О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 октября 2007 года N 425
Подлежит опубликованию в САПП РК
и республиканской печати
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Реорганизовать Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан путем выделения Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) (далее - Агентство) с передачей ему функций и полномочий в сфере защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан;
2) обеспечить передачу штатной численности упраздняемого Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан создаваемому Агентству;
3) принять иные необходимые меры по реализации настоящего Указа.
3. Определить Агентство правопреемником по обязательствам упраздняемого Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
4. Пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 6 "О структуре Правительства Республики Казахстан" дополнить абзацем следующего содержания:
" Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)".
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қазандағы N 425 Жарлығы
ҚР ПҮАЖ-ында және республикалық
баспасөзде жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының  44-бабының 3) тармақшасына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі бәсекелестікті қорғау және монополиялық қызметті шектеу саласындағы функциялары мен өкілеттіктері беріле отырып, Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігін (Монополияға қарсы агенттік) (бұдан әрі - Агенттік) бөлу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитетін таратсын;  P080141
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің таратылатын Бәсекелестікті қорғау комитетінің штат санын құрылатын Агенттікке беруді қамтамасыз етсін;
3) осы Жарлықты іске асыру жөніндегі өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Агенттік Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің таратылатын Бәсекелестікті қорғау комитетінің міндеттемелері бойынша құқық мирасқоры болып белгіленсін.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 6  Жарлығының 1-тармағы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
" Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)".
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті