О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 июня 2003 года N 1107
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 , пунктом 2 статьи 65 Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. Реорганизовать Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции путем его преобразования в государственный орган, непосредственно подчиненный и подотчетный Президенту Республики Казахстан.
2. Образовать Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи как центральный исполнительный орган, не входящий в состав Правительства, с передачей ему функций и полномочий в области информатизации и связи от Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Возложить на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан функции и полномочия в области инновационного развития и реализации соответствующей программы.
4. Правительству Республики Казахстан в месячный срок:
1) обеспечить образование Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) упразднить Комитет по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
3) обеспечить перераспределение штатной численности реорганизуемых и упраздняемых государственных органов Республики Казахстан;
4) принять иные необходимые меры по реализации настоящего Указа.
5. В пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 6 "О структуре Правительства Республики Казахстан" внести следующие изменение и дополнение:
исключить абзац следующего содержания:
"Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи".
6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 13 маусымдағы N 1107 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 65-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі оны Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік орган етіп өзгерту жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінен ақпараттандыру және байланыс саласындағы функциялар мен өкілеттіктер беріле отырып, Үкіметі құрамына кірмейтін орталық атқарушы орган ретінде Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі құрылсын.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне инновациялық даму және тиісті бағдарламаны іске асыру саласындағы функциялар мен өкілеттіктер жүктелсін.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі бір ай мерзімде:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитетін құруды қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитетін таратсын;
3) Қазақстан Республикасының қайта ұйымдастырылған және таратылған мемлекеттік органдарының штат құрылымын қайта бөлуді қамтамасыз етсін;
4) осы Жарлықты іске асыру жөнінде өзге де қажетті шаралар қолдансын.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 6 Жарлығының 1-тармағына мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
мынадай мазмұндағы абзац алынып тасталсын:
"Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі".
6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
7. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті