О проведении отчетов акимов перед маслихатами
Указ Президента Республики Казахстан от 18 января 2006 года N 19
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента
и Правительства"
В соответствии с пунктом 3 статьи 40 Конституции Республики Казахстан, в целях повышения уровня ответственности местных исполнительных органов перед населением, обеспечения подотчетности акимов маслихатам ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Акимам всех уровней в пределах их компетенции, в соответствии с порядком, предусмотренным регламентом соответствующего маслихата, один раз в год отчитываться перед депутатами маслихатов о выполнении возложенных на них функций и задач.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 13.12.2010 № 1122.
2. Акимам всех уровней по итогам отчетов принимать соответствующие меры по исполнению решений маслихатов.
3. Рекомендовать маслихатам всех уровней предусмотреть в регламенте маслихата нормы, определяющие порядок проведения отчетов акимов перед депутатами маслихатов.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Әкімдердің мәслихаттар алдында есеп беруін өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 18 қаңтардағы N 19 Жарлығы
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының 40-бабының 3-тармағына сәйкес жергілікті атқарушы органдардың халық алдындағы жауапкершілігі деңгейін арттыру, әкімдердің мәслихаттарға есептілігін қамтамасыз ету мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Барлық деңгейдегі әкімдер өз құзыреті шегінде, тиісті мәслихаттың регламентінде көзделген тәртіпке сәйкес жылына бір рет мәслихаттардың депутаттары алдында өздеріне жүктелген  функциялар мен міндеттердің орындалуы туралы есеп берсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1122 Жарлығымен.
2. Барлық деңгейдегі әкімдер есеп беру қорытындылары бойынша мәслихаттардың шешімдерін орындау жөнінде тиісті шаралар қабылдасын.
3. Барлық деңгейдегі мәслихаттарға мәслихат регламентінде әкімдердің мәслихат депутаттарының алдында есеп беруін өткізу тәртібін айқындайтын нормалар көздеу ұсынылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті