О некоторых вопросах развития агропромышленного комплекса
Указ Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года N 220.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
и республиканской печати
Сноска. По тексту слова "Национальный холдинг "КазАгро", "Нацхолдинг "КазАгро" заменены словами "Национальный управляющий холдинг "КазАгро", "Холдинг "КазАгро" Указом Президента РK от 24.02.2009 № 748.
В целях стимулирования эффективного развития агропромышленного сектора и повышения его конкурентоспособности на внутреннем и внешнем рынках ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) создать акционерное общество Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (далее - АО "Холдинг "КазАгро");
2) в двухнедельный срок утвердить:
меморандум об основных принципах деятельности АО "Холдинг "КазАгро";
перечень акционерных обществ, государственные пакеты акций которых будут переданы в оплату уставного капитала АО "Холдинг "КазАгро";
3) в трехмесячный срок обеспечить внесение соответствующих изменений и дополнений в нормативные правовые акты;
4) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
2. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 220 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
және республикалық баспасөзде
жариялануға тиіс
Ескерту. Мәтіндегі "ҚазАгро" ұлттық холдингі" деген сөздер "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі", "ҚазАгро" холдингі" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Президентінің 2009.02.24. N 748 Жарлығымен.
Агроөнеркәсіптік секторды тиімді дамытуды ынталандыру және оның ішкі және сыртқы нарықтарда бәсекеге қабілеттілігін арттыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамын (бұдан әрі - "ҚазАгро" холдингі" АҚ) құрсын;
2) екі апта мерзімде:
"ҚазАгро" холдингі" АҚ қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумды;
акцияларының мемлекеттік пакеттері "ҚазАгро" холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын төлеуге берілетін акционерлік қоғамдардың тізбесін бекітсін;
3) үш ай мерзімде нормативтік құқықтық актілерге тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қамтамасыз етсін;
4) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
2. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті