Сот сарап.
тамасы орталығы"
мемлекеттiк мекемесiнiң
директоры
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан республикасының мемлекеттiк саяси қызметшiлерi мен орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдарының өзге де басшы лауазымды адамдарын қызметке келiсу, қызметке тағайындау мен қызметтен босату тәртiбi туралы ережедегi:
3-тармақтың бiрiншi бөлiгiндегi "Yкiметтiк байланыс," деген сөз алынып тасталсын;
4-тармақтың бiрiншi бөлiгiнде:
екiншi абзац "және олардың орынбасарлары" деген сөздермен толықтырылсын;
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Iшкi iстер министрiнiң, Iшкi әскерлер Қолбасшысының, Iшкi iстер министрлiгi комитеттерi төрағаларының, IIМ орталық аппараты департаменттерi бастықтарының, облыстар, Астана, Алматы қалаларының ҚIIБ (IIБ) және көлiктегi ҚIIБ (IIБ) бастықтарының орынбасарлары;
төртiншi абзац ", Әдiлет министрлiгi "Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттiк мекемесi директорының, облыстар, Астана және Алматы қалалары әдiлет басқармалары бастықтарының, облыстар, Астана қаласы, Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi басқармалары бастықтарының орынбасарлары" деген сөздермен толықтырылсын;
бесiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Кедендiк бақылау агенттiгiнiң төрағасы, оның орынбасарлары, облыстар, Астана және Алматы қалалары кеден басқармаларының бастықтары";
алтыншы абзац ", Қаржы полициясы агенттiгiнiң орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары, облыстар, Астана, Алматы қалалары қаржы полициясы, көлiктегi полиция департаменттерiнiң бастықтары" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы тармақ алынып тасталсын;
8-тармақта:
бiрiншi бөлiктегi "орынбасарларының," деген сөзден кейiн "әкiмдерi аппараттары жетекшілерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi бөлiктегi "Аумақтық-ұйымдастыру" деген сөз "Ұйымдастыру-бақылау" деген сөзбен алмастырылсын;
9-тармақтағы "Облыс әкімдерiнiң орынбасарларын," деген сөздер "Облыстар, Астана, Алматы қалалары әкiмдерiнiң орынбасарларын, әкiмдерi аппараттары жетекшiлерiн," деген сөздермен алмастырылсын.

2. Правительству Республики Казахстан привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасының Үкiметi өз актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастан күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті