О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года № 856
Указ Президента Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 370. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 7 сентября 2011 года № 149
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 07.09.2011 № 149.
Подлежит опубликованию в Собрании актов
Президента и Правительства Республики Казахстан
В целях реализации норм Конституции Республики Казахстан и совершенствования деятельности Ассамблеи народа Казахстана  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О стратегии Ассамблеи народов Казахстана и положении об Ассамблее народов Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 11, ст. 102; 2005 г., N 17, ст. 200) следующие изменения и дополнения:
1) в заголовке, преамбуле, подпунктах 1), 2) пункта 1 и пункте 2 названного Указа слово "народов" заменить словом "народа";
2) в стратегии Ассамблеи народов Казахстана на среднесрочный период (до 2011 года), утвержденной названным Указом, в заголовке и по тексту слова "Ассамблеи народов", "Ассамблее народов", "Ассамблеей народов", "Ассамблея народов" заменить соответственно словами "Ассамблеи народа", "Ассамблее народа", "Ассамблеей народа", "Ассамблея народа";
3) в положении об Ассамблее народов Казахстана, утвержденном названным Указом:
в заголовке и по тексту слово "народов" заменить словом "народа";
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Ассамблея народа Казахстана (далее - Ассамблея) является учреждением без образования юридического лица при Президенте Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить словами ", за исключением решений об избрании депутатов Мажилиса Парламента, избираемых в соответствии с  Конституцией Республики Казахстан,  Конституционным законом Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Ассамблеей народа Казахстана";
пункт 8 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"избирать депутатов Мажилиса Парламента в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и Конституционным законом Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан";";
предложение первое абзаца второго пункта 9 дополнить словами ", в том числе выдвигает кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента, избираемые Ассамблеей в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и Конституционным законом Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан";
абзац первый пункта 16 изложить в следующей редакции:
"Малые ассамблеи являются учреждениями без образования юридического лица при акимах городов Астаны, Алматы и областей и представительствами Ассамблеи в регионах.".

Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 26 сәуірдегі N 856 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 26 шілдедегі N 370 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 7 қыркүйектегі № 149 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.09.07 № 149  Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларын іске асыру және Қазақстан халқы Ассамблеясы қызметін жетілдіру мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1.»"Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы мен Қазақстан халықтары Ассамблеясының ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 26 сәуірдегі N 856 Жарлығына(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 11, 102-құжат; 2005 ж., N 17, 200-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыптағы, кіріспедегі, 1-тармақтың 1), 2) тармақшаларында және 2-тармақта»"халықтары" және»"халықтарының" деген сөздер»"халқы" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан халықтары Ассамблеясының орта мерзімді кезеңге арналған стратегиясында (2011 жылға дейін) тақырыптағы және мәтін бойынша "халықтары Ассамблеясының", "халықтарының Ассамблеясы", "халықтары Ассамблеясын" деген сөздер тиісінше "халқы Ассамблеясының", "халқының Ассамблеясы", "халқы Ассамблеясын" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан халықтары Ассамблеясының ережесінде:
тақырыптағы және мәтін бойынша»"халықтарының Ассамблеясы" деген сөздер»"халқы Ассамблеясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан халқы Ассамблеясы (бұдан әрі - Ассамблея) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы заңды тұлға құрмайтын мекеме болып табылады.";
3-тармақ»"Ассамблея шешімдері" деген сөздерден кейін:
"Қазақстан Республикасы Конституциясына және "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес Қазақстан халқы Ассамблеясы сайлайтын Парламент Мәжілісінің депутаттарын сайлау шешімдерінен басқа" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Конституциясына және "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес Парламент Мәжілісінің депутаттарын сайлауға";
9-тармақтың екінші абзацының бірінші сөйлемі мынадай сөздермен толықтырылсын:
"соның ішінде Қазақстан Республикасы Конституциясына және»"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес Парламент Мәжілісінің депутаттығына кандидаттар ұсынады";
16-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кіші ассамблеялар Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері жанындағы заңды тұлға құрмайтын мекеме және Ассамблеяның өңірлердегі өкілдіктері болып табылады".

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті