Об образовании специализированных межрайонных судов по делам несовершеннолетних
Указ Президента Республики Казахстан от 23 августа 2007 года N 385.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 3 статьи 3, пунктом 1 статьи 6 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать в городах Астане и Алматы специализированные межрайонные суды по делам несовершеннолетних, уполномоченные рассматривать в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан уголовные дела, дела об административных правонарушениях в
отношении несовершеннолетних и гражданские дела, затрагивающие их интересы.
2. Квалификационной коллегии юстиции , Министру юстиции, Председателю Верховного Суда Республики Казахстан осуществить в установленном законодательными актами порядке меры по отбору кандидатов на должности председателей и судей судов, образуемых в
соответствии с настоящим Указом, и представить на рассмотрение Президенту Республики Казахстан предложения по кадровому составу этих судов.
3. Акимам городов Астаны и Алматы до 1 октября 2007 года обеспечить выделение зданий судам, образуемым в соответствии с настоящим Указом.
4. Правительству Республики Казахстан, Комитету по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Кәмелетке толмағандар істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттар құру туралы
Қазақстан Республикасы Преззидентінің 2007 жылғы 23 тамыздағы N 385 Жарлығы.
"Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 3-бабының 3-тармағына, 6-бабының 1-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Астана және Алматы қалаларында Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес кәмелетке толмағандарға қатысты қылмыстық істерді, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді және олардың мүдделерін қозғайтын азаматтық істерді қарауға уәкілеттік берілген кәмелетке толмағандар істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттар құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Әділет біліктілік алқасы, Әділет министрі, Жоғарғы Сотының Төрағасы осы Жарлыққа сәйкес құрылатын соттардың төрағалары мен судьяларының лауазымдарына кандидаттарды іріктеу жөніндегі шараларды заңнамалық актілерде белгіленген тәртіппен жүзеге асырсын және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына осы соттардың кадр құрамы жөнінде ұсыныстар берсін.
3. Астана және Алматы қалаларының әкімдері 2007 жылғы 1 қазанға дейін осы Жарлыққа сәйкес құрылатын соттарға ғимараттар бөлуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеті осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті