О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513
Указ Президента Республики Казахстан от 24 декабря 2007 года N 499. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
В целях усиления вклада космических технологий и техники в решение задач социально-экономического развития и безопасности страны ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 1, ст. 1) следующие изменения:
в Государственной программе "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы", утвержденной названным Указом:
в разделе 1. "Паспорт программы":
абзац третий подраздела "Задачи" изложить в следующей редакции:
"проведение работ по программе научных исследований и экспериментов Республики Казахстан для их реализации на борту Международной космической станции;";
в подразделе "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
в абзаце первом цифры "62768,72" заменить цифрами "44364,75";
в абзаце втором цифры "62468,72" заменить цифрами "44064,75";
абзац пятый исключить;
в подразделе "Ожидаемые результаты":
абзац пятый подпункта 2) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) будут проведены работы по программе научных исследований и экспериментов Республики Казахстан для их реализации на борту Международной космической станции;";
абзац двадцать третий раздела 2. "Введение" исключить;
абзац пятый раздела 4. "Цель и задачи программы" исключить;
в подразделе 5.1. "Основные направления Программы" раздела 5. "Основные направления и механизм реализации Программы":
абзац пятый пункта 5.1.2. исключить;
абзац первый пункта 5.1.3. изложить в новой редакции:
"5.1.3. Проведение работ по программе научных исследований и экспериментов Республики Казахстан для их реализации на борту Международной космической станции предусматривает:";
абзацы второй, четвертый, пятый, шестой изложить в следующей редакции:
"изучение термодиффузии в металлических сплавах в твердом и жидком состоянии;";
"исследование молекулярно-биологических механизмов воздействия факторов, имитирующих условия космического полета, на гены высших организмов и создание исходных устойчивых линий сельскохозяйственных культур;
разработку химических, биохимических и психофизиологических методов защиты человека в условиях повышенных перегрузок;
разработку биологически активных добавок и специализированных продуктов с направленными медико-биологическими свойствами, повышающими адаптационные возможности организма человека;";

Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 499 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
Елдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен қауіпсіздігінің міндеттерін шешуде ғарыш технологиялары мен техникасының үлесін күшейту мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 1, 1-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған Жарлықпен бекітілген "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" мемлекеттік бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлімде:
"Міндеттері" деген кіші бөлімнің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының ғылыми зерттеулері мен эксперименттерінің бағдарламасы бойынша жұмыстар жүргізу;";
"Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері" деген кіші бөлімде:
бірінші абзацтағы "62768,72" деген цифрлар "44364,75" деген цифрлармен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "62468,72" деген цифрлар "44064,75" деген цифрлармен ауыстырылсын;
бесінші абзац алып тасталсын;
"Күтілетін нәтижелер" деген кіші бөлімде:
2) тармақшаның бесінші абзацы алып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын;
"3) Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының ғылыми зерттеулері мен эксперименттерінің бағдарламасы бойынша жұмыстар жүргізілетін болады;";
"Кіріспе" деген 2-бөлімнің жиырма үшінші абзацы алып тасталсын;
"Бағдарламаның мақсаты мен міндеттері" деген 4-бөлімнің бесінші абзац алып тасталсын;
"Бағдарламаның негізгі бағыттары мен іске асыру тетігі" деген 5-бөлімнің "Бағдарламаның негізгі бағыттары" деген 5.1-кіші бөлімінде:
5.1.2-тармақтың бесінші абзацы алып тасталсын;
5.1.3-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"5.1.3. Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының ғылыми зерттеулері мен эксперименттерінің бағдарламасы бойынша жұмыстар жүргізу:";
екінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"қатты және сұйық күйіндегі металл қорытпаларында термодиффузияны зерделеуді;";
"жоғары организмдер геніне ғарыштық ұшыру жағдайына ұқсас факторлар әсерінің молекулярлық-биологиялық тетіктерін зерттеуді және ауыл шаруашылығы дақылдарының бастапқы төзімді желілерін құруды;
жоғары күш түсуі жағдайында адамды қорғаудың химиялық, биохимиялық және психофизиологиялық әдістерін әзірлеуді;
адам организмінің бейімделу мүмкіндіктерін арттыратын, бағытталған медициналық-биологиялық қасиеттері бар биологиялық белсенді қоспалар мен мамандандырылған өнімдер әзірлеуді;";

абзац десятый подраздела 5.2. "Механизмы реализации Программы" изложить в следующей редакции:
"организация проведения фундаментальных и прикладных научных исследований и экспериментов для их реализации на борту Международной космической станции;";
в разделе 6. "Необходимые ресурсы и источники их финансирования":
в таблице:
в строке порядковый номер 2 цифры "49075,02" заменить цифрами "30670,598";
в строке порядковый номер 3 цифры "600,00" заменить цифрами "600,452";
в строке "Итого" цифры "62468,72" заменить цифрами "44064,75";
в абзаце первом цифры "62768,72" заменить цифрами "44364,75";
в абзаце втором цифры "62468,72" заменить цифрами "44064,75";
абзац шестой исключить;
абзац двадцать шестой раздела 7. "Ожидаемые результаты от реализации Программы" исключить.
2. Правительству Республики Казахстан привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

"Бағдарламаны іске асыру тетіктері" деген 5.2-кіші бөлімнің оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықаралық ғарыш станциясының бортында оларды іске асыру үшін іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер мен эксперименттер жүргізуді ұйымдастыру;";
"Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері" деген 6-бөлімде:
кестеде:
реттік нөмірі 2-жолдағы "49075,02" деген цифрлар "30670,598" деген цифрлармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолдағы "600,00" деген цифрлар "600,452" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"Барлығы" деген жолдағы "62468,72" деген цифрлар "44064,75" деген цифрлармен ауыстырылсын;
бірінші абзацтағы "62768,72" деген цифрлар "44364,75" деген цифрлармен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "62468,72" деген цифрлар "44064,75" деген цифрлармен ауыстырылсын;
алтыншы абзац алып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер" деген 7-бөлімдегі жиырма алтыншы абзац алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі өз актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті